Jump to content

Obavijest inkasatora s brojem mobitela


parentium

Preporučene objave

Činjenično stanje: nedavno smo uselili u novi stan u prizemlju, do sad nismo prijavili prijemnik, nismo ni namjeravali, naravno imamo ga, imam i antenu koja se vidi na krovu, i ruter wireless..neki dan bili na mupu, prijavljivali prebivalište..jučer, u poštanskom sandučiću obavijest kontrolora s brojem mobitela, koincidencija?totalni ignore, pustio isti u sandučiću, nisam ga vidio ni pričao s ikim..

neki dan u susjedstvu vidio jednog kako provjerava s nekim uređajem za frekvenciju, pretpostavljam pokušava uloviti wireless signal a to im je budimo realni de facto pretpostavka (iako ne i dokaz) da imate i prijemnik..tako je vjerojatno i nas "snimio" (u prizemlju smo tim lakše) i pustio ceduljicu..

e sad, pitanja,

da li odmah prijaviti putem weba i time pokušam izbjeći zaostatke?njemu se jasno ne bi ni javio..vjerujem da još nisu pokrenuli "opomenu" jer ovaj nije nikoga našao kući, radimo 8-16..al ko zna..

ili skroz ignorirati i živjeti pod stresom/u strahu da će isti opet naletiti, mislim da je skužio da nas "ima"..imamo dvorište i jasno često smo vani pred kućom, tako da mi se ne da skrivat se niti bježat od ikoga...

Molim savjet ili Vaša iskustva, sve dobrodošlo,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li odmah prijaviti putem weba i time pokušam izbjeći zaostatke?njemu se jasno ne bi ni javio..vjerujem da još nisu pokrenuli "opomenu" jer ovaj nije nikoga našao kući, radimo 8-16..al ko zna..

 

Da li ćete prijaviti tv, to je vaša stvar, ali nikakve 'zaostatke' ne plaćajte!

To je "APP - ako prođe, prođe".

Pa za vas konkretno - kako bi platili 3 mjeseca unatrag kad niste tu ni živjeli?

 

ili skroz ignorirati i živjeti pod stresom/u strahu da će isti opet naletiti, mislim da je skužio da nas "ima"..imamo dvorište i jasno često smo vani pred kućom, tako da mi se ne da skrivat se niti bježat od ikoga...

Molim savjet ili Vaša iskustva, sve dobrodošlo,

 

Vidite sične teme:

Hrt- Obavijest o pokretanju prekršajnog postupka -240 kn

 

RTV pretplata

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li odmah prijaviti putem weba i time pokušam izbjeći zaostatke?njemu se jasno ne bi ni javio..vjerujem da još nisu pokrenuli "opomenu" jer ovaj nije nikoga našao kući, radimo 8-16..al ko zna..

ili skroz ignorirati i živjeti pod stresom/u strahu da će isti opet naletiti, mislim da je skužio da nas "ima"..imamo dvorište i jasno često smo vani pred kućom, tako da mi se ne da skrivat se niti bježat od ikoga...

Molim savjet ili Vaša iskustva, sve dobrodošlo,

 

tek kad potpišeš prijavu za rtv pristojbu (sadrži naziv uređaja, tvornički broj itd) imaš obvezu plaćanja rtv pristojbe. prijavu nisi zakonski obvezan potpisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema čl. 34 (5) Zakona za prijavu imate 30 dana od nabave prijamnika.

Ako TV signal nije dobar (npr. jer se miješa s talijanima), a to mogu potvditi i vaši susjedi, ne biste trebali ništa plaćati, v. čl. 34 (1).

 

Ako se izvana ne vidi ni ne čuje prijamnik (tv, radio, auto-radio, računalo, smartphone), kontrolor će teško dokazati posjed prijamnika.

Stres (kažu, traje mjesec-dva) možete riješiti plaćanjem 960kn godišnje. Uz to, iz vašeg kućanstva nitko neće morati učiti što je prijamnik i moći ćete bez straha zvati kontrolore doma na kavu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija