Jump to content

Žalba na porezno rješenje


77punta

Preporučene objave

Dobila sam porezno rješenje na koje ću se žaliti( žalba odgađa izvršenje).

U slučaju da se moja žalba ne uvaži, plaćaju li se kamate na iznos poreza razrezanog po rješenju.

Uredio moderator:

77 punta,teme su vam spojene ,budući da su obe vezane za istu pravnu stvar

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučaju da se moja žalba ne uvaži, plaćaju li se kamate na iznos poreza razrezanog po rješenju.

pretpostavljam da se radi o porezu na promet nekretnina,glede čega pozornost treba obratiti na odredbe članka 19 i 21.istoimenog zakona:

""Porezni obveznik mora platiti utvrđeni iznos poreza u roku od 15 dana od dana dostave rješenja o utvrđivanju poreza na promet nekretnina.""

""Osoba koja plati porez na promet nekretnina, kamate, troškove prisilne naplate ili novčanu kaznu koju nije bila obvezna platiti ima pravo na povrat plaćenih, odnosno više plaćenih iznosa.Plaćeni, odnosno više plaćeni iznos iz stavka 1.ovoga članka bit će vraćeni osobi od koje su naplaćeni,na njen zahtjev, u roku od 30 dana od dana podnesenog zahtjeva.""

Postoji li zakonski rok za odgovor, i ako postoji koji je

Rok u kojem drugostupanjsko tijelo mora donijeti odluku po Vašem zahtjevu je 60 dana. Ukoliko niti Ministarstvo ne donese odluku u propisanom roku, tada i njemu možete podnijeti podnesak ili požurnicu pozivajući se na članak 102. ZUP-a, a ne donese li Ministarstvo rješenje u roku od osam dana, možete kod Upravnog suda podnijeti tužbu radi šutnje administracije, u roku od 30 dana od dana proteka osmodnevnog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Matrix,hvala.

Rok odgovora drugostupanjskog tijela potpuno jasan.

Međutim,vezano na pitanje u vezi kamata, u Rješenju stoji "Žalba odgađa izvršenje temeljem članka 167. stavak 1. Općeg poreznog zakona! ". Iz toga ,po meni,proizlazi da ne treba platiti odmah,tj. ukoliko se žalba riješi meni u korist nikad, a ukoliko odbiju žalbu tada plaćam. To ne znam da li bi se računale kamate.Molim ,kad stignete Vaš odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u Rješenju stoji "Žalba odgađa izvršenje temeljem članka 167. stavak 1. Općeg poreznog zakona! ".

U biti spriječava Poreznu da tražbinu ishodi prinudnim putem(ovrha).

To ne znam da li bi se računale kamate.

neću ništa tvrditi,no dobro znam za slučaje da su kamate računali vezujući se za prvostupanjsko rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

U rješenje za određeni porez na promet nekretnina piše da žalba nema odgodni učinak. To je očito neka promjena u odnosu na ranije. 

Žalbu je potrebno podnijeti. 

Treba li sad platiti cijeli razrezani porez ili ne? Jer tko će to kasnije vratit, odnosno nije li to već priznavanje iznosa (čim se plati) ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija