Jump to content

bračna stečevina?


milopavlovic

Preporučene objave

stan kupljen prije braka. supruga ga želi samo za sebe. želi samo nastaviti plaćati kredit koji je trenutno na meni. i vjerovatno prodati stan u tom slučaju. njeni roditelji su iznad mene. ona se kao odselila, ustvari službeno nije. ne živi tu , ali da dođe netko provjeriti ona se samo spusti. neznam što da raim više. ostavio sam joj auto i uzeo motor koji je na njeno ime. prijeti policijom da joj ga vratim. ima li itko kakvo riješenje što da radim. pokrenuo sam razvo na socijalu. to jako sporo traje. a ja financiski više ne mogu ponjeti plaćanje kredita i režija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija nece nista poduzimati sta se tice vasih bracnih imovinskih razmirica. Ako ona i nazove policiju dobit ce odgovor da se oni ne mijesaju u imovinske sporove supruznika i da eventualne razmirice rijesi privatnom tuzbom. Sta se stana tice dajte malo vise informacija. Koliko vremenski je kupljen prije braka i jeste li vi i ona zivjeli zajedno prije vjencanja i ako jeste koliko dugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mi smo bili u vezi nekih 2 g , malo sam je bio ko njenih nekih g dana, ali nisam živio tam, prespavao sam ajmo reć koliko ja kod nje ,toliko ona i kod mene. ona sam kupio stan. od prvog dana mi živimo u njemu. nakon 1g i 5 mj smo se oženili. imamo sina 3 g. ja želim da ona mene isplati meni taj stan ne treba. samo ne želim joj dati da nastavi plaćati kredit i da ga proda. to mogu i ja. auto kupljen prije braka,motor u braku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mi smo bili u vezi nekih 2 g , malo sam je bio ko njenih nekih g dana, ali nisam živio tam, prespavao sam ajmo reć koliko ja kod nje ,toliko ona i kod mene. ona sam kupio stan. od prvog dana mi živimo u njemu. nakon 1g i 5 mj smo se oženili. imamo sina 3 g.

 

Stan i motor i auto bi po ovom bilo bračna stečevina ako ste od trenutka kupnje stana živjeli zajedno. Izvanbračna zajednica nastavljena je brakom, i imate dijete.

 

Na koga glasi stan, a na koga kredit?

 

Jeste li se dogovorili u vezi sina?

 

ja želim da ona mene isplati meni taj stan ne treba. samo ne želim joj dati da nastavi plaćati kredit i da ga proda. to mogu i ja. auto kupljen prije braka,motor u braku.

 

Tu ste kontradiktiorni.

Zašto vam je uopće bitno što će ona sa stanom, ako želi preuzeti stan i kredit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bitno mi je jer ona želi prodati stan koji je duplo vrijeniji od dignutog kredita. ostavio bih ga njoj ali da ga ne proda, da ostane djetetu, a pošto ga želi prodati. mislim da nije pošteno da onda ja ne dobijem ni lipe. kreit je na meni. nismo se dogovorili oko djeteta, jer me s djetetom ucjenjuje za stan. jedini nacin da bi pristao ostaviti stan bez da tražim polovicu rata od kredita je da stan ostane djetetu. ja mislim da je to pošteno. njen je plan prodati stan i otići u zg. znači ja bi time njoj pomogao da djete ode 60 km od mene. ne pristaje na ništa nego da nastavi placati kredit, a ja da netražim ništa.ne sudjeluje u režijama ni u kreditu vec goinu dana. neznam u opce kako da dokažem da ne živi tu. ? pošto bi samo sišla dolje kaa bi ja nekog pozvao da to utvrdi, živi kat iznad mene kod roditelja . sve stare stvari je ostavila tu, kao a izgleda da se nije odselila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uglavnom! ja želim otići iz tog stana, želim odjaviti sve režije. ako želi živjeti u stanu neka prepiše režije na sebe. kredit ću plaćati jer moram. kad dođe do suda,dali meni netko može osporiti da je polovica stana moja? i dali ja mogu uzeti svoj namještaj koji su mi prijatelji kupili za useljenje već sada dok razvod nije gotov, koje posljedice mogu imati zbog toga?

ja samo želim pola rata kredita od stana i auta dok smo bili u braku. dali mi to može itko osporiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moze vam nitko osporiti da je pola svega stecenog u braku vase....ako se ne mozete dogovoriti oko stana, pokrenite sudski postupak utvrdjivanja bracne stecevine pa ce sud odrediti tko je kome sta duzan i ako nema dogovora oko stana onda ce isti biti prodan na drazbi, novac dobiven od prodaje stana ce biti utrosen na otplatu kredita a ako sta ostane podijelit ce se izmedju vas....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali se to može pokrenuti odmah ili moram čekati rastavu? i dali se stan može prodati po jako niskoj cijeni ili ima neko ograničenje. kad sud prodaje mislim

 

Ažurirano

 

znači, ja ne želim imati ništa s tim stanom. želim samo pola rata od kredita auta i stana. šta da napravim? mogu li odmah ili moram čekati rastavu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uglavnom! ja želim otići iz tog stana, želim odjaviti sve režije. ako želi živjeti u stanu neka prepiše režije na sebe. kredit ću plaćati jer moram. kad dođe do suda,dali meni netko može osporiti da je polovica stana moja? i dali ja mogu uzeti svoj namještaj koji su mi prijatelji kupili za useljenje već sada dok razvod nije gotov, koje posljedice mogu imati zbog toga?

ja samo želim pola rata kredita od stana i auta dok smo bili u braku. dali mi to može itko osporiti?

 

podnesi tužbu za utvrađivanje i podjelu bračne stečevine. ako je stan bračna stečevina to je i kredit za koji je kupljen stan. novac koji si dao(gotovina ) predpostavljam da je tvoja osobna imovina.

nemoj nasjest na priču da plaćaš kredit umjesto alimentacije.

alimentacija je pravo djeteta i sa njom nema trgovanja.

 

stan je upisan na tvoje ime (predpostavljam). možeš ga pokloniti djetetu i zadržat pravo korištenja (ali ako se utvrdi da je stan bračna/zajednička imovina supruga može osporavati darovni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gdje se to pokreće?

ja želim da ona mene isplati, ona to ne želi,ali želi stan. ja na sudu planiram samo tražiti pola rata,ništa više. i kako je bračna stečevina ako sam ja kupio prije braka?

Pa napisali ste da ste zivjeli zajedno od prvog dana u stanu a kasnije stupili u brak pa se racuna kao bracna stecevina. Tuzbu podnosite nadleznom sudu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali se to može pokrenuti odmah ili moram čekati rastavu? i dali se stan može prodati po jako niskoj cijeni ili ima neko ograničenje. kad sud prodaje mislim

Stan je pod hipotekom. Ne može se prodati bz suglasnosti banke.

 

znači, ja ne želim imati ništa s tim stanom. želim samo pola rata od kredita auta i stana. šta da napravim? mogu li odmah ili moram čekati rastavu?

 

Jeste li formalno pokrenuli razvod?

 

Kažete da je vrijednost stana znatno veća od neotplaćenog kredita.

Jeste li dio vrijednosti platili mimo kredita?

Kojliko godina sada otplaćujete stan?

Koji su to redovi veličine (vrijednost stana, neotplaćeni kredit, auto, motor...)?

 

Pročitajte PP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači ovako. stan sam kupio za 20000 eura.68 kvadratnih metara. tad je bio procjenjen na 48000. i to ne namješten. u centru je grada. što se tiče uređenja,radova unutar stana svatko je po malo nešto uradio. malo njeni gletali malo ja krečio itd. nema se račun za ništa. moj kum mi je kupio spavaću sobu,a drugi kum dnevni boravak. njeni su kupili kupaonu. prije 1 g je dobila otpremninu 100000kn. kupila kuhinju i stolariju. auto kupljen 2 g prije braka na kredit. koji je sad u 10 mj zatvoren. motor kupljen prije 8 mj. stan je pod hipotekom. ja sam upisan kao vlasnik. kredit je na moje ime. imamo djete 3 g. stan otplaćujem 5 godina. brak trajao 4g.pokrenut je postupak u socijalu po ovom novom zakonu. supruga otišla kat iznad kod svojih roditelja, a službeno tvrdi da živi u stanu. nije sve stvari odnjela. ja želim van iz stana i odjaviti sve režije. još je ostalo 15 g za otplatiti kredit.

 

Ažurirano

 

još ima 15 godina za odplatiti kredit

 

Ažurirano

 

od prvog dana živimo skupa u stanu. od prvog dana je dva člana na tom stanu za vodu prijavljeno. to je jedini dokaz plus svjedoci. u glavnom ja to ništa ne osporavam ili bi trebao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa objasnjeno vam je sve vec. Ako se sa bivsom ne mozete dogovoriti imate sudske opcije.

Opcija 1: Ako zelite da se stan proda i da se sve steceno u braku, ukljucujuci dugove podijeli pokrenite sudski spor za utvrdjivanje i podjelu bracne stecevine.

 

Opcija 2: Ako ne zelite prodaju stana, pismeno zatrazite od bivse da vam placa odredjeni iznos najamnine za vasu polovicu stana kao i da preuzme placanje polovice kredita za isti + rezije + iznos polovice kredita koji ste otplatili od prekida bracne zajednice. Ako odbije pokrenite sudski postupak za naplatu tih dugova. To sta ona sluzbeno tvrdi da zivi u stanu vam samo ide u prilog....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete vi i otici i traziti od nje sta god hocete ali ako ona ne pristaje ostaje vam sud tj postupak utvrdjivanja i podjele bracne stecevine ako hocete sve na pola. Sud ce tada odluciti tko kome treba sta platiti i kako ce se podijeliti imovina i dugovi steceni u braku......Takav postupak ce vam trajati minimalno 3,4 godine i imat cete i vi i ona sudskih i odvjetnickih troskova minimum 20000 kn svaki.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ako ona ide zatvarati vas kredit sta mislite da nece njezin odvjetnik sastaviti ugovor po kojem se vi odricete svog dijela bracne stecevine i da isti necete potrazivati u buducnosti? Ne mozete darovati nesto sta u tom slucaju vise nije vase. Sve i da prepisete cijeli stan na maloljetnog sina, on ne upravlja imovinom jer je maloljetan nego roditelji i takva nekretnina se moze prodati uz odobrenje CZSS-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa kad bi napravio moj odvjetnik ugovor da ona pristaje ne prodati stan do djetetove punoljetnosti. znaci baš pismeno da pristane da ga neće prodati, a ako slučajno banka ili ona na neki način ipak proda a mora djetetu polovicu od te cifre uplatiti na nekakav račun

 

Ažurirano

 

dali je moguće spriječiti ikako prodaju stana? ako polovicu svoju prepišem na sina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozete vi napraviti ugovor kakav god hocete, pitanje je samo jel ce ga ona htjeti potpisati u tom obliku koji bi vi htjeli. Ja osobno tako nesto nikad ne bi potpisao. Realno gledajuci ona pristaje vama isplatiti cijeli kredit za vasu polovicu stana, samim time ako vi na to pristanete ona postaje vlasnik stana i vi sa tim stanom nemate vise nista....ne mozete prepisati na nekoga nesto sto nije vase.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koji dio do sada sta je vas? Vi ste vlasnik pola stana. Gore ste u postovima napisali da ne zelite nista s tim stanom, da zelite da vas isplati i da sama preuzme placanje rezija. Ona vam sad nudi isplatu cijelog kredita za vasu polovicu stana sta ste i htjeli. Vi mozete na to pristati ili ne? Ako pristanete onda ona postaje jedina vlasnica stana i vi ne mozete nekome prepisati polovicu koje ste se odrekli jer ste za tu svoju polovicu primili novac tj ona ce otplatiti tih jos 15 godina kredita. Ako ne zelite na to pristati imate sudske opcije koje su vam vec gore navedene ili da sve ostane kako je i do sada bilo......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali će te podjelu rješavati tijekom ili nakon razvoda je vaš izbor.

Na razvrgnuće i diobu bračne stečevine primjenjuju se odredbe stvarnog prava (čl. 47.-56.Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima) i obveznog prava.

Kod pokretnina koje ulaze u bračnu stečevinu dioba je moguća izvršiti ekvivalentno (ako ima više stvari), civilnom diobom ili isplatom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali će te podjelu rješavati tijekom ili nakon razvoda je vaš izbor.

Na razvrgnuće i diobu bračne stečevine primjenjuju se odredbe stvarnog prava (čl. 47.-56.Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima) i obveznog prava.

Kod pokretnina koje ulaze u bračnu stečevinu dioba je moguća izvršiti ekvivalentno (ako ima više stvari), civilnom diobom ili isplatom.

 

Supruga osporava auto po pitanju podjele.Auto je stečen u brako da da je sigurno bračna stečevina i to znam. E sad da li pametno da potpišem sporazumni razvod prije nego se to riješi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija