Jump to content

obiteljsko pravo


ljejla

Preporučene objave

poštovani!

sklopila sam brak prije par mjeseci s čovjekom koji ima svij stan i sina iz prvog braka, isto tako ja imam kuću i djecu iz prvog braka, sad me zanima kako zakonski ide dioba nakon naše smrti tko na šta ima pravo? ja bi kupila od svoje ušteđevine garsonjeru ali nebi voljela da u nasljednike ulazi suprugov sin. molim vas malo opširnije objašnjenje kakvi su zakoni...hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,ne znam da li to spada pod ovu temu ,al bi ako može netko odgovori.Bračna zajednica sa mojim bivšim suprugom zavrsila je 26.10 2015 s tim da je sud posto su dijeca odlucila ostala u svom domu radi prijatelja i mlađi zbog skole (jer sam ga ja morala napustiti ),odredio alimentaciju 1150 kn s obzirom da su moja primanja 1663 kn porodiljnog.Ja sam i prije davala i kupovala djeci sve sto je trebalo ,a od tog datuma uplacivam uredno da bi on ovrsio moj racun i oduzeo jednokratnu pomoc djetetu koje nije njegovo znaci 2300 i zahtjeva jos 7300 bez znaja suda ,a izricito stoji u rijesenju da nisam u mogucnosti placati vise. U rjesenju takoder stoji da sud odbija.njegova pozrazivanja koje je on naveo. Nakod blokade racuna otisla sam na finu gdje su mi rekli tko je ovrsitelj, a u ovom slucaju su to bivsi suprug i njegova advokatica. Na fini sam rekla da cu ih tuziti na sto su mi oni u roku od svega pola sata otvorili zasticeni racun i vratili dio novaca tj. porodiljni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dijeci davala i kupovala sve sto im je trebalo dok sud nije donio odluku. Naime bivsi suprug je potrazivao 4.000,00 kuna alimentaciju. Sto je sud u obrazlozemju odbacio. Sud je donio odluku da bivsi suprug snosi trosak suda. Ja prema njemu i njegovoj advokatici nemam nikakvih potrauivanja sto su potvrdili i na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo ispocetka jer ovdje dosta toga nije jasno. Kojeg tocno datuma ste napustili obiteljski dom? Kojeg tocno datuma je pokrenut razvod? Kojeg tocno datuma je donesena sudska privremena mjera o vidjanju djece i placanju uzdrzavanja? Kojeg tocno datuma je brak pravomocno okoncan? Da li ste u bilo kojoj presudi bili duzni platiti zaostale iznose uzdrzavanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski dom sam bila primorana napustiti 04.10 2015,sporazumni razvod podnio je bivsi 14.01 2015,koju ja nisam potposala jer je bilo dosta neistina i lazi i sudac odbacuje to te na to rjesenja se zalim 11,i .032015 ,zbog laznih navoda koje opet sudac usvaja i opominje ga kako ja nemogu placati kamate jer nemam sredstva za to ,nasto se on zalio i zalba mu je odbacena(04i 05 mjesec),da bi sudac donio presudu koja je postala pravomocna 26.10 2015.i navodi da trebam placati 1150 kn i da je to previse sa obzirom da imam 1663 kn porodiljnog,sudski troskovi su mi boli 100 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski dom sam bila primorana napustiti 04.10 2015,sporazumni razvod podnio je bivsi 14.01 2015,koju ja nisam potposala jer je bilo dosta neistina i lazi i sudac odbacuje to te na to rjesenja se zalim 11,i .032015 ,zbog laznih navoda koje opet sudac usvaja i opominje ga kako ja nemogu placati kamate jer nemam sredstva za to ,nasto se on zalio i zalba mu je odbacena(04i 05 mjesec),da bi sudac donio presudu koja je postala pravomocna 26.10 2015.i navodi da trebam placati 1150 kn i da je to previse sa obzirom da imam 1663 kn porodiljnog,sudski troskovi su mi boli 100 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stoji placanje do 05 u tekucem mjesecu ,a s tim ce dospjelu svotu od dana 06.10do pravomocnosti presude platiti odjednom uz zatezne kamate pocevsi od dospjeca svakog mjesecnod iznosa pobaosob pa do naplate po stopi clanka 29.zakona o obveznim odnosima (5%-poena)do 31.srpnja2015a od. 01.kolovoza po prosjecnoj kamatnoj stopi na stanje kredita odobrenih na razdoblje dulje od godinu dana nefinancijskim trgovackim drzstvima izracunatu za referentno razdoblje uz uvecanje od 3%.Ocito je i nepobitno kako su mogucnosti majke manje i od najmanje propisanoga ,pa bi bilo prjereno pdredjeno za djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam problema sa interneto zato se to dogasja,sa obziro da je bivsi suprug blokirao moj racun ,ja sam se savjetovala jos prije i ptvorila racun na sina starog. Ubrzo 17 godina ja sam zakonski zastupnik i racun je otvoren za uplacivanje alimentacije i sve je uredno placano odkada je pravom9cna presuda stupila imam sve papire

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mozete uplacivati alimentaciju djetetu od nepunih 17 godina na njegov racun jer je maloljetan. Alimentaciju ste duzni uplacivati bivsem suprugu na njegov racun. Zato vam i je stavio ovrhu....U presudi vam mora biti naznaceno kome uplacujete alimentaciju i sigurno ne pise da ju uplacujete na racun djeteta od 16 godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njegova odvjetnica je blokirala moj racun 18.10 znaci prije punomocnpsti presude i digla novac od bebe znaci 2300 jednokratnu pomoc koju nije smjela i time pocinila kazneno djelo tako su mi u pisarnoci rekli kada sam posla i rekla sto se dogadja ,sto se racuna tice ja sam vlasnik i ptvoren je oskljucivo za alimentaciju i to sud zna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo sad sve malo zbunjuje. Otvorili ste racun na 16 godisnjeg sina kojemu ste vi vlasnik i na koji uplacujete alimentaciju. Po tome kako ste napisali, vi uplacujete sami sebi. Sto se ovrhe tice ako smatrate da ste nezakonito ovrseni od strane njegove odvjetnice ( iako ja mislim da tu ima jos nesto sta niste naveli ) podnesite kaznenu prijavu drzavnom odvjetnistvu, ne znam samo sta ste cekali 5 mjeseci.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija