Jump to content

Pitanje u vezi stalnog boravka


Letecikonj

Preporučene objave

Pozdrav,

 

u vrijeme podnosenja zahtjeva za stalni boravak sam imao privremeni boravak odobren (da se zna).

Istovremeno sam podnio zahtjev i za stalni i za privremeni boravak. Imao sam stalni boravak dok sam podnosio prvi privremeni boravak, sto nisam znao, te su me izbrisali iz registra bez obavjetstenja o prekidu stalnog boravka ( sto nije uradeno po zakonu).

Sada su mi javili da mi nisu odobrili privremeni boravak a stalni je jos uvijek u procesu.

Zanima me da li imam jos uvijek pravo boraviti u RH dok mi traje proces za odobravanje stalnog boravka?

I jos jedno, da li imam pravo boraviti u RH ako podnesem zalbu na rjesenje o privremenom boravku?

Hvala puno unaprijed :)

Lk

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Ima novosti.

Ja sam imao stalni boravak u RH od 1991. do 2005. koji mi je prestao po sili zakona. Napustio sam RH kao petogodisnje dijete uz pratnjom UNPROFOR-a.

Godine 2010. dolazim u Zg i podnosim za prvi privremeni boravak. On mi je odobren tek 2011. nakon sto su me nezakonito (imam rjesenje) obrisali iz registra. Od 2011. do 2015. imam privremni boravak.

Podnio sam zahtjev za privremeni boravak 2015. te su mi ga odbili i podnio sam zalbu, koja jos uvijek nije rjesena. Takoder sam podnio i za stalni boravak te rjesenje od 18.04.2016. mi jos uvijek nije doslo, biti ce negativno sigurno.

Kako sam ja jadan neupucen u vezi povratnickog statusa, nazalost sam ga podnio 18.04.2016. te mi jos uvijek nije rjeseno.

Sad pitanje za vas iskusne, kako je moguce da ce me izbaciti iz RH iako sam u procesu dobivanja povratnickog statusa? Ja ne trazim ni imovinu u RH koja je clanovima moje obitelji oduzeta, ni bilo koja druga prava nego da mirno zivim u RH. Ocigledno trazim previse jer po svemu sudeci ja nemam pravo na zivot u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani i vrlo iskusni MUP-ovci,

 

dobio sam rjesenje o povratku, znaci imam 90 dana da napustim RH ili ce oni to uciniti silom. Sad mene zanima sto to znaci silom? Kao sto su sa editirao moderator ili kako?

Jako zahvalan na odgovoru unaprijed,

LK

uređeno: od G-man
uvredljiv sadržaj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači da ćete biti prepraćeni do državne granice po djelatnicima nadležne PP.

 

I inače, editirao sam vam usporedbu koju ste dali, jer je neprimjerena, neumjesna i uvredljiva za ljude koje ste spomenuli. Izjednačavati svoju poziciju sa spomenutim osobama je ispod svake razine. Ako to ponovite, isključit ću vas sa Portala na određeno vrijeme. Nadam se da sam bio jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uhvate,oderu kaznu,ubace u vozilo,naplate vožnju do granice i opale zabranu od 3 mjeseca do 3 godine.

Ups to ce biti jako neugodno. A sto ce se dogoditi ako im pokazem rjesenje o povratnickom statusu u trajanju od pola godine? Samo da napomenem da sam se odrekao prava na novac za tih pola godine i zdravstenog osiguranja, a ako mi nude novac i osiguranje a da nemam pravo onda boraviti tih pola godine.

Ne znam stvarno trazim odgovor od iskusnih.

P.S. To znaci da sam nekad bio izbjeglica i da sam sad dobio povratnicki status, ako se tko ne razumije sta to znaci ima google

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od kad do kad vrijedi to rješenje?

 

Boli ih kuki što se netko nečeg odrekao jer ne rade po tim pitanjima.

 

Desetak dana duze nego sto je predvideno da me deportiraju, tako da imam jos desetak dana poslije :D

Ma izaci cu ja prije tih 90 dana, nisam ja kriminalac nit mi trebaju preksajne prijave, nemam ja vise ni snage ni volje raspravljati se sa MUP-om.

Ako me ne zeli u drzavi i ako sam nepodoban, neka si RH uveze podobnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije ti MUP kriv jer nisi riješio svoj status odnosno imao boravak pa izgubio.Sam si kriv.

Samo malo, moram ti reci da nisi bas u pravu.

2011. sam brisan iz registra o prebivalistu, ponavljam nezakonito, sto zahvaljujem svom odvjetniku, tako da nikako nisam mogao dokazati da sam imao prebivaliste 1991. i stalni boravak, tada, sve do 3. mjeseca ove godine kada su oni donijeli rjesenje da je to nezakonito ucinjeno.

E sad posto sam tad imao prebivaliste i automatski dobio stalni boravak imao sam pravo na stalni boravak ponovo i na drzavljanstvo pod povoljnijim uvjetima. Imam par pravnika kraj sebe ali me je cisto zanimalo stajaliste vas, MUP-ovaca, iskusnih o svemu tome.

Jedan sef mi je rekao da mi treba tim pravnika da se rijesi moj slucaj, jer sam ja bio upisan u knjigu drzavljana RH i brisan iz iste, a sad da ja navedem razlog zbog kojeg sam brisan moj komentar bi bio izbrisan.

Roden sam u ovoj drzavi i po drugi put me tjeraju iz iste, mislim da to nije moja krivica, a vi mislite sta hocete.

Puno pozdrava,

LK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Miješaš prebivalište i stalne boravke.Prebivalište je za državljana RH a stalni i privremeni boravak za strance.To je osnovica.

 

Za sve te tvoje stvari postoje rokovi i traže se određena dokumentacija koji ti nisi pribavljao iz meni nepoznatih razloga.

 

Za par minuta se može/moglo znat jesi li imao prebivalište u RH 1991.

 

Ako si bio brisan na vrijeme si trebao tražit da te opet upišu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija