Jump to content

Ostvarivanje državljanstva


borneone

Preporučene objave

Pozdrav, koje su moje sanse za stjecanje Hrvatskog drzavljanstva. Rodjen sam u BiH imam 30 godina. Otac mi je rodjeni Hrvat preselio u nekom trenutku sa roditeljima ovdje (posjeduje drzavljanstvo). Baka i Deda takodje rodjeni u Hrvatskoj. U principu ja sam prvi rodjen u BiH. Nisam nikad smatrao da mi je potrebna Domovnica da bi znao svoj identitet. Ali obzirom na sve goru situaciju hocu da napravim obratni korak i vratim se u Hrvatsku.

Zelio bi prije toga da vidim da li imam sanse za drzavljanstvo.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ukoliko ste Hrvat po nacionalnosti i o tome posjedujete javne isprave kojima se koristite u pravnom prometu, te takve dokumente od roditelja, bake,djede (radne knjižice,vojne knjižice, svjedodžbe, indeksi, potvrde iz škole, upisnice sa fakulteta, razni stari izvodi iz matica rođenih, vjenčanih, umrlih......) ispunjavate uvjete sukladno članku 16.Zakona o državljanstvu hrvatskom.. Pored toga potreban je dokaz da niste kazneno osuđivani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija