Jump to content

Naknada za nezaposlene


emka

Preporučene objave

koliko ja znam,a mislim da je tako,naknada za nezaposlene nema veze sa bračnim drugom..ti možeš imati plaću 10000kn,on opet ima naknadu ako je "zaslužio".......

a naknada se dobiva samo nakon gubitka posla i to nekoliko mjeseci po uvjetima koje imaš na njihovim stranicama......

 

za ostalo postoji socijalna pomoć koja ovisi o broju članova,primanjima itd...a dok ti radiš mislim da je neče moći dobiti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Da bi ostvario pravo na nakadu, rečeno mi je u lokalnoj podružnici HZZ-a, da se moram samo prijaviti na jedan dan kod nekoga da bi ostvario pravo na nakndu. Iz razloga što mi je posao prije posljednjega prestao sporazumno. Zadovoljavam uvjete ostale uvjete, tj. 9mj u 2 godine, ti poslovi nisu prestali sporazumno, krivnjom i ostalo. Sad me zanima, da li ovaj staž, tj. tu prijavu i odjavu moram ostvariti kroz klasičan ugovor o radu? Ili ima neka mogućnost da npr. kroz ugovor o djelu (njegovatelj) fiktivno s nekim sklopm ugovor, platim državi njezino i steknem pravo na nakndau sa zavoda? Konkretno, da li se taj staž mora ostvariti ugovorom o radu ili postoji neka druga opcija?

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija