Jump to content

štrajk učenika


anonimno

Preporučene objave

Ma prva rečenica vam je super!To je odgovor djetetu koje će sutra biti radnik u ovoj zemlji.Pa što uči od radnika, da se svi problemi rješavaju štrajkom,ali još nije shvatila da su i svi štrajkovi manje više bezuspješni (osim profesorskih). Očito postoji problem koji ne mogu riješiti ni sa razrednicom.Mislim da djeca uočavaju nepravdu i traže pomoć.

Dijete drago,razgovaraj sa roditeljima,postoji i roditeljsko vijeće i pedagog u školi,oni su vam prvi

korak da ostvarite svoja prava i da uočite da li ste uopće u

pravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Gospođa pravnica: Ako niste do sada shvatili, prva poruka i pitanje bilo je upućeno od strane roditelja koji brine o tom djetetu za čija prava se zanima. Hvale je vrijedno da roditelji i djeca (KONAČNO) surađuju po pitanjima koja su bitna i za jedne i za druge. Roditelji u ovom slučaju podržavaju djecu koja su prepoznala kvalitetnog profesora, koji je igrom slučaja izabran za ostvarenje nečijih osobnih ciljeva u dotičnoj školi. Ako to preslikamo na kolektiv, za zaključiti je da je pozitivno da mladi ljudi imaju stav prema profesionalnosti, kvaliteti i sprječavanju ostvarenja osobnih ciljeva pojedinaca (kakvih je primjera i više nego dovoljno u zemlji koju i Vi nazivate svojom), a za roditelje više nego pohvalno da to isto prepoznaju u svojoj djeci i vjeruju da će u budućnosti ta ista djeca znati izboriti prava koja im pripadaju u nekim drugim ( OZBILJNIJIM I ŽIVOTNO BITNIM STVARIMA) situacijama i da će ti isti roditelji moći mirno odživjeti u zasluženoj penziji znajući da im djeca žive u nekom boljem i ljepšem svijetu ( MOŽDA I PRAVNO UREĐENOM SISTEMU GDJE PRAVNICI ISTINSKI ODRAĐUJU SVOJ POSAO!!!).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djeca imaju pravo prosvjedovati - ne štrajkati. Imaju predsjednika i razrednika, preko kojih se obraćaju i komuniciraju s ravnateljem.

Novi profesor izabran je u nekom postupku kojeg je trebao pratiti školski odbor.

Ne mogu ulaziti dublje u raspravu jer je premalo poznatih činjenica. Ako djeci želite pomoći, objasnite da postoje legalni načini prosvjedovanja i izražavanja svojeg mišljenja. Ako doista smatrate, da ih ravnateljica ne želi čuti, obratite se svom predstavniku u vijeću roditelja, koji opet ima mogućnost komunikacije i s ravnateljicom i sa školskim odborom preko tog vijeća roditelja.Dakle u samoj školi postoje određena tijela preko kojih se ostvaruju prava. Krajnja mogućnost je obratiti se Ministarstvu, odnosno ministru.

Bitno je da djeca imaju svoje mišljenje i stav. To je lijepo, jer znači da upotrebljavaju mozak. Važno je mladim ljudima objasnit da moraju u omjer staviti emocije i realnost. Da nije lijepo biti buntovnik - agresivac, da je lijepo primjetit ono što ne valja i da treba reagirati na negativne trendove, ali na pravom mjestu i na pravi način.

 

I još nešto, ako su upisali srednjoškolsko obrazovanje - dužni su ga redovito pohađati i izostati mogu samo u opravdanim slučajevima. U školi imaju pravilnike o ponašanju, obvezama, ocjenjivanju.... koji se mogu dobiti na uvid.

 

A što se tiče ravnatelja - dosita ima svakakvih....svojevoljnih, važnih, napametnijih...

 

Pozdravite dječicu! :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na iscrpnom odgovoru po pitanju školskih tijela i načina na koji učenici neke škole mogu komunicirati prilikom ostvarivanja svojih prava. Na žalost u dotičnoj školi ne postoji ni jedno takvo tijelo.

 

Odgovor za B.M. bez obzira na to od koga je stiglo pitanje (dijete ili odrasla osoba) ovaj link je shvaćen kao mjesto gdje se na pitanja dobivaju suvisli odgovori pa smo bili iznenađeni Vašim načinom komunikacije. Uvredljivo, čak i ako je odgovor namijenjen djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se tu radi o zagrebačkoj školi o kojoj mislim da se radi vrlo je vrjerovatno da nemaju školski odbor. Mislim da sam čula da imaju prinudno Povjerenstvo koje im je imenovala Gradska skupština ili Poglavarstvo. Ako je tako, dakle, kako se ja prisjećam da sam načula, mislim da bi vam bilo najbolje obratiti se tom Povjerenstvu, njegovom predsjedniku, odnosno onome tko ga je imenovao. A prije toga malo pročitati zakon o srednjem školstvu, a možda se i privatnim kanalima posavjetovati sa nekim iz Minstarstva, gdje koliko ja znam na polju obrazovanja i na konkretnom slučaju, bolje odrađuju svoj posao nego grad. Želim vam puno uspjeha i da ne odustanete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doista je čudno ako škola nema navedena tijela.

Organizacija škole propisana je Zakonom o srednjem školstvu, sasvim sigurno i Statutom škole.

Zatražite na uvid Statut i krenite od tuda (morate ga dobiti na uvid. Samovolja nekih ljudi uglavnom splašnjava tamo gdje počinje znanje nas drugih. To govorim iz iskustva. Ako vam ravnateljica uskrati uvid u Statut napišite pismeni zahtjev i zatražite potvrdu tajnišva da su zaprimili vaš zahtjev. Nemojte se svađat. Ostvarujte svoja prava na legalan način i strpljivo. Nemojte se čak ni previše raspravljati. Raspravit ćete sve preko ministarstva. :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Roditelji u ovom slučaju podržavaju djecu koja su prepoznala kvalitetnog profesora

 

dajte djetetu lizalicu i ono ce i u pedofilu prepoznati dragog striceka...

 

podijelite djeci petice na lijepe oci i taj ce prof biti najbolji na svijetu bez obzira na sve druge (ne)kvalitete...

 

ja vas g-djo nista ne razumijem, sto to vasa djeca pokusavaju i u cemu ih podrzavate?

 

ne svidja im se jedan profesor, pa bi htjeli drugoga, pa posto ne ide, zele to izboriti bojkotom? sto je to, ucenicko samoupravljanje?

 

kao odgovoran roditelj upitajte se prvenstveno imaju li vasa djeca ikakvo pravo odredjivati kadrovsku politiku po vlastitom ukusu, pa tek onda ili stanite iza njih ili ih sprasite po turu i potjerajte na nastavu, a ne pamflete o mladim ljudima, njihovim stavovima i kolektivima pisati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čini mi se da su ovdje uzavrele strasti. Previše je aononimnih poruka.Pa ljudi prijavite se i recite svoje mišljenje, ne boli.Milly je OK. sve je rekao i ne postoji škola koja nema svoje Pravilnike.Mislim da je i B.M. tkao mislio.la.Reakcija je bila na ono "Marš u školu".No pomozimo ovom roditelju ili djetetu, nije važno.Počinje se od razrednika,pedagoga,ravnatelja i Pravilnika.Ako ne ide,direktno u glavu - ministarsvo - ako su roditeljisigurni.U ovom slučaju u kojem nema puno podataka najbitnija je komunikacija roditelja. Svi znamo kako je teško srušđiti nekog profesora koji maltretira (doslovce vrši mobing) neko dijete.Pa ljudi mi to i na poslu prolazimo,ali se snalazimo.Tko digne glavu, dobije po njoj...ili otkaz. ovdje da se dobije dobar profesor (ili izbaci loš) treba puno diplomacije, živaca i vremena, a za to naša djeca nisu spremna jer su svi bebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno badava se dopisivati s ovakvim ljudima, bit priče je u tome da djeca imaju svijest o doborm i lošem, za razliku od Vas koji ste da bi preživjeli prihvatili ono loše kao nešto što se podrazumjeva(vjerojatno i svoju djecu tome učite). Meni je osobno drago kada vidim da mladi ljudi imaju stav, jer znam da će oni u budućnosti graditi ono što Vi, a vjerojatno ni ja ne činim. Opet ponavljam žalosno je gospodo draga, svi vi koji imate mišljenje o ovoj temi da i dalje ne razumijete da se ovdje radi o ljudima (djeca su isto tako ljudi) koji će za koju godinu činiti dio stanovništva koje privređuje, plaća poreze i čini dio kolektivne svjesti ovoga društva (čini ga već i sada). Prevedeno - kada se sakupi kritična masa takvih ljudi kolektivna svijest ovog društva biti će u skladu sa stavovima te kritične mase koja u takvom obimu kreira društvo koje je u skladu sa svijesti i stavovima koje zastupa. Dakle kvaliteta, profesionalnost i zastupanje općih ciljeva iza kojih se ostvaruju oni osobni (jer svi smo mi krvavi ispod kože, ali nas profesionalnost u takvim pozicijama sačuva od nas samih)- takva kritična masa je potrebna da bi ovo društvo počelo živjeti život kakav se priliči u 21. stoljeću. A vi svi gospodo draga koji ne mislite tako, jednog dana ćete nestati u masi onih koji jedino što znaju soliti pamet dječici, ponavljati ono što su im novine, reklame i političari rekli - za nas koji smo drugačiji to znači spas, a i za vas jer će i vama dobro biti. Predstavljati se neću, moje riječi imaju veće značenje nego moje ime!

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bit priče je u tome da djeca imaju svijest o doborm i lošem

 

bit price je u tome da su to DJECA sto pretpostavlja da je njihova svijest o dobrom i losem upitne vrijednost, a na sto sam ti vac dva puta ukazivao medjutim ili nemas kapaciteta ili ne zelis to razumjeti.

 

apsolutno je neprihvatljivo smjenjivanje nastavnika zbog pritiska djece i jer su djeca rekla da im se neki drugi vise svidja, to nije put u 21 stoljece to je nasilje i samovolja.

 

zna se koje uvjete mora zadovoljavati jedan nastavnik, zna se tko procjenjuje kvalitetu njegovog rada (a to nisu djeca niti "kolektiv" pubertetlija), zna se sto nastavnik smije a sto ne smije ciniti i ako cini nesto sto ne smije kome se valja obratiti.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bit price je u tome da su to DJECA

 

a i da nisu djeca, pristrana su: samo svrati na podforum o pravosudnom ispitu gdje pisu odrasli ljudi sa diplomama i pogledaj kako se "ocjenjuju" ispitivaci - sto manje pita i sto lakse da prolaz - to je bolji i svaki bi htio bas takvoga u komisiji.

 

medjutim to je njihov osobni interes, a ne i drustveni jer drustvo zeli sposobnog suca, a ne idiota i upravo zato sastav te komisije odredjuje netko drugi, a ne onaj tko izlazi pred nju.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da u školi ima razmažene i neodgojene djece - ima ih. Da na roditeljskim sastancima ima roditelja koji drže predvanaja cijelom razredu i od kojih nam se diže kosa na glavi - ima ih. Da ima profesora koji su blago rečeno - niš' koristi - ima ih. Ravnatelja koji su umislili da su faraoni - ima i takvih.

 

Mene čudi ovoliko negativne energije. Zašto na postavljeno pitanje treba odgovorit grubo i svadljivo? Zbog čega treba odmah pretpostaviti da netko iz nekog razloga želi iskorisiti neku situaciju?

Bez obzira na činjenicu je li pitanje postavilo dijete ili roditelj - treba mu dat odgovor. Jer ima i djece i roditelja i profesora i ravnatelja koji svoje uloge u ovom kazalištu odrađuju kako treba. Ne treba bit pravnik da bi se znalo da je najgluplje sudit, a ne znati cijelu priču. Za to nam je potreban normalan ljudski stav i poštovanje prema sebi i drugima. Takvi bi nam trebali bit i odgovori. S pretpostavkom da ćemo napravit nešto dobro. I da nakon danog odgovora možemo zaspat čiste i mirne savjesti. Ako je pitanje i dalo zločesto dijete ili dosadan roditelj - treba mu odgovorit na primjeren način. Dati mu pozitivan primjer. Gorčina i zločestoća nikom ne pomažu. Najmanje pomažu pri odgoju djece.

 

Iskreno, ne vjerujem da bi zločesto, ogorčeno stvorenje na odgovor reklo: hvala. Ako i glumi - ja sam sa sobom zadovoljna, jer sam odgovorila onako kako doista mislim. Stoga nije bitno kome sam odgovor uputila. Odgovorila sam tako - da mogu mirne i čiste savjesti zaspati. Zato, laku noć!

Onima s gorčinom, sa zločestoćom i dragim, dobrim dušama koji svojim stavom usrećuju sve oko sebe...

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija