Jump to content

0.75 promila, ali bez zapisnika..?


laze

Preporučene objave

Prije svega, pozdrav svim forumasima s obzirom da sam novi clan!

 

Naime, situacija je slijedeća: zaustavlja me patrola pod rotirkama jer su primijetili da u vožnji telefoniram! Prilikom zaustavljanja upitan sam dali sam konzumirao alkohol, na što sam priznao da jesam, s obzirom da mi je upravo na taj dan bio rođendan, te sam pristao na alkotest! Napuhao sam 0.75, ali mi službenik o tome nije uručio zapisnik, niti me išta tražio da potpišem, samo mi je rekao da mogu očekivati poziv na prekršajni sud te je obavijest o prekršajnom postupku i stigla.

 

Interesira me mogu li se ikako "izvući" s obzirom da službenik nije postupio po pravilniku o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora upravljanja prometom na cestama (Narodne novine broj 141/11), tj.uručio mi na potpis zapisnik i ostavio mi moj primjerak zapisnika?

 

Hvala unaprijed svima na utrošenom vremenu za čitanje i eventualni odgovor ili savjet! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stigao mi je obavezni prekršajni nalog.

U tom trenutku nisam imao vozačku sa sobom, bila je baš iznimna situacija, vozio sam prijatelja doma jer mu je bilo loše, svega par tramvajskih stanica, tako da sam samo sjeo u auto i otpeljao ga, nisam o vozačkoj niti razmišljao..

Što se iskljucivanja iz prometa tice, rekli su gospodine vi ste iskljuceni iz prometa, kolega ako ima vozacku neka nastavi voziti. I otisli su. :P

Znaci, 1. korištenje mobitela u voznjil, 2. voznja bez vozacke dozvole te 3. voznja u alkoholiziranom stanju..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, zvali bi se policajci. Jedino bi ti pomoglo da se ne odazovu, a to ovisi od postaje do postaje.

 

Sad, ili ćeš pisati prigovor u kojem priznaješ prekršaj, kaješ se, navedeš olakotne okolnosti i zamoliš za smanjenjem kazne i ukidanjem mjere, pa što bude, ili ćeš negirati prekršaj i tražiti saslušanje pred sudom. Za ovu drugu soluciju ne trebaš ništa objašnjavati u prigovoru, nego samo napišeš neku frazu kao "prigovaram na prekršajni nalog u cijelosti i želim svoju obranu iznijeti na sudu". To je dovoljno da sve ode na sud, a do ročišta imaš vremena razmisliti i odlučiti kako ćeš se braniti (priznati i pokajati se možeš i na ročištu, tako da tu ništa ne gubiš).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mjesec dana zabrane prometovanja.

 

Mislim da cu iskoristiti pravo zalbe, u nadi da ce ublaziti kaznu s obzirom da nikada prije nisam imao prometnih prekrsaja i stojicki podnijet kaznu. :P Dont do the crime if you cant do the time! Haha.

 

Hvala vam na vasem vremenu i odgovorima! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzz, imam pitanje, dobila sam obavezni prekršajni nalog 7.2.2016. Otišla po vozačku isti dan, policajac mi rekao da mogu platit odma i umanjuje mi se novčana kazna od 1000 kn na 670 kn il slično, a dobila sam i zabranu upravljanja vozilom od 1 mj, na to sam se žalila jer imam terenski posao i vozačka mi hitno treba.. Napuhala sam 0.95 (umanjeno) dali sam izgubila sva prava,jer sam odma uplatila,na sugestiju policijskog dužnosnika???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali sam se u startu pokopala? Imam sad još kakve šanse da se uvaži prigovor?

 

Policajac može samo da napiše obvezni prekršajni nalog i da prijedlog kazne. Ukoliko ne biste platili u roku od 8 dana 1000 kn, opet bi imali pravo na prekršajnom sudu dobiti mogućnost plaćanja 2/3 kazne što je opet 670kn. Sudac bi imao mogućnost kaznu umanjiti i na 500 kn, te Vam odrediti zabranu upravljanja po prijedlogu policije ili istu neodrediti. Uglavnom prekršajni sudovi izriču manje kako kazne, tako i zaštitne mjere (zabrana upravljanja u vašem slučaju). Kako vam je to prvi prekršaj u posljednje 4 godine, te radite uglavnom "terenski" posao automobilom iskreno priznajte prekršaj i zatražite, odn.zamolite da vam se ne odredi zaštitna mjera jer je u pitanju vaša egzistencija. U ovom slučaju kada ste pisali prigovor na prekršajni nalog, a kaznu platili provest će se tzv.žurni postupak, te ćete biti pozvani na prekršajni sud kroz mjesec, dva. Do tada, pa i kasnije slobodno vozite, niste pod zabranom, niti mjerom opreza. Sudac će također imati u vidu da ste novčanu izrečenu kaznu platili odmah.

Proći ćete okk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno se ne shvaćamo - ako stoji istaknuto upozorenje i ona je platila kaznu, isto se smatra odricanjem od prava na podnošenje prigovora odnosno odustajanjem od već podnesenog prigovora, a obzirom su odricanje odnosno odustajanje neopozivi - kraj priče. Stiže obavijest o početku tijeka zaštitne mjere i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno se ne shvaćamo - ako stoji istaknuto upozorenje i ona je platila kaznu, isto se smatra odricanjem od prava na podnošenje prigovora odnosno odustajanjem od već podnesenog prigovora, a obzirom su odricanje odnosno odustajanje neopozivi - kraj priče. Stiže obavijest o početku tijeka zaštitne mjere i to je to.

 

Zvala sam i na policiju,rekli su platila ne platila, isto je, sudac mora sagledat prigovor sa nalogom,, morala bih imati pravo da se izjasnim na sudu,, a na odluku ako dojde,o mjeri zabrane, nemam pravo žalbe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvala sam i na policiju,rekli su platila ne platila, isto je, sudac mora sagledat prigovor sa nalogom,, morala bih imati pravo da se izjasnim na sudu,,
Točno jer sudaac odlučuje da li prihvaća ili odbija prigovor.

Sudac odlučuje o pozivanju ako mu je potrebno.Sve mu piše u prigovoru.

Postoji li spomenut st.5 u nalogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam,budem provjerila, a šta bi to značilo, taj st.5?

„(5) Plaćanje novčane kazne prije podnošenja prigovora ili nakon što je prigovor podnesen,smatra se okrivljenikovim odricanjem od prava na podnošenje prigovora odnosno odustajanjemod već podnesenog prigovora protiv prekršajnog naloga, pod uvjetom da je u uputi o pravu naprigovor na to upozoren."

------------

"S obzirom na zakonske uvjete utvrĎivanja prekršaja i teţinu prekršaja za koje se izdaje prekršajninalog, a uzimajući u obzir implicitno konsenzualnu formu rješavanja prekršajnog spora uslučajevima izdavanja prekršajnog naloga, uvodi se presumpcija odricanja od prava napodnošenje prigovora ako se prije podnošenja prigovora plati novčana kazna ili se nakon većpodnijetog prigovora plati novčana kazna izrečena prekršajnim nalogom, sve u svrhupojednostavljenja i povećanja efikasnosti prekršajnog postupka. Okrivljenik mora biti na toupozoren u uputi o pravu na prigovor. Ova presumpcija ne vrijedi za okrivljenike koji nemajuprebivalište u Republici Hrvatskoj s obzirom da se na njih primjenjuju odredbe članka 136.Prekršajnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

„(5) Plaćanje novčane kazne prije podnošenja prigovora ili nakon što je prigovor podnesen,smatra se okrivljenikovim odricanjem od prava na podnošenje prigovora odnosno odustajanjemod već podnesenog prigovora protiv prekršajnog naloga, pod uvjetom da je u uputi o pravu naprigovor na to upozoren."

------------

"S obzirom na zakonske uvjete utvrĎivanja prekršaja i teţinu prekršaja za koje se izdaje prekršajninalog, a uzimajući u obzir implicitno konsenzualnu formu rješavanja prekršajnog spora uslučajevima izdavanja prekršajnog naloga, uvodi se presumpcija odricanja od prava napodnošenje prigovora ako se prije podnošenja prigovora plati novčana kazna ili se nakon većpodnijetog prigovora plati novčana kazna izrečena prekršajnim nalogom, sve u svrhupojednostavljenja i povećanja efikasnosti prekršajnog postupka. Okrivljenik mora biti na toupozoren u uputi o pravu na prigovor. Ova presumpcija ne vrijedi za okrivljenike koji nemajuprebivalište u Republici Hrvatskoj s obzirom da se na njih primjenjuju odredbe članka 136.Prekršajnog zakona.

 

To policajac posebno mora istaknut,il to piše na svakom nalogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija