Jump to content

Kako pronaci odvjetnika?


anonimno

Preporučene objave

Stovani forumasi.

Hitno mi je potreban odvjetnik vezano za (pokusaj) legalizaciju bespravne gradnje. Na koji nacin mogu doci do istoga? Pokusao sam kontaktirati par odvjetnika koje poznajem ali ne bave se tim podrucjem i iz nekog razloga odbijaju preporuciti nekog od kolega. Kako i gdje ga pronaci?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rijetko koji odvjetnik će uopće uzeti takav predmet, a postoji i jednostavno objašnjenje: moraš kucati na mnoga vrata (urbanizam, katastar, stotine dozvola na raznim lokacijama-elektro,voda, komunalije...), gubiti previše vremena, potpuno nejasan izgled za uspjeh i još puno drugih stvari. A na kraju, ali ne i manje bitno - lova je tu nikakva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam procitao pravila a ti ponovno procitaj moje pitanje; Kako naci odvjetnika? Da li je jedina metoda random zvanje sve dok mi netko ne kaze da se bavi time ili postoji popis odvjetnika po odredjenim podrucjima? Sta meni vrijedi odgovor iz odvjetnicke komore da se svi odvjetnici bave svim vrstama prava kada sam ih nazvao vec 10 i svi su izjavili da se time ne bave?

Meni je jako lijepo to sto vi imate kodekse i njih se drzite ali evo, u mom slucaju je to besmisleno jer ja ne mogu pronaci odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su ovdje odvjetnici hvaljeni što je protivno pravilima legalisa onda ih možemo i kudiit.

 

Jah bih rado kudio svoju gaduru odvjetnicu koja mi je prokletolo joj bilo mazinuila za tužbu koja je bila :

a) stupida

b) protiv mog interesa

c) protiv zakona RH

 

a maznula mi je 3 x više nego što ta stvar vrijedi

 

Ne samo da bih ju kudio

 

već bih ju .....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tesko je nac odvjtnika danas jer im je i drzava izasla u korist sa novim visim tarifama , ne izdaju racune,uzimaju novce unaprijed,ponasaju se bahato...

A ti sta si postavio pitanje: sta si ocajniji -- to si laksi plijen odvjetniku da te odere pa naguzi. ZApAMTI OVAJ SAVJET I RADIJE CITAJ ZAKONE SAM. A JA KOD ODVJETNIKA NE BI VISE NIKAD. Banda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A super si, čitaš zakone i nećeš više u odvjetnika. Ok.

Ja ću od sad čitati auto-klub i auto-blic i neću više vozit auto u mehaničara, pročitat ću "kuharicu" i reći ću ženi da se makne od štednjaka, pročitat ću PC chip i krenut ću raspravljat malo o problematici programiranja, hardvera i softvera....

Nadam se da sam bio jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom: odvjetnika za tako nešto ćeš teško pronaći, jer ja još nisam naišao niti na jednog koji se bavi legalizacijama, građevnim, lokacijskim ili bilo kakvim dozvolama za koje je potrebno danima obilaziti državne institucije i bjesomučno trošiti vrijeme kucajući od vrata do vrata - jednostavno se ne isplati i nije vrijedno truda, pa to odvjetnici prepuštaju strankama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

komentar se odnosio na ovoga:

A super si, čitaš zakone i nećeš više u odvjetnika. Ok.

Ja ću od sad čitati auto-klub i auto-blic i neću više vozit auto u mehaničara, pročitat ću "kuharicu" i reći ću ženi da se makne od štednjaka, pročitat ću PC chip i krenut ću raspravljat malo o problematici programiranja, hardvera i softvera....

Nadam se da sam bio jasan.

 

A ne na postavljaca teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ovo kao nije reklama... broj telefona odvjetnika. pa daj budite dosljedni.

osim toga - jedan savjet za sve koji žele napraviti legalizaciju - bolje je da sami prikupite što više potvrda koje vam trebaju i dobro je da nađete odvjetnika koji će vam reći što i gdje trebate prikupiti. Naravno pod pretpostavkom da i on ima pojma što mu treba za postupak. Tako ćete i sami proći jeftinije jer ćete platiti njegov savjet, a ne čekanje i provjeravanje u raznim uredima. Samo vrijedilo bi da provjerite unaprijed sami - imate li uopće uvjeta za legalizaciju, meni je to bio najveći problem. na kraju sam rušio sam, jeftinije me došlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na broju.

 

Inace, ne trazim odvjetnika da obilazi institucije u potrazi za papirima. Treba mi da bi sve moje dokumente, isprintane zakone i podzakonske akte pregledao i kroz pisanje zalbe zadovoljio formu, koju ja ne poznajem a koja je nuzna za zalbu/tuzbu.

Uz to, nije mi jasno obeazlozenje da u tome nema love pa se time ne bave?! Koji je to novac koji ga nece zadovoljiti kada mi nije niti postavio pitanje placanja?

 

Nekako nakon svega imam osjecaj da su odvjetnici ljudi koji gledaju s visoka a ustvari su tako niski. Ali srecom po njih, nisu toga svjesni...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam odvjetnicu, skupa ko padavica a lijena ko noć.

Pokupila mi pare za pravni posao, a niti nakon 10 mjeseci nije ništa napravila - a znate zašto ?

Ne samo zato što je lijena nego i ne zana što treba.

 

Sada mi se više i ne javlja na telefon - naravno jer vidi moj broj na svom mobilnom. Stoga predlažem:

objaviti imena takovih pokvarenih odvjetnika.

 

Ako se dobri ne smiju reklamirati,zašto onda nebismo loše stavili na stup srama pa da vidimo da li će se dalje tako ponašati.Na taj način bismo pomogli drugim ljudima da ne nasjedaju

na takove slatkoriječive tipove. Sve i svašta obećaju da će napraviti, pokupe pare i onda čim zatvorite vrata njihove luksuzne kancelarije, zaborave na vas i ne učine ništa.

 

Kada god ih pokušavate podsjetiti na vaš problem uvijek se jako žure, jako su zaposleni i baš tada ne mogu s vama razgovarati. Učinimo nešto za dobrobit svih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e pa sada se osjećam pozvanim da se očitujem na ovu temu i to prvenstveno zbog raznoraznih laika koji omalovažavaju naš rad i nalaze svrsishodnim pljuvati odvjetnike na forumu koji je namijenjen upravo da se besplatnim pravnim savjetima pomogne ljudima koji nemaju dovoljno sredstava platiti stručnu pomoć.

legalizacija bespravne gradnje je vrsta posla koji odvjetnici izbjegavaju upravo iz razloga što je tu mnogo posla (posjećivanje raznih ustanova, čekanja po redovima, pisanje podnesaka, istraživanje, "čašćenje" nadležnih itd.), a nikada se ne dobije za to adekvatna nagrada. vaš dojam bi bio da se odvjetnik malo prošetao, nešto napisao i sad me traži, zamislite, npr. 10000 eura, a to što je kuća čista, pogodna za prodaju itd. nikome ništa.

 

vi kažete da treba pogledati papire i napisati žalbu/tužbu. VI NEMATE POJMA O ČEMU PRIČATE.

takve stvari se rješavaju na drugačiji način, ali vi to nikada nećete znati i htjeti platiti, jer sama činjenica da na ovakav način razgovarate na ovom forumu dovoljno govori o vama.

 

imao sam katastrofalna iskustva sa nekim liječnicima, pa mi kao pravniku ne pada na pamet da posjećujem plivazdravlje.hr i omalovažavam ih

 

toliko, morao sam

 

hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja.

Ako si date malo truda vrlo je malo konstruktivnih odgovora odvjetnika, puno je više odogovra laika koji su se opekli u komunikaciji sa odvjetnikom pa su silom prilika usput nešto i naučili, a najviše je odgovora odvjetnika koji su mahom tipa otiđite odvjetniku...bla bla..i sve u tom stilu.

Ali ljudi čast iznimkama, to samo potvrđuje one narodne...

 

Iako imam iskustvo sa odvjetnikom da ga ne bi poželjela niti najgorem neprijatelju nisam ga niti imenovala niti sam uložila tužbu-iako je bila osnova, a najmanje se može reći da ga blatim.

 

Komuniciram i dalje s njim po pravilima bontona, a moje mišljenje o njemu... nije na kraju niti bitno.

Kad-tad, onaj gore vidi sve...

 

Dakle, ovdje nitko ne omalovažava zanimanje odvjetnik i vaše školovanje, ali vjerujte zasigurno niste ništa vredniji od čovjeka sa diplomom FER-a, stojarstva, PMF-a ili pak medicine...a ipak si date za pravo da se tako i ponašate.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna stvar mi nije jasna. Zbog čega rad odvjetnika i odvjetničkih ureda ne bi bio transparentan a njihova uspiješnost ili neuspiješnost predočena javnosti. Po mome mišljenju odlazak odvjetniku nije ništa drugo do kupovine usluge koja riješava određene probleme u određenom trenutku. Isto tako mislim da mi kao konzumenti takvih usluga imamo pravo znati što kupujemo za svoje novce ( a ne pet puta mačak u vreći ). No bojim se da kod nas i najbolji odvjetnik nema šanse protiv lošeg i korumpiranog sudstva i lošeg odvjetnika s druge strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s LRL-om.

 

I potičem ovom prilikkom da se odvjetnički posao već jednom treba izvući i te nametnute tajnovitosti.

 

To je kao u Srednjem vijeku, što ljudi manje znaju to ih se više može iskoristiti i manipulrati.

 

Neka se vidi tko kako radi, pa i u svim drugim profesijama zna se tko je kakav stručnjak. Jedino odvjetnici izigravaju tajnovitost. Često se iza tajnovitosti krije neznanje i lijenost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravu ste

 

ima i svakakvih kolega odvjetnika (pa i onih koji nemaju pojma, a uzimaju velike novce), ali to ne znači da je cijela profesija takva. nije mi na kraj pameti omalovažavati bilo koju struku, dapače, čim imam problem ili mi je potreban savjet obraćam se za to školovanom čovjeku, i to ako nisam zadovaljan jednim, odem drugom itd., međutim, kada se radi o pravnom problemu, ne želim dopustiti da laici na temelju "znanja" stečenog na ovom forumu rješavaju tuđe probleme i osuđuju struku u cjelini

 

dopustite barem to da je pravo kao znanost nešto kompleksnije nego što se čini iz ovog čavrljanja na legalisu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nismo niti rekli ovdje da je cijela profesija odvjetnika loša. Samo želimo da se javno odvoje loši od dobrih.

 

Da oni koji varaju svoje klijente budu javno osramoćeni, tako da više to ne mogu činiti.

Koliko znam postoji i odvjetnički kodeks pa bi on trebao biti javno publiciran da i mi drugi saznamo što je moralno a što ne u toj struci.

Prihvaćam da je ovo čavrljanje, ali zamislite koliko bi nas tek ti tkz odvjetnici muljali da bar nešto malo nismo naučili na ovom forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija