Jump to content

Porezna uprava traži uvid u bankovne račune osoba sa ino-mirovinama


Luja

Preporučene objave

Moj otac je svoju mirovinu zaradio u Njemačkoj.Sada živi u RH i prima mirovinu na tekući račun u Privrednoj banci.Porez prijavljuje u NJemačkoj,tj. ovdje u poreznoj mu potvrde da nema druge prihode i to šalje u Njemaču poreznu upravu. Međutim, sada porezna uprava općinska ,naređuje da moj otac mora dostaviti u roku 8 dana stanje tekućeg računa za zadnjih 4 godine inače će platiti novčanu kaznu.

Kako je moguće ako prijavljuje porez u Njemačkoj da mora i ovdjei kako je moguće da im mora dozvoliti uvud u stanje tekućeg računa ,Zar to nije tajna? Nekad je bilo da si morao imati opravdanu sumnju i sudski nalog za uvid u nečiji račun ili?

Dakle, moramo li mi dostaviti izvatke iz banke poreznoj ili ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, moramo li mi dostaviti izvatke iz banke poreznoj ili ne?

 

svaki izvod na zahtjev košta. porezna ima OIB . obavjestit poireznu da taj podatak traži službeno (pismeno preporučeno i sa povratnicom ).

ako imate dokaz da je u njemačkoj podnošena porezna prijava i plaćan porez kopije tih dokumenata dostavite poreznoj i pozovite se na ugovor o dvostrukom oporezivanju.

 

po zakonu porez na mirovinu ostvarenu i inozemstvo oporeziv je tek od 2014.godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija