Jump to content

Odjava prebivališta


Robin hood 23

Preporučene objave

Naime, mene na ovu temu konkretno zanima osoba koja je prijavljena na adresu na kojoj ne boravi zadnjih 5 godina, da li ima ikakva prava na to mjesto boravišta. Znači da pojasnim, kod mene je situacija bila svađa mene i brata, brat se odselio potkraj 2010 godine, ali se ima bit nikad nije odjavio sa naše adrese, a u međuvremenu otac je darovnicom stan darovao meni. Sve stvari su sređene što se poreza i papira tiče, i sve se to već odvilo potkraj 2010. god.. Mene zanima, da li moj brat ima kakva prava na taj stan (ja i otac još tu živimo, te se ja brinem za njega). Mogu li ja kakvu kaznu dobiti što je on još prijavljen na mojoj adresi? I kako da najlakše riješim taj problem? Moram napomenuti da nisam znao da je on ovdje još prijavljen, i kad je bio popis stanovništva 2011 god., mi ga nismo naveli kao da boravi u nas na adresi, ne znam da li to ikako utječe na situaciju... Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... a u međuvremenu otac je darovnicom stan darovao meni. Sve stvari su sređene što se poreza i papira tiče, i sve se to već odvilo potkraj 2010. god.. Mene zanima, da li moj brat ima kakva prava na taj stan (ja i otac još tu živimo, te se ja brinem za njega).

 

Nakon smrti oca brat ima pravo potraživati nužni dio.

To će u ovom slučaju biti četvrtina očeve imovine.

 

Trebalo je sa ocem sklopiti ugovor o doživotnom uzdržavanju.

 

Sada preostaje da čuvaš sve račune o ulaganju u tu kuću, kao i račune koji su vezani uz skrb za oca.

Pa kad brat po očevoj smrti bude potraživao 'nužni dio' , da mu u protutužbi postaviš zahtjev da nadoknadi te troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Felixx prvo hvala na odgovoru. To nisam znao jer kad smo bili kod javnog bilježnika to nam nisu rekli. Ali sad me zanima, ako je stan na moje ime recimo, znači papiri i sve, da li ga je potrebno stavljati, kad otac umre, u ostavinsku raspravu? Jer u međuvremenu taj stan nije bio uknjižen u zemljišne knjige, bilo je još nekih problema sa legalizacijom koji su naknadno riješeni i sva ta rješenja su na moje ime..utječe li to kako? Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali sad me zanima, ako je stan na moje ime recimo, znači papiri i sve, da li ga je potrebno stavljati, kad otac umre, u ostavinsku raspravu?

 

Ukoliko ste stan prenijeli gruntovno na sebe, neće se o njemu raspravljati, ali ostaje ono što je Felixx napisao da brat može potraživati nužni dio, pri čemu će se stan uračunati u ostavinu radi izračuna vrijednosti nužnog dijela.

 

Ps a i pitanje, jeli kasno sada sklopiti ugovor s ocem o doživotnom uzdržavanju u krajnjem slučaju?

 

Jeste li se po ovom darovanju upisali u ZK kao vlasnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam još upisan u ZK knjigu, jer mi se tek sad riješilo pitanje o legalizaciji jednog dijela stana tj. lođe i dobio sam pravomoćno rješenje o legalizaciji te su mi rekli da moram sačekati dokumente iz komunalnog te da onda idem upisati u ZK...a pravomoćno rješenje o legalizaciji je na moje ime, te kad dobijem potrebne papire od komunalnog idem upisati stan u ZK na svoje ime....zahvaljujem se na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam još upisan u ZK knjigu, jer mi se tek sad riješilo pitanje o legalizaciji jednog dijela stana tj. lođe i dobio sam pravomoćno rješenje o legalizaciji te su mi rekli da moram sačekati dokumente iz komunalnog te da onda idem upisati u ZK...a pravomoćno rješenje o legalizaciji je na moje ime, te kad dobijem potrebne papire od komunalnog idem upisati stan u ZK na svoje ime....zahvaljujem se na odgovoru

 

tada možete sklopit ugovor o doživotnom uzdržavanju i njega priložite za upis vlasništva nakon očeve smrti ( postoji ono ali ... bolje vrabac u ruci nego golub na grani).

povučete darovni ugovor ( ili ne predajete ga u gruntovnici radi upisa vlasništva)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija