Jump to content

umirovljena DVO po članku 6. novi izračun temeljem HRVI


susak

Preporučene objave

Molim pomoć u svezi procedure obnove rješenja o vojnoj mirovini temeljem novih okolnosti. Umirovljen sam 2012. godine u činu bojnika po članku 6. imao sam ukupno 47 godina staža uključivši i beneficirani. Za vrijeme odlaska u mirovinu bio sam u statusu liječenja temeljem PTSP-a 20%. također imam od strane MUP-a utvrđen status dragovoljca. Zbog nedovoljne upućenosti nisam ove dvije činjenice iskoristio prilikom odlaska u mirovinu, smatrao da trebam imati rješenje HRVI za stalno. Sada sam i to nakon četiri privremena rješenja, konačno dobio. Molim naputak što dalje raditi i kome se i na koji način obratiti za obnovu postupka za novi izračun mirovine koja bi uključivala status HRVI 20% i status dragovoljca. Koji su mi dokumenti još potrebni za postupak? U novom postupku, koji se čin uzima za relevantni, osobni ili najveći obnašani? Trenutna mirovina 5.000 kuna, što mogu očekivati novim rješenjem? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć u svezi procedure obnove rješenja o vojnoj mirovini temeljem novih okolnosti. Umirovljen sam 2012. godine u činu bojnika po članku 6. imao sam ukupno 47 godina staža uključivši i beneficirani. Za vrijeme odlaska u mirovinu bio sam u statusu liječenja temeljem PTSP-a 20%. također imam od strane MUP-a utvrđen status dragovoljca. Zbog nedovoljne upućenosti nisam ove dvije činjenice iskoristio prilikom odlaska u mirovinu, smatrao da trebam imati rješenje HRVI za stalno. Sada sam i to nakon četiri privremena rješenja, konačno dobio. Molim naputak što dalje raditi i kome se i na koji način obratiti za obnovu postupka za novi izračun mirovine koja bi uključivala status HRVI 20% i status dragovoljca. Koji su mi dokumenti još potrebni za postupak? U novom postupku, koji se čin uzima za relevantni, osobni ili najveći obnašani? Trenutna mirovina 5.000 kuna, što mogu očekivati novim rješenjem? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

osobni čin ili ustrojbeni čin u momentu oboljenja-dakle najkasnije lipanj 1996.g. žurno otići na HZMO i vidjeti točno što tribaš uz zahtjev priložiti. dosta dokumenata tj kopija uzmi iz spisa u uredu za branitelje.....i zašto nisi podnija zahtjev kad si prvi puta dobija privremeno rješenje???? no, savjet-s obzirom da imaš staža koliko imaš-provjeri visinu mirovine po OZMO....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samo jedan primjer.... moj prijatelj (satnik, DVO) otišao kao ti po čl.6.... isto RVI ptsp privremeno.....podebljavao papire ležanjem od popovače do zagreba... dobio trajno....i nakon obnove postupka dobio veću mirovinu... 24kn

 

zato sam ti napisa da provjeriš opcije po općem zakonu o mirovinskom. tim više-što ti se po općem ne umanjuje ali i usklađuje svaki puta. neko od starih forumaša je nedavno ovdje o tome pisa. zato ti kažem provjeri sve mogućnosti i opcije,pa onda ćeš viditi što ti je najbolje. možda najbolje otići u pravnu službu u mirovinsko pa da ti oni to izračunaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija