Jump to content

Vožnja kroz jednosmjernu ulicu u zabranjenom smjeru


Omar Little

Preporučene objave

Nakon dugo vremena evo mene opet :tikvan: Dakle, situacija je sljedeća, pokušat ću detaljno opisat kako bi mi mogli dati što bolji savjet, ako takav uopće postoji...

 

Imamo glavnu ulicu. Na jednom dijelu je skretanje u jednosmjernu ulicu koja ide uzbrdo jedno 600 metara i dozvoljen je smjer prema gore. Nakon jedno 30-40 metara uzbrdo je jos jedno skretanje u jednu ulicicu. Na tom skretanju živim, te kao i svi moji susjedi, redovito se spuštam tih 30-40 metara kroz jednosmjernu jer inače moramo raditi krug od 5 minuta kako bi došli na tu glavnu cestu. Naravno, to ne mjenja niti opravdava činjenicu da radimo prekršaj.

 

Već je bilo nekoliko inicijativa da se stanarima dozvoli vožnja prema dolje, navodno se nešto poduzima po tom pitanju.

 

Sad dolazimo do moje priče. Pred nekoliko sati se spuštam dolje i na dnu policija. Odmah krenu prema meni, pitaju me da li znam zašto sam zaustavljen, kažem da znam, molim ih da mi oproste, govorim da je to samo 30 metara blabla, ali pišu kaznu - 2000 kn + 1 mjesec bez vozačke.

 

Ovdje bi napomenuo da sam u ožujku 2013. zaustavljen sa cca. 1,42 promila te sam kaznjen novcano i zabranom upravljanja, a pred jedno 3 mjeseca sam dobio kaznu zbog parkiranja na autobusnoj stanici.

 

Ono što bi ja zamolio je pomoć oko žalbe. Mislim, nemam šta poricati prekršaj kad je jasno da sam vozio kroz jednosmjernu u suprotnom smjeru.

 

Nezaposlen sam, roditelji su u penziji. Da li priložiti dokaze i o nezaposlenosti i o penziji?

 

Da li ima smisla u žalbi lamentirati o teškoj situaciji nas stanara koji uvijek moraju raditi veliki krug da bi dosli do glavne ceste?

 

E sad, na ulazu u tu jednosmjernu, 10ak metara sa strane, je benzinska pumpa. Kako znam sve te dečke koji rade tamo, savjetovali su mi da napišem u žalbi da mi se ispraznio akumulator ili da sam ostao praktički bez benzina (čini mi se bolje ovo s akumulatorom). Da li bi to moglo proći? Jer ne mogu ja s autom uzbrdo ako je takva situacija :zubo::zubo:

 

Ono što sam također mislio napisati, a nije istina, je da sam imao upaljena sva 4 žmigavca dok sam se spuštao. To ne piše u prekršajnom nalogu, da li me to može pobiti, kao, pisalo bi u nalogu da sam imao upaljena sva 4?

 

Također, kao šlag na tortu, mislio sam napisati da auto nije htio upaliti jer je akumulator bio praktički mrtav/auto bio bez benzina, pa me stari pogurao prema dolje.

 

Da li to može proći ako nisam odmah spomenuo pred policajcima. Policajcu (i policijskom vježbeniku koji je bio s njim) sam usmeno priznao da sam se svjesno spuštao dolje (u nadi da će mi oprostiti), ali to naravno ne piše u prekršajnom nalogu.

 

Bio bi jako zahvalan da dobijem par savjeta, da se mogu bacit na pisanje žalbi i da znam šta očekivati. Jasno mi je da sam dobio minimalnu kaznu, i novčanu i oduzimanje vozačke, ali postoji li šansa da mi sve oproste? Mislim, realno, šta mi je činiti ako imam sranje s autom nego spustiti se dolje, to smo i napravili nekoliko puta kad auto zbilja nije htio upaliti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

savjetovali su mi da napišem u žalbi da mi se ispraznio akumulator ili da sam ostao praktički bez benzina...

 

Ono što sam također mislio napisati, a nije istina, je da sam imao upaljena sva 4 žmigavca dok sam se spuštao. To ne piše u prekršajnom nalogu, da li me to može pobiti, kao, pisalo bi u nalogu da sam imao upaljena sva 4?

 

 

Nemoj raditi budale od policajaca. To ti sigurno neće pomoći.

 

Piši žalbu da ti smanje kaznu - nezaposlen, teško materijalno stanje... i za oduzimanje vozačke (roditelji bolesni i u mirovini, voziš ih liječniku) i da tražiš posao pa ti treba auto za odlazak na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što je felixx napisao, radi se o jednostavnoj situaciji i nema smisla komplicirati. Samo za primjer - stanuješ tamo, a ostao si bez benzina / praznog akumulatora? Zašto si onda uopće išao s takvim vozilom u promet na javnu površinu? I tako dalje, to se zakomplicira na sto načina.

 

Prigovor s priznanjem, kajanjem, olakotnim okolnostima (sve što je naveo felixx s prilozima koje si spomenuo plus životno objašnjenje situacije) i molbom za smanjenje kazne i ukidanjem mjere. Sigurno će ti smanjiti i jedno i drugo, a možda (samo možda, ali ipak) prođeš i bolje.

 

Imaš na ovom linku neki primjer prigovora, pa samo promijeni i "podebljaj" dio s objašnjenjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što je felixx napisao, radi se o jednostavnoj situaciji i nema smisla komplicirati. Samo za primjer - stanuješ tamo, a ostao si bez benzina / praznog akumulatora? Zašto si onda uopće išao s takvim vozilom u promet na javnu površinu?

 

Zato što je benzinska pumpa odmah ispod kuće te sam išao do njih riješiti problem.. Mislim da ću ipak ići s tom verzijom. Ipak je to 30 metara te specifična stambena situacija :D Pa ja sam iskusan vozač i svjestan sam težine prekršaja vožnje u suprotnom smjeru. Nikad mi ne bi palo na pamet ugroziti sebe i druge sudionike u prometu vožnjom u krivom smjeru, ali u ovoj situaciji jednostavno nisam imao izbora, te sam se s upaljena sva 4 pomalo spustio kako bi na pumpi provjerili da li je problem u akumulatoru ili necem drugom.

 

Hvala na savjetima i na linku za prigovor :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako god želiš, samo obavezno u tekstu mora biti vidljivo da priznaješ i kaješ se (točno te riječi ili neke istoznačnice). Obavezno navedi i sve ono što ti je felixx rekao i priloži dokaze (ako ćeš nešto navoditi). I javi kako je prošlo kad sve završi.:palac:

 

 

P.S.: Čisto da znaš, ako sutkinji/sucu to bude malo čudno i pozove policajce na raspravu, znat će da je auto bio upaljen. Šanse da će ih zvati su vjerojatno 50-50, ali čisto da znaš za rizik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa auto je možda i bio upaljen :zubo: Jadan stari tata je taman dolazio doma i zvao me kad je uparkirao da mu čudno radi auto :( Kad sam došao u auto, imao sam što i vidjeti, auto se ne želi upaliti. Nekako smo ga pogurali i spustio sam se dolje do prijatelja na benzinskoj da vidimo u čemu je riječ, jer auto mi je trebao za drugi dan i razgovor za posao. Sad sam svjestan kakvu užasnu glupost sam napravio. Izražavam iskreno kajanje te sam siguran da se takva greška više neće ponoviti.

 

Šansa je kazes 50-50? Ali koja je sansa da se oni odazovu? Opet 50-50? To je već 75% u moju korist :D

 

A i kako on zna da li je auto bio upaljen ili ne? Ne bi rekao da moze znati. On je mene vidio kako se spuštam prema dolje i stao ispred mene, ja sam odmah ugasio auto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U kojem smislu skeptičniji?

 

Pa prijatelji koji rade na benzinskoj mi mogu provjerit akumulator, a benzinska je 30 metara ispod kuće. Koji servis radi u 9 navecer?

 

BTW, upravo mi stari rekao da se naša susjeda policajka i njen muž redovito spuštaju prema dolje i to vožnjom u rikverc. Da li to šta mjenja? Jer iskreno, ne mogu zamisliti da moram svaki put raditi krug, to nije humano niti normalno šta gradske vlasti/ili tkogod odlučuje utroju prometa rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U kojem smislu skeptičniji?

 

Pa prijatelji koji rade na benzinskoj mi mogu provjerit akumulator, a benzinska je 30 metara ispod kuće. Koji servis radi u 9 navecer?

 

Evo i u smislu ovog napisanog. Što je tako hitno bilo za provjeravat akumulator u 21h.

 

A najviše skepse je u tome, da ako napišeš kao što si naumio ne vidim neki ozbiljan razlog da sudac ukine kaznu nego samo smanji. I za to imaš kako kažeš 75% šanse.

No kao što rekoh, ako nanjuši muljažu...

 

Ako napišeš prigovor bez toga imaš 100% šanse da će je sudac umanjiti.

 

U svakom slučaju sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je hitno provjerit akumulator jer sam drugo jutro morao mamu vozit kod doktorice.

 

Da li vidiš neki način da sudac ukine kaznu? Sve svoje kazne plaćam, jer tako se najbolje uči, ali ovu ne planiram tako lako platiti. Kao što rekoh, situacija je specifična i ne priznajem kaznu za spuštanje dolje tih 30 metara.

 

Ažurirano

 

Mislim, za koliko može sudac smanjiti? Već sad imam da ako platim 2 trećine da je to to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali koja je sansa da se oni odazovu?

 

Ovisno o kojoj postaji se radi. Nekima rukovoditelji uopće ne provjeravaju idu li na sudove, a neki idu na disciplinski ako se ne odazovu. Teško je reći kako će tvoje proći, ali prigovaraj kako misliš da je najbolje. Iako meni priča ne drži vodu, ako je jasno izraženo priznanje i kajanje, bit će i smanjenja kazne.

 

 

BTW, upravo mi stari rekao da se naša susjeda policajka i njen muž redovito spuštaju prema dolje i to vožnjom u rikverc. Da li to šta mjenja?

 

Da, na taj način nema prekršaja.

 

 

Jer iskreno, ne mogu zamisliti da moram svaki put raditi krug, to nije humano niti normalno šta gradske vlasti/ili tkogod odlučuje utroju prometa rade.

 

Ulica je valjda jednosmjerna s nekim razlogom. Npr., kod mene su sve jednosmjerne (cik-cak, tj. jedna u smejtu istoka, a druga u smjeru zapada i tako dalje), jer su uske i puno je parkiranih vozila stanara.

 

 

Da li vidiš neki način da sudac ukine kaznu?

 

Jedino da negiraš prekršaj, a policajci se ne odazovu na poziv. Nema drugog načina, jer bez obzira na situaciju i objašnjenje, i dalje si u prekršaju.

 

 

Mislim, za koliko može sudac smanjiti? Već sad imam da ako platim 2 trećine da je to to.

 

Može smanjiti na 1/3 ove koju si dobio, ali u slučaju negiranja prekršaja može i povećati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, na taj način nema prekršaja.

 

Šta stvarno?!? Neko vrijeme sam se i ja spuštao tako.. Mi možeš objasniti tu logiku?

 

 

Ulica je valjda jednosmjerna s nekim razlogom. Npr., kod mene su sve jednosmjerne (cik-cak, tj. jedna u smejtu istoka, a druga u smjeru zapada i tako dalje), jer su uske i puno je parkiranih vozila stanara.

 

Cijela ta ulica je nekad bila dvosmjerna. Budaletine su ju napravile jednosmjerno svih 600 metara, ne razmišljajući o nama stanarima, jer uhljebi ne razmišljaju o ničemu. Kažem, postoje inicijative da tih 30ak metara naprave dvosmjernom, tj. da se stanarima dopusti vožnja u oba smjera. Na dnu, na ulasku u ulicu, stoji ograničenje brzine 20.

 

Ma mislim stvarno sam ljut, umjesto da se udruže i polove kriminalce kojih u ovoj državi ne fali, oni mene zaebavaju :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta stvarno?!? Neko vrijeme sam se i ja spuštao tako.. Mi možeš objasniti tu logiku?

 

Nema tu ništa čudno. U jednosmjernoj ulici nije zabranjena vožnja unatrag, ako se radi o kraćem dijelu ceste (tih 30 m) i ne ugrožavaju/ometaju drugi sudionici u prometu.

 

 

Ma mislim stvarno sam ljut, umjesto da se udruže i polove kriminalce kojih u ovoj državi ne fali, oni mene zaebavaju

 

Pa, objektivno gledano, i ti si prekršitelj i uhvaćen si.:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa istina, ali na veliku žalost, ja sam krajnji domet hrvatske policije. Da se ulicom spuštao neki Zdravko Mamić, dobio bi "ooo gospodine to ste vi, odite, odite, čestitam, čestitam".

 

Nije problem i platiti u normalnoj državi, ali ovdje da plaćam kako bi drugi (uz blagoslov policije i politike) mogli krasti, moraš shvatiti da nervira, užasno nervira. No već smo podosta u off topicu.

 

Ubuduće se onda spuštam dolje na rikverc.

 

A što se tiče žalbe, napišem ju ovih dana, pa okačim na forum da vidim šta mislite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija