Jump to content

plaćanje poreza na nasljedstvo


ckalja

Preporučene objave

Poštovani,

svom pokojnom stricu bio sam skrbnik jer je izgubio poslovnu sposobnost ( demencija ) prije svoje bolesti on je oporučno ostavio sve svoje nekretnine meni. Pok stric nije imao svoju familiju. Po završetku postupka ( nitko nije osporavao oporuku )te sam isto rješenje o nasljeđivanju prijavio poreznoj upravi.Sad sam dobio porezno rješenje o plaćanju poreza na nekretnine.Problem je u tome što sam ja uvidom u te navedene kč. u kojima se spominje da imam udio 1/284 ili 1/84 ili pak 79560/20049120 uočio da nitko od moje familije nije upisan na taj posjed tj.po nekim kč.u posjedovnom listu piše da kč.upravlja selo pa čak i općina ,a u ostalim su sasvim meni neke nepoznate osobe upisane i to 1/1 ili pak 1/7 ili 1/2.Molim Vas da mi pomognete oko ovog problema jer sam sad u dilemi da li moram platiti porez na nešto što čak i nije u mom posjedu ili vlasništvu ( napominjem Kč.su u velikoj većini ili pašnjak ili vinograd nema građevinskog zemljišta.parcele se nalaze na otoku Krku na ko.Batomalj,ko.Punat i ko.Stara Baška.ima čak i jedna kč.koja je nepostojeća.Uz napomenu da u navedenim Posjedovnim listovima koji su upisani u ovom rješenju a u kojoj je upisana moja familija nema niti jedne navedene kč.za koju me se tereti za plaćanje poreza na promet nekretnina.

Stoga Vas molim za pomoć i pojašnjenje što mi je činiti da li to moram platit ili uložiti žalbu obzirom na sve navedeno. kako bi ta žalba trebala izgledati ??Molim pomoć jer vrijeme za žalbu teče ( 15 dana ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija