Jump to content

boravišna pristojba


anton887

Preporučene objave

Poštovani,

 

ljubazno molim za odgovor u vezi plaćanja boravišne pristojbe. Naime, u postupku sam gradnje kuće (odnosno dovršetka) i angažirao sam jednu firmu iz Zagreba da mi dođu izvesti radove koji bi trajali oko 2 mjeseca u dalmaciju. Šef firme bi poslao oko 7-8 svojih radnika koji rade na ugovor na neodređeno sa sjedištem u Zagrebu. Spavali bi kod mene u kući, za koju inače imam rješenje o pružanju usluga za iznajmljivanje.

 

Zanima me da li bi se trebala platiti boravišna pristojba za navedene radnike za vrijeme provedeno na radu (dakle nije odmor) u dalmaciji odnosno da li bi se isti smatrali u ovom slučaju vrsta sezonskih povremenih radnika glede neplaćanja boravišne pristojbe. Zakon o bora.pristojbi oslobađa plaćanje sezonskih radnika, pa sad ne znam kako bi se ovo tumačilo.

 

Unaprijed zahvaljujem i srdačan pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Da ne otvaram novu temu, molim odgovor ukoliko netko zna - kada zastarijeva pravo naplate boravišne pristojbe?

Dobila sam jučer obavijest od Carinske uprave o provođenju nadzora nad uplatom boravišne pristojbe u kojoj se navodi da imam neplaćenu pristojbu iz 2011. godine (od 01.09.-30.09.2011.) i traži se da se očitujem o činjenicama u vezi navedenog.

Nije mi poznato da postoji neko dugovanje niti sam što dobivala u tom razdoblju da platim (vlasnik sam kuće za odmor).

Sad nisam sigurna je li za navedeno nastupila zastara.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija