Jump to content

Opomena pred ovrhu zbog neplaćanja poreza s kamatama iako nisam bio zaposlen


istosad

Preporučene objave

Zadnji "posao" koji sam radio je bilo tzv. stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, trajalo je od 7.mj. 2013.g. do 7.mj. 2014.g. i za to sam dobivao naknadu od 1600 kn mjesečno. Nemam pojma je li mi stizalo na žiro ili na tekući, nemam uvid u stanje prije 9.mj. 2014.g. preko internet bankarstva.

 

Dosad nisam dobivao nikakve obavijesti niti išta, i danas mi je stigao papir od porezne na kojem piše kako je Područni ured Porezne uprave dana 22.2. 2016.g. utvrdio dug i kamate u iznosu od 714,24 kn (dug) i 350,41 kn (kamate), ukupno 1064,65 kn.

Piše još da po primitku opomene bez odgode podmirim dug i da će u protivnom Porezna u roku od 8 dana pokrenuti postupak ovrhe, te da se mogu obratiti nadležnoj ispostavi radi usklađenja duga ukoliko se ne slažem s iznosom duga (danas je petak, pa moram čekati do ponedjeljka).

 

Nezaposlen sam i nemam nikakva primanja, tu naknadu koju sam dobivao sam odavno potrošio, i što konkretno znači da će mi pokrenuti ovrhu, hoće li mi blokirati tekući račun (i skinuti s njega novac ako ga bude uopće bilo), ili će mi doći na adresu na kojoj sam prijavljen i roditeljima iznositi stvari iz stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnji "posao" koji sam radio je bilo tzv. stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, trajalo je od 7.mj. 2013.g. do 7.mj. 2014.g. i za to sam dobivao naknadu od 1600 kn mjesečno.

Za to ne bi dobili porezni 'dug'.

 

 

Područni ured Porezne uprave dana 22.2. 2016.g. utvrdio dug i kamate u iznosu od 714,24 kn (dug) i 350,41 kn (kamate), ukupno 1064,65 kn.

Ovo je prema kamatama dug star više od 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za to ne bi dobili porezni 'dug'.

 

 

 

Ovo je prema kamatama dug star više od 3 godine.

 

Zanimljivo, dakle od poslova koji su mi pisani u radnu knjižicu, to bi bilo 6 mj. tijekom 2010.g. u jednoj civilnoj udruzi u sklopu nekog programa Zavoda za zapošljavanje, nešto slično kao ovo "stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa", ne sjećam se kako se to tad zvalo, i krajem 2011.g. mjesec dana sam radio u nekoj privatnoj firmi za nekih čini mi se 3500 kn.

 

I kakav je to uopće način da mi nakon 3 god. pošalju ovrhu, a da u te 3 god. nisam bio obaviješten ni o kakvom navodnom dugu? Jel to normalno (ne čudi me previše, al eto svejedno me zanima)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljivo, dakle od poslova koji su mi pisani u radnu knjižicu, to bi bilo 6 mj. tijekom 2010.g. u jednoj civilnoj udruzi u sklopu nekog programa Zavoda za zapošljavanje, nešto slično kao ovo "stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa", ne sjećam se kako se to tad zvalo, i krajem 2011.g. mjesec dana sam radio u nekoj privatnoj firmi za nekih čini mi se 3500 kn.

 

I kakav je to uopće način da mi nakon 3 god. pošalju ovrhu, a da u te 3 god. nisam bio obaviješten ni o kakvom navodnom dugu? Jel to normalno (ne čudi me previše, al eto svejedno me zanima)?

 

Dakle, ovako, bio sam na Poreznoj, dug je vezan za taj posao koji sam radio u sklopu nekih mjera Zavoda za zapošljavanje od 6. do 12. mj. 2010.g..

Nisam ispunjavao nikakvu prijavu koliko se sjećam, nego je to radio poslodavac (ili Zavod), a na to mi je stigao povrat poreza, i to, njihovom greškom, u trostrukom iznosu, što su primijetili i stornirali, ali samo tu 3. isplatu, tako da mi je na kraju isplaćen dvostruki iznos za kojeg me sad terete (tj. za taj dio kojeg su preplatili).

 

Pričao sam s par djelatnika, jedan mi je sugerirao da pokušam izbjeći plaćanje kamata ali da ću dug morat platiti, jedna djelatnica mi je rekla da ako hoću uputim žalbu za koju bih morao platiti 50 kn biljega, a na moje daljnje upite mi je sugerirala da mogu i uputiti zahtjev za zastarom koji se ne plaća.

 

To sam planirao učiniti sutra, pa me zanima ima li izgleda da mi to uvaže ili će mi pijavice blokirati račun zbog njihove nesposobnosti i bezobrazluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko dovoljno stručan da mi odgovori?

 

Došao sam negdje do podatka (ne znam je li istinit), da zastara stupa na snagu 6 godina od odrađenog posla, a prošlo je 5 god., pa me zanima ako mi blokiraju račun, hoće li to biti trajno (tj. dok im ne platim, dakle trajno), ili mogu nakon godine dana tražiti da mi ga odblokiraju temeljem nastupanja zastare?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Stiglo mi je rješenje o ovrsi, pisao sam im prvo zahtjev za zastarom, pa malo kasnije (kad sam čuo da je rok 6 god., a prošlo je 5) i zahtjev za oslobođenjem, ali mi nisu uopće odgovorili nego mi je eto danas stiglo to rješenje u kojem piše da će se ovrha izvršiti bez obzira na žalbu, da će mi xxxxxx ovrhu (ako sam to dobro shvatio) dodatno naplatiti 200 kn i da bi me ta žalba koja se neće uvažiti koštala 50 kn. Čak stoji i da se u toj žalbi koja se neće uvažiti neće uzimati u obzir primjedbe na zakonitost postupka.

 

Inače čovjek zadužen za ovrhe mi je na tel. kad sam dobio prvu obavijest prije par tjedana i kad sam mu objasnio o čemu se radi rekao da će se strpiti s ovrhom jer mi je tad dan rok od nekih 8 dana da platim dug (nastao njihovom greškom i o kojem nisam bio obaviješten).

 

Sutra idem gubit vrijeme u Albrechtovu, ima li tko kakav savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija