Jump to content

Prebivalište za beskućnika


Vidasjv

Preporučene objave

Osoba MV živi u Zagrebu u mom stanu bez pravne osnove (nekad bio podstanar, dala sam mu otkaz, nije iselio, imam pravomoćnu presudu da treba iseliti). Podnijela sam Prijedlog za ovrhu radi ispražnjenja i predaje nekretnine i čekam njeno rješavanje.

Osoba MV nema prebivalište niti važeću osobnu iskaznicu od 2011. godine. Zadnja iskaznica mu je glasila na Bjelovar.

 

Nema nikakve imovine, nema suprugu niti djecu i nema nikakva primanja niti aktivni račun u nijednoj banci.

Pretpostavljam da osoba MV zadovoljava uvjete iz čl. 6 Zakona o prebivalištu: osoba koja nema mjesto i adresu stanovanja niti sredstva kojima bi mogla namiriti potrebu stanovanja (u daljnjem tekstu: beskućnik). Je li tako?

 

Tim je člankom za takvu osobu predviđeno da joj nadležno tijelo rješenjem utvrdi prebivalište na adresi ustanove socijalne skrbi ili kod drugih pružatelja usluge smještaja.

 

Je li nadležno tijelo MUP Bjelovar ili MUP Zagreb?

 

Kako se pokreće postupak da mu se utvrdi prebivalište na adresi ustanove socijalne skrbi i tko ga može pokrenuti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako trenutno ima adrsu i mjesto stanovanja (bez obzira po kojoj osnovi), ništa te ne sprječava da probaš to riješiti na taj način.

 

Nadležni su policija i centar u Bjelovaru. I jedne i druge obavijestiš dopisom (pisano s povratnicom) o stvarnom stanju i zatražiš da postupe po propisu. I jednima i drugima napišeš da si obavijestila i one druge (da ne bi samo proslijedili), a na kraju napišeš da tražiš i odgovor. Odgovorit će ti u roku od 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Iako trenutno ima adrsu i mjesto stanovanja (bez obzira po kojoj osnovi), ništa te ne sprječava da probaš to riješiti na taj način.

 

Nadležni su policija i centar u Bjelovaru. I jedne i druge obavijestiš dopisom (pisano s povratnicom) o stvarnom stanju i zatražiš da postupe po propisu. I jednima i drugima napišeš da si obavijestila i one druge (da ne bi samo proslijedili), a na kraju napišeš da tražiš i odgovor. Odgovorit će ti u roku od 30 dana.

 

Postupila sam prema savjetu. Centar za socijalni rad mi je odgovorio da oni postupaju po zahtjevu stranke ili po službenoj dužnosti. Obzirom da nisu zaprimili zahtjev od MV i nemaju saznanja gdje želi prijaviti prebivalište (iz moje obavijesti imaju saznanja da ima članove uže obitelji), ne mogu postupati, kao niti po službenoj dužnosti budući da MV nije korisnik niti prava niti usluga pri njihovom centru.

 

Još čekam odgovor MUP-a.

 

Pretpostavljam da bi MUP mogao naložiti centru da dodijeli prebivalište pa bi tada centar trebao postupiti po službenoj dužnosti. Je li tako? Imate li savjet da još nešto poduzmem?

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija