Jump to content

Prigovor na upozorenje!


Iviber

Preporučene objave

Poštovani,

mogu li se žaliti na izdano pisano uvjerenje za prekršaj koji me se po upozorenju tereti. U navedenom upozorenju jasno se vidi da sam upravljao osobnim automobilom a ne radnim strojem i njegovim priključnim vozilom ili motokultivatorom kako navedeni članak glasi po kojem sam upozoren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upozoren sam "kao da sam koristio mobitel tijekom voznje". U trenutku prolaska kraj sluzbenika uzeo sam mob u ruku ne upalivši ga, samo pogledao svijetli li lampica o obavijesti o novoj poruci nakon cega je mobitel spusten na sjedalo. Tu se odmah sjeda u auto i krece za mnom i naravno rotirke i blicanje da se zaustavim. Umjesto zakona 196 upisano je 169....i naravno odbijo sam potpisati navedeno upozorenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome što si napisao, koristio si mobitel i ostvario biće prekršaja.

 

Što se tiče prigovora, nema klasičnog prigovora na upozorenje, ali ako ćeš se pismeno žaliti, samo će poništiti ovo i izdati ti novo upozorenje s točnim člankom. Ako poričeš prekršaj, onda nema niti uvjeta za upozorenje, pa ćeš dobiti obavijest da platiš novčanu kaznu u roku od 3 dana, a ako ne platiš, dobit ćeš obavezni prekršajni nalog na koji ćeš se moći žaliti, pa će sve ići na sud.

 

Što se tiče suda, ako je policajac vidio da držiš mobitel u ruci, bez obzira što si samo pogledao lampicu, u prekršaju si i to je dovoljno.

 

Što se tiče trenutnog stanja, kod kasnije uporabe ovih upozorenja nije bitno za što je ono izdano, jer za sve prekršaje vrijedi godinu dana i točan prekršaj nema nikakvog utjecaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednim dijelom se mogu sloziti s vama. U upozorenju je napisano da sam prekrsio zakon 169 koji je vezan za radne strojeve i motokultivatore.... po ovome sad ispada da oni mogu sta zele i kada pogrijese da ispravljaju upozorenja kako njima paše? Odbio sam potpisati upozorenje jer nisam upravljao navedenim već osobnim automobilom.

Jako dobro poznajem zakone pa istog trenutka sam primjetio grešku kod pisanja koju mu naravno nisam htjeo apelirati na nju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako zanimljiva situacija, da stvar bude još bolja, pisao mi je upozorenje osoba koja nije ništa vidjela i sa mnom se raspravljao a osoba koje je "vidjela" je sjedila za upravljačem i nije ni riječ progovorila! Ogorčen sam postupanjem i nastupom. Dno dna čime su se počeli baviti i kažnjavati ljude a posebno u ovim teškim danima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome što si napisao, koristio si mobitel i ostvario biće prekršaja.

....

Što se tiče suda, ako je policajac vidio da držiš mobitel u ruci, bez obzira što si samo pogledao lampicu, u prekršaju si i to je dovoljno.

 

Nikako se ne bih složio da je sama činjenica da je policijski službenik vidio mobitel u ruci, ili da je 'počinitelj' gledao mobitel bilo kakav prekršaj.

Korištenje mobitela je razgovor (uz držanje mobitela u ruci) ili pisanje sms-a ...

Ako gledam koliko je sati - je li to korištenje uređaja?

 

Ovo je tim više problematična kvalifikacija jer je zapravo dozvoljena uporaba mobitela u vožnji 'bez uporabe ruku', što često ipak podrazumijeva 'gledanje i doticanje' mobitela...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikako se ne bih složio da je sama činjenica da je policijski službenik vidio mobitel u ruci, ili da je 'počinitelj' gledao mobitel bilo kakav prekršaj.

Korištenje mobitela je razgovor (uz držanje mobitela u ruci) ili pisanje sms-a ...

Ako gledam koliko je sati - je li to korištenje uređaja?

 

Ovo je tim više problematična kvalifikacija jer je zapravo dozvoljena uporaba mobitela u vožnji 'bez uporabe ruku', što često ipak podrazumijeva 'gledanje i doticanje' mobitela...

 

Da, i to je korištenje uređaja koje umanjuje mogućnost reagiranja i sigurnog upravljanja vozilom. Zabranjena je uporaba i to je to.

 

Doticanje je uporaba ruku, zar ne? Ako ga netko ima na stalku za mobitel i gleda ga, policajci neće reagirati, ali čim ga drži u ruci ili dotiče, hoće.

 

Slažem se da nisu svi slučajevi niti vozači jednaki, ali nemoguće je napraviti odredbu da odgovara apsolutno svima. A i s druge strane, da se svi na sudu ne vade isprikama tipa gledao sam koliko je sati, češao sam uho, gledao sam bateriju i sl., onda ne bi niti praksa na to reagirala na ovaj način.

 

 

Neke greške u brojevima se mogu ispraviti, npr.:

- presuda (ovrha, pogrešna godina)

- ius-info ZK sud umjesto 927/1 upisao 92771

 

 

/Primjer gov.au definirano je što se smije (dodati putniku i to je to)/

 

U slučaju ovakvih prekršaja, policija je ovlašteni tužitelj i tijekom postupka smije samostalno ispravljati, nadopunjavati ili odustajati od pojedinih prekršaja ili dr. sadržaja postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako dobro poznajem zakone

Sad si uvidio da ti to baš i ne ide.

 

Dno dna čime su se počeli baviti i kažnjavati ljude a posebno u ovim teškim danima.
Nisi kažnjen,bar ne novčano.

 

Ako gledam koliko je sati - je li to korištenje uređaja?

Imaš sat na tabli ako nije yugo.

 

"..niti druge uređaje na način koji bi umanjili mogućnost reagiranja i sigurnog upravljanja motornim vozilom."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

"..niti druge uređaje na način koji bi umanjili mogućnost reagiranja i sigurnog upravljanja motornim vozilom."

 

Sve stručne studije ukazuju da kod uporabe mobitela nije ključna smetnja zauzetost jedne ruke, nego dekoncentracija (nekih, uglavnom neiskusnih) vozača odvraćanjem koncentracije zbog razgovora.

Dakle...

 

ps.

onda bi trebalo zabraniti curkama i milfačama da nose minice i tajice i izreze do pupka....

... i to zna jako dekoncentrirat...

:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bespomoćni smo mi svi pred mladim i nadobudnim balavcima, oni smiju i pogriješiti a na nama LJUDIMA je ići na sud i dokazivati da nismo krivi šta naravno naša riječ protiv njegove ne vrijedi. Neznam sad više smijem li pogledati i na sat na ruci koliko je sati, da li je i to kazna?

 

Ljuti se ti koliko hoćeš, ali čačkao si po mobitelu za vrijeme vožnje, što je kažnjivo. Kad se uzme koliko si puta tijekom vožnje to radio i nisi uhvaćen, zapravo si i u debelom plusu (pogriješio si puno puta bez ikakve sankcije). Da ne bi bilo zabune, ovo vrijedi za sve nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno mi se čini kako je tanka i nejasna granica između korištenja mobitela i drugih uređaja, a sve prema onome što je u Zakonu opisano:

 

(3) Vozač vozila za vrijeme vožnje ne smije upotrebljavati mobitel niti druge uređaje na način koji bi umanjio mogućnost reagiranja i sigurnog upravljanja vozilom.

(4) Mobitel se može koristiti za vrijeme vožnje ako se upotrebljava naprava koja omogućava njegovo korištenje bez upotrebe ruke.

 

Recimo doslovno držanje mobitela s isključenim ekranom u desnoj ruci dok se mijenjaju brzine po mom shvaćanju ne podrazumijeva korištenje...

A opet, radio se koristi u vožnji, mijenjaju se stanice na kokpitu ili volanu u vožnji bez problema i nikome ništa... A jednako tako radio može omesti pažnju... Zar ne?

I što s kamionđijama koji imaju / koriste Walkie Talkie u vožnji... Oni ga uzmu u ruku, pritisnu dugme, gledaju ravno i kažu što imaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle...

Sve je jasno.

 

Ima li kazne ako u vožnji jedem masni burek i pijem jogurt ?

 

Pitanje je ozbiljno.

Samo ako i jogurt nema previše masoće.

 

Recimo doslovno držanje mobitela s isključenim ekranom u desnoj ruci dok se mijenjaju brzine po mom shvaćanju ne podrazumijeva korištenje...

A nitko ga ni ne vidi.

 

 

A opet, radio se koristi u vožnji, mijenjaju se stanice na kokpitu ili volanu u vožnji bez problema i nikome ništa... A jednako tako radio može omesti pažnju... Zar ne?

.

Točno ali ne postoje dokazi da si mjenjao stanicu.
a na nama LJUDIMA je ići na sud i dokazivati da nismo krivi šta naravno naša riječ protiv njegove ne vrijedi.
Ti ne ideš na nikakav sud.

Može te mučit jedino to da nemaš više prava na upozorenje nego ide novčana kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je jasno.

 

Samo ako i jogurt nema previše masoće.

 

A nitko ga ni ne vidi.

 

 

Točno ali ne postoje dokazi da si mjenjao stanicu.

Ti ne ideš na nikakav sud.

Može te mučit jedino to da nemaš više prava na upozorenje nego ide novčana kazna.

 

Još nije isključeno da neču tražiti da idemo na sud. Nije stvar platiti kaznu ali ta nepravda i na taj način je dno dna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Samo ako i jogurt nema previše masoće.

 

 

 

 

Ok, vidim da je skrenulo na zafrkanciju ali ja opet ponavljam da je moje pitanje ozbiljno.

 

Napravimo analogiju...zakonodavac je zabranio korištenje mobitela.

Ok.

Vjerovatno nije zabranio jesti masni burek i piti jogurt.

 

Ali po mojem mišljenju a vjerujem da će se i mnogi složiti sa mnom,

smatram da je opasnije konzumirati navedeno jelo za volanom nego pričati na mobitel.

 

Ili recimo trgam batak sa netom kupljenog pečenog piceka, izbjegavam masnoću koja mi želi kapnuti na hlače, drugom rukom napikavam vilicom francusku salatu sa suvozačevog sjedala a vozim sa...pogledom recimo.

 

Ono što želim reći da mi se čini bedastoća decidirano u zakonu navesti mobitel

a izostaviti xy drugih ostalih opasnih radnji za volanom koje mogu utjecati na sigurnost prometa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Točno ali ne postoje dokazi da si mIjenjao stanicu.

 

 

Ne postoje tako je, a prema tome ne postoje ni dokazi da se koristio mobitel recimo na uhu za razgovor, osim policajca koji će to svjedočiti na sudu a sud će mu pokloniti vjeru...

Jednako tako službenik može tvrditi da je vozač koristio radio, tj. mijenjao stanice, ali to je općepihvaćeno i životno, dok se isključivo mobitel opisuje u zakonu.

Složit ćete se?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno nije zabranio jesti masni burek i piti jogurt.

Nije jer oni koji predlažu zakone ne jedu burek i piju jogurt nego u restoranima jedu janjetinu i piju vino.

 

Ne postoje tako je, a prema tome ne postoje ni dokazi da se koristio mobitel recimo na uhu za razgovor, osim policajca koji će to svjedočiti na sudu a sud će mu pokloniti vjeru...

Jednako tako službenik može tvrditi da je vozač koristio radio, tj. mijenjao stanice, ali to je općepihvaćeno i životno, dok se isključivo mobitel opisuje u zakonu.

Složit ćete se?

Točno.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija