Jump to content

Brisan iz registra


Krasta Grobar Krešo

Preporučene objave

Mislim da je ovo prevažna stvar a da mu je policijski djelatnik nije lijepo objasnio

već samo "brisan si".

Što to znači?

A drugo, ja bih policajca sigurno pitao šta to znači.

Tak da ste eto, pola-pola po krivnji :)

 

A drugo, što znači iskaznica ne vrijedi?

Da li mu je izbušena?

Jer ako nije, kako će teta na šalteru neke ustanove znati da ne vrijedi ako

datum isteka piše za npr. 10 god ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, trebao mu je objasniti, ali koliko se meni čini, jedan nije mislio da treba, a drugi nije pitao. Nervoza i nedostatak u komunikaciji.

 

Iskaznica je čitava, ali je poništena. Tete na šalterima neće znati da ne vrijedi, ali ionako nije stvar u identitetu nego u adresi prebivališta. Tehnička stvar.

 

Ne znam po kojem ključu to rade, ali obično raspišu i potragu za osobnom iskaznicom, pa se ona oduzima, ali u ovom slučaju nisu kad mu je vraćena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudna država.

 

Poništi ti osobnu formalno a praktički je i dalje možeš koristiti.

 

Čudna država br.2, zar ne bi bilo logično oduzti osobnu svima kome je poništena

pa bi takva osoba bila primorana negdje se prijaviti što opet olakšava potragu/evidenciju/svašta nešto ..ovako dok se raspiše potraga gdje ćete naći čovjeka ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudna država.

 

Poništi ti osobnu formalno a praktički je i dalje možeš koristiti.

 

Čudna država br.2, zar ne bi bilo logično oduzti osobnu svima kome je poništena

pa bi takva osoba bila primorana negdje se prijaviti što opet olakšava potragu/evidenciju/svašta nešto ..ovako dok se raspiše potraga gdje ćete naći čovjeka ?

 

Meni je to isto čudno, ali kako nije za svakom osobnom raspisana potraga, trenutno je tako. Budem probao provjeriti, pa napišem.

 

 

Možda sam u krivu, no meni se čini da je pitanje postavljeno u smjeru brisanja iz kaz.evidencije poradi moguče rehabilitacije.

 

Iako je on pitao u tom smjeru, policajac ne bi za te evidencije upotrijebio naziv "registar" (imaju puno kolokvijalnih naziva, ali ne i taj), a fraza "brisan iz registra" govori točno o onome što sam naveo (doslovno tako). Budemo točno vidjeli kad postavljač teme navrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudna država br.2, zar ne bi bilo logično oduzti osobnu svima kome je poništena

Bi ali je tako napisano u čl.15

 

" Osoba mora osobnu iskaznicu vratiti policijskoj upravi odnosno policijskoj postaji koja ju je izdala odmah nakon nastupanja razloga iz stavka 1. točaka 2. i 3. ovoga članka, a kod nastupanja razloga iz stavka 1. točke 4. ovoga članka u roku od osam dana od dana izvršnosti rješenja o odjavi po službenoj dužnosti iz zbirke podataka o prebivalištu i boravištu u Republici Hrvatskoj."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija