Jump to content

krivična prijava - gospodarski kriminal


-lana-

Preporučene objave

ne znam jesam li na prvoj adresi, pa ako nisam molim uputite me na pravu.

situacija za koju trebam savjet je sljedeća:

 

Vlasnica sam male tvrtke, nazovimo je tvrtka "A".

Poslovala sam više godina s tvrtkom "B".

Prije cca godinu dana djelatnik u tvrtki "B" započeo je s kriminalnim djelima (uplaćeni novac za usluge uzimao je sebi, a usluge nije izvršavao, što se primijetilo tek nakon određenog roka kad je usluga trebala biti izvršena, a nije bila).

Osim moje tvrtke, prevarene su i neke druge tvrtke.

Zbog toga je tvrtka "B" otišla u stečaj (neki su aktivirali zadužnice i sl.)

Moju tvrtka (tvrtka "A") oštećena je za cca 100.000 HRK.

Vlasnik tvrtke "B" koja je otišla u stečaj podnio je kaznenu prijavu protiv svog radnika, a mene su iz policije zvali kao svjedoka (usput sam im priložila i svu dokaznu dokumentaciju).

 

Pitanje je sljedeće: ima li smisla da ja posebno podnesem kaznenu prijavu protiv osobe koja me prevarila (to sam planirala napraviti)? u policiji mi savjetuju da se priključim prijavi koja je već podnesena i podnesem svoj odštenti zahtjev.

Nisam sigurna u čemu je razlika između moje poseben prijave i odštetnog zahtjeva kojeg mi predlažu?

Nisam pravnica, pa ne razumijem dobro koji su rizici i što dobivam odnosno gubim jednom ili drugom varijantom?

 

Hvala unaprijed i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa "pridruživanjem" već postojećem predmetu ne gubite apsolutno ništa, a odštetni zahtjev koji spominju je zapravo tzv. imovinsko-pravni zahtjev, kojeg izjavljujete u sklopu kaznene prijave, a o kojem će se tada odlučiti u sklopu kaznenog postupka. Jasno, uspjeh naplate je upitan obzirom da ovisi o imovini okrivljenika.

 

Kažete da je tvrtka B u stečajnom postupku - jeste li tamo prijavila svoje potraživanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija