Jump to content

geodetski snimak ili kopija katastarskog plana?


zkova

Preporučene objave

Poštovani znalci!

 

Zanima me dal se mora zvati geodeta da napravi svoj dio, ako sam u katastru jos 2013.izvadio kopiju kat.plana?

Naime,ucrtani objekat na čestici nije jednak sadašnjem činjeničnom stanju kuće,jer je kuća za par m2 nadograđena,tj.veranda je zatvorena.To se ne vidi na kopiji kat.plana.

 

Pitao sam 2 projektanta i 1 geodeta i oni svi potvrdili da treba geodetski snimak,pošto je nadograđeno....bojim se samo da mi ne maznu lovu,a na kraju da se ispostavi da je i kopija kat.plana bila dovoljna!

Nadam se da ste me razumijeli!?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima ,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje : kuća je dograđena legalno ili ilegalno? :)

 

ako postoji akt na temelju kojeg ste ju dogradili onda geodet izrađuje elaborat evidencije za katastar. Naravno to košta i nema džabe ni u stare babe! :-D

 

ako ne postoji akt na temelju kojeg ste ju dogradili tada je situacija ponešto kompliciranija i skuplja.

 

u svakom slučaj, najblaže rečeno, s tom kopijom katastarskog plana si možete obrisati prozore, da ne trošite novinski papir :-) naime, ako veranda nije na toj kopiji katastarskog plana, njeno zatvaranje zvuči prema Vašem opisu ilegalno.

Poštovani znalci!

 

Zanima me dal se mora zvati geodeta da napravi svoj dio, ako sam u katastru jos 2013.izvadio kopiju kat.plana?

Naime,ucrtani objekat na čestici nije jednak sadašnjem činjeničnom stanju kuće,jer je kuća za par m2 nadograđena,tj.veranda je zatvorena.To se ne vidi na kopiji kat.plana.

 

Pitao sam 2 projektanta i 1 geodeta i oni svi potvrdili da treba geodetski snimak,pošto je nadograđeno....bojim se samo da mi ne maznu lovu,a na kraju da se ispostavi da je i kopija kat.plana bila dovoljna!

Nadam se da ste me razumijeli!?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima ,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ketcha

....tesko cu ocistit prozore sa onakvim papirom na kojem je ucrtan kat.plan na cestici he hehe,zbilja nisam opce upucen u ovo podrucje,a htio bi zapocet postupak legalizacije.Papire od kuce nemam nikakve,jer mi bivsi vlasnik nije dao,tj.valjda nije imao.Kuca je izgradena 1975.a ja je kupio 2005.Prije par godina sam zatvorio verandu cvrstim zidom i stavio 1 prozor i ulazna vrata,da nejde snijeg u kucu.Nisam vadio nikakve dozvole za verandu jer su zemelji vec bili,a i smatrao sam da netrebam.

Znaci treba projektant i geodet? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija