Jump to content

neizdavanje računa


stari traper

Preporučene objave

eto,imam problem sa izvođačem građevinskih radova.

situacija je ovakva-

na preporuku poznanika,za izgradnju obiteljske kuće angažirao sam tvrtku iz zagreba,i posao je krenuo i sve ok...platio sam određeni predujam , pa nakon što su odradili dio,platio sam i to, i za taj sam dio radova dobio račun,i to račun neke druge tvrtke i osobe koju nisam ni vidio. moja kontakt osoba mi je objasnila da on samo pronalazi posao i da za izvođenje radova uzima druge tvrtke,radnike...ok-baš me briga,posao je odrađen,račun imam...

no kako su se radovi približili kraju,moj ''majstor' me tražio da isplatim ostatak novca,a račun ćemo već riješiti na kraju...ostao je još manji dio radova ( cca 5% dogovorenog ) ali majstora više , a ni računa ,nigdje.na telefon se ne javlja,a kad se i javi to je već mjesecima ista priča-krećemo u ponedjeljak. nije mi toliko stalo da završe radove koliko mi je bitan račun jer moram opravdati stambeni kredit, pa me zanima što mogu poduzeti po tom pitanju? napominjem da nemam ugovor,jer svaki put kad sam pitao hoćemo li potpisati nešto, odgovor je bio-ma drugi put,papiri su u drugom autu,itd...

očigledno neće dovršiti radove,a ni izdati račun-pa bih im želio bar nekom prijavom dati do znanja da to što rade nije u redu

dakle - kome i kako ( i koji prekršaj ) prijaviti? i koliko sam i ja u opasnosti da budem kažnjen za nešto ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa bi možda valjalo poslati preporučeno s povratnicom dopis "majstoru" da će te u slučaju daljnjeg zavlačenja oko završetka radova i izdavanja računa postupiti kao što je Matrix napisao.

 

Bilo bi tu za navesti i članaka iz Zakona o gradnji, no neki kompromitiraju i vas kao investitora. No, slobodno pogledajte i sami. Čl.49, 53, 54, 55, 135, te prekršajne odredbe čl.162, 167

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija