Jump to content

pao sa biljkama marihuane


genessis

Preporučene objave

Pozdrav ljudi.

 

Evo ovako jucer su me uhvatili inspektori ispred kuce i odveli u postaju. Imali su dojavu da sadim marihuanu (sve su znali, a samo jedna osoba je znala sve te informacije osim mene). Uglavnom nasli su mi u kuci aparaturu i jednu malu biljcicu oko 7 cm, i vani 4 biljke visine 50 cm.

To su sve pokupili i vratili me ponovo u postaju. Kad sam ih pitao kako su dosli do mene rekli su da imaju dojavu da dilam. Iskreno nikad nikome nisam prodao nista, a sto je najgore nisam ni ja zapalio pitaj boga koliko dugo jer nemam niti 20 kn u novcaniku. Uglavnom nakon ispitivanja policija je rekla da ce napisati da je bilo za osobnu upotrebu. Travu sam zasadio iskljucivo za svoje potrebe. Naime bio sam na ljecenju od alkoholizma, i tu su mi propisali terapiju, sanvali za spavanje, misari za smirenje i antidepresive. To sam pio jedno vrijeme ali bi me toliko zatuklo da sam bio kao mrtvac. Otisao kod dilera kupio 50 grama trave, i kad sam zapalio skuzio sam da mi tablete uopce vise nisu potrebne, jer sam spavao super, zivci nikad bolje, a depre ni traga.

Sad me zanima kakvu kaznu mogu ocekivati. Priznao sam djelo u potpunosti (za osobnu uporabu) sve dragovoljno predao.

Imam zenu i kcerod 1,5 godinu, te placam-o alimentaciju za njezino dijete iz bivse veze. Oboje smo nezaposleni. Naime imam uvjetnu kaznu radi nasilja u obitelji na godinu dana. Inspektor je rekao da to nema veze jer nespada u isti kazneni zakon.

Znaci nikad nisam evidentiran kao konzument droga. Kakvu kaznu mogu ocekivati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba vidjeti za što će vas točno DORH teretiti. Prema ovim napisima i količini, išao bi čl. 190. st. 1. i 6. (dakle neovlaštena proizvodnja za vlastite potrebe i aparatura).

 

Za oba djela propisana je kazna od 6 mjeseci do 5 godina. Uz priznanje, kajanje i osobne prilike, neovisno o ranijoj osudi, mišljenja sam da imate dobre šanse za uvjetnom osudom - moja procjena godinu dana uvjetno na 3 godine.

 

No, zasada vam nema druge doli pričekati poziv sa DORH-a, pa ćete vidjeti što oni traže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba vidjeti za što će vas točno DORH teretiti. Prema ovim napisima i količini, išao bi čl. 190. st. 1. i 6. (dakle neovlaštena proizvodnja za vlastite potrebe i aparatura).

 

Za oba djela propisana je kazna od 6 mjeseci do 5 godina. Uz priznanje, kajanje i osobne prilike, neovisno o ranijoj osudi, mišljenja sam da imate dobre šanse za uvjetnom osudom - moja procjena godinu dana uvjetno na 3 godine.

 

No, zasada vam nema druge doli pričekati poziv sa DORH-a, pa ćete vidjeti što oni traže.

 

 

 

 

Evo pise na ovom papiru "pouka o pravima uhicenika" upoznat je s razlogom uhicenja "da je pocinio KD neovlastena proizvodnja i promet drogama iz cl. 190. st. 1.i 6.

Znaci onda me samo terete za osobnu uporabu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo pise na ovom papiru "pouka o pravima uhicenika" upoznat je s razlogom uhicenja "da je pocinio KD neovlastena proizvodnja i promet drogama iz cl. 190. st. 1.i 6.

Znaci onda me samo terete za osobnu uporabu?

 

Tako je, međutim imajte na umu kako kvalifikacija policije ne veže DORH, pa treba pričekati kada stigne štogod od njih, da budete sigurni.

 

I G-man mozes li mi pomoci da ispunim onaj obrazac za besplatnu pravnu pomoc.

Idem danas po papire pa da mi objasnis kako moram ispuniti tu dokumentaciju.

Pitam te iz razloga sto vidim da jako dobro upucen u zakone

 

Samo slijedite upute na obrascima, a ujedno možete zatražiti pomoć i od referenta u uredu državne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, međutim imajte na umu kako kvalifikacija policije ne veže DORH, pa treba pričekati kada stigne štogod od njih, da budete sigurni.

 

 

 

Samo slijedite upute na obrascima, a ujedno možete zatražiti pomoć i od referenta u uredu državne uprave.

 

 

 

 

 

Kvalifikacija ne bi trebala biti drugacija od mup-a jer bi onda bila neistinita. Kunem se zivotom svoje kceri da nitko nikad od mene nije dobio ili nedaj boze da sam mu prodao travu. Po meni je to Isto kao da me neka cura koju nikad nisam vidio ni upoznao onda teretiti za silovanje je imam onu stvar. Valjda bi oni trebali imati nekakve dokaze da mi dokazu dilanje/silovanje, a toga nema jer se nikad to nije ni dogodilo,a na kraju krajeva ne posjedujem ni mobitel jer eto nekome je auto luksuz, nekon motor, a bogami meni mobitel (toliko o dileru), i jos jedna stvar ako su mi isli dokazivati dilanje sto ne bi onda trebali barem onako kako citam iz novina naci novac u domacim i stranim valutama, digitalnu vagu i neznam ni ja sto vec. Tog nije bilo, samo su pokupili aparaturu i biljke i nikakvog drugog pretresa nije bilo, a u stanu su bile jos 3 prostorije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumijem vas, ali bolje pričekati i biti siguran.

 

Niti sam ne vidim razlog da vam se stavi na teret dilanje, ali sami ste napisali (post #1) da je policija imala dojavu da "dilate".

 

Uglavnom, strpljen-spašen.

 

 

 

 

 

Sto se tice tog posta #1 sve mi se cini da su me digli na foru, kao znamo da dilas, pa da ja kazem ne to ja samo za moje potrebe sadim i eto ti. Nego reci mi za koliko bi trebao ocekivati poziv za sud?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo otisao u drzavnu upravu i kazu da nemaju odvjetnike po kaznenom zakonu, samo gradanske parnice. Otisao na zupanijski/opcinski sud rekli mi nazovi sutra. Na kraju javio se za izvanbolnicko lijecenje, zapalio prije 10 dana. prije 5 dana i jucer, pisam u casu umoce test a ja majka tereza nikad nisa u mom organizmu kako je to moguce, a zapalio a nemam niti 12 sati od jointa do testa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo prijatelj mi je rekao da kod pretresa trebaju biti 2 svjedoka, sad da ki je to istina neznam . Uglavnom, kad je uzimao aparaturu (samo jedan je dosao kod mene kuci) u kuci su bili zena, kcer, mali od zene (alimentacija) i pas. Nitko od njih nije vidio da smo pokupili aparaturu iz malog wc-a koji je uvjek bio zakljucan jer je bio pun smeca (nikad se nije koristio samo su se stvari bacale tamo), a kamoli da je netko od svjedoka potpisao da je nazocio pretresu i da je ista oprema oduzeta. Doduse ja sam potpisao u policiji izjavu da mi se oduzima aparatura, ali da sam bio upoznat sa svojim pravima malo sutra.Nitko mi nije ni procitao prava, nego sam dobio tek papir na kraju o pravima uhicenika.

Sad me zanima da li je to bilo zakonski ispravno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da su radili pretragu, trebao bi im i sudski nalog, a onda bi obavezno imali i 2 svjedoka (ne bi tako pogriješili).

 

Po ovom što si napisao, nije se radilo o pretrazi, nego o dragovoljnoj predaji, tj. ti si ih sam pustio u kuću i dragovoljno predao predmete kaznenog djela (što ti je oduzeto na potvrdu koju si potpisao). Ako je to tako, onda je ispravno i može se koristiti u postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

Evo situacija se pocela rjesavati, ali meni neke stvari nikako nisu jasne. Naime dobio sam prije mjesec ipol dana prijedlog optuznice , tu pise za sto me se tereti i koju kaznu traze (preporuka), na kraju je pisalo da se imam pravo zaliti na to.

Sad sam prije koji dan dobio jos jedno pismo u kojemu se sastalo optuzno vijece koje je potvrdilo optuznicu. Sad da li sam ja trebao biti tamo ili ne, jer nisam dobio nikakav poziv, samo pise na kraju da ce na glavnoj raspravi iznjeti dokaze i to je to.

 

ODO je podnjelo optuznicu pod br:::::: protiv ::::: :::::: zbog kaznenog djela protiv zdravlja ljudi i to djelom pod točkom1.) kazneno djelo neovlastene proizvodnje i prometa drogam, opisano i kažnjivo po čl. 190. st. Kaznenog zakona/11, te djelom pod točkom 2.) kazneno dijelo neovlastene proizvodnje i prometa drogama, opisano i kaznjivo po čl190. st.6 KZ-a sve u vezi čl 51 kz-a

Optuznica je dostavljema na odgovor okrivljeniku na koju je isti nije dostavio odgovor.

Na sjednici optuznog vijeca odrzanoj ::::::godine odlucivalo se o osnovanosti optuznice. Sjednica je odrzana na temelju čl 348.st4 ZKP bez stranak, a avijece je nakon izvrsenog uvida u spis donjelo rijesenje kojim je optuznica potvrdena na temelju čl.354.st.1.ZKP

Svrha sjeednice je utvrditi da li je okrivljenik osnovano sumljiv za pocinjenje kaznenog dijela koje mu se optuznicom stavlja na teret, kao i je li optuznica uredno sastavljena.

Utvrdeno je da optuznoca nama needostataka iz cl. 355 i 356. ZKP, te da nema okolnosti koje iskljucuju krivnju okrivljenika, postoji zahtjev ovlastenog tuzitelja, ne postoje okolnosti koje iskljucuju kazneni progon. Ovo boldano mi nije jasno, i na kraju hocu li ja dobiti poziv za tu glavnu raspravu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, ispalo je onako kako sam i napisao - stavak 1. i 6. čl. 190. KZ-a.

 

Vjerujem da predlažu i uvjetnu osudu?

 

Sjednici optužnog vijeća niste bili dužni prisustvovati obzirom na težinu djela iz optužnice, buduće se sjednica optužnog vijeća za djela sa propisanom kaznom do 5 godina zatvora provodi bez pozivanja stranaka (osim iznimno).

 

Slijedi vam poziv suda na pripremno ročište za koje vjerujem da će se održati u roku od 2 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kažnjivo po čl. 190. st. Kaznenog zakona/11, te djelom pod točkom 2.) kazneno dijelo neovlastene proizvodnje i prometa drogama, opisano i kaznjivo po čl190. st.6 KZ-a sve u vezi čl 51 kz-

 

 

Nije mi jasno ovo podebljano "te dijelom pod tockom 2.

Sto to nije stavka za dilanje?

U prijedlogu nije bilo spomena o socki 2.

Da u pravu si traze godinu dana na 3 godine uvjetno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno ovo podebljano "te dijelom pod tockom 2.

Sto to nije stavka za dilanje?

U prijedlogu nije bilo spomena o socki 2.

Misli se na točku 2. optužnice, jer vas terete za dva kaznena djela, pod točkom 1. djelo iz čl. 190. st. 1. KZ-a (proizvodnja), a pod točkom 2. djelo iz čl. 190. st. 6. KZ-a (aparatura). Radi se ujedno o stjecaju.

 

Da u pravu si traze godinu dana na 3 godine uvjetno
Eto, sve pogođeno.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav! Pitanje na ovu temu zbog, recimo, slicne situacije. Dakle, otac je prijavio sina za uzgoj marihuane, odnosi na policiju fotografije, lampu, dnevnik i 4 lista iz herbarija te navodi kako su bile 4 stabljike. Obavljen je razgovor u policiji gdje din sve negira, medutim je sve proslijedeno na Drzavno odvjetnistvo gdje takoder slijedi obavjestajni razgovor. Je li jos netko davao izjave na policiji, ne znamo...

Potrazili smo savjet odvjetnika gdje on nama govori kako je situacija jasna ko dan jer ga se tereti za uzgoj i posjedovanje i da nema neke pomoci s tim... da bi bilo dobro priznati da se dobije eventualno neka uvjetna...

Da stvar bude bolja, taj isti otac je sudjelovao u svemu tome medutim proci ce nekaznjeno jer je on sve prijavio, prebacio sve na sina i on je u njihovim ocima u "milosti" i sada sa se bilo sto ide probati rec protiv njega nema bas nekog velikog smisla. Dakle, tereti ga se za uzgoj od 2013-2016god. Ali u meduvremenu imamo sudsku parnicu za zastitu posjeda (prije nekih 2-3mjeseca) gdje taj isti otac daje izjavu na sudu da je tek u listopadu 2016 primijetio da se uzgaja marihuana u stanu sto se ne podudara nikako sa njegovom izjavom policiji kada je sav taj materijal nosio kod njih. E sada, sto dalje??? Boriti se s vjetrenjacama i pokusati ih uvjeriti da je i otac uzgajao jer mu je trebala lova zbog razno raznih dugova(sto je istina da je pomagao) ili priznati naprosto, kajati se do neba i nadati se uvjetnoj???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izbaciti sina iz stana da ga moze iznajmljivati obzirom da sin nije zelio izaci iz stana jer mora u podstanare, a otac vec 3god zivi sa drugom zenom(roditelji su rastavljeni),znaci sin zivi sam u stanu(odnosno sa djevojkom)

Hvala

 

Ažurirano

 

Izbaciti sina iz stana da ga moze iznajmljivati zbog svojih dugova... otac ni ne zivi u tom stanu vec sa svojom djevojkom jer su roditelji rastavljeni tako da je sin bio u stanu sa svojom djevojkom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, očito postoji raniji spor među njima, stoga smatram da bi se isticanje očeve upletenosti (a bez nekih konkretnih dokaza) u proizvodnju droge, moglo promatrati kroz prizmu nekakve vendete odnosno osvete od strane sina. Ne treba smetnuti s uma ni odredbu zakona, koja ističe da se počinitelj koji bi dobrovoljno bitno pridonio otkrivanju kaznenog djela, može osloboditi kazne, a prema vašem opisu upravo ta odredba bi došla u obzir kod oca.

 

Ukoliko postoji materijalnih dokaza, koji potvrđuju očevu prijavu (neovisno o njegovoj ulozi u svemu tome), smatram najboljom opcijom priznanje. Svakako angažirati branitelja pa da pogleda kojim sve dokazima DO raspolaže, a radi meritornijeg savjeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po mom mišljenju, dakako da je bolje što nema biljki - tko zna odakle su došle fotografije i jesu li autentične, je li otac s obzirom na sve podmetnuo lišće i tko je pisao dnevnik uzgoja, lampa je lampa, ona po mom mišljenju bez drugih dokaza ništa ne znači (sad, nisam stručnjak, jesu li lampe za uzgoj marihuane sasvim drugačije od lampi pod kojima se mogu uzgajati neke druge biljke?) Ja bih, da sam branitelj, osporavala sve, rekla da sve pripada ocu, da je to u njegovom posjedu i da je on uzgajao marihuanu radi plaćanja svojih dugova, da sin nema veze s time, i da mu je sad rekao da će ga prijaviti samo da mu stvori neugodnosti i istjera ga iz stana... pa nek ih sud razvrstava, krive i nevine :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, prijavljivali smo na policiju prije 6mj prijetnje da ce otac otici nama na radna mjesta i reci da uzgajamo, dilamo i konzumiramo te ce nam tako radit probleme ali do dana danasnjega nismo dobili nikakve spise ili sto vec mozemo dobiti kao potvrdu prijave i sto je sve prijavljivano dok je njegov otac dobio te zapise sto meni sve smrdi da on ima nekog u policiji... a da ne pricam da smo 2mj svakodnevno nazivali u postaju te bi nas samo prebacivali sa jednog inspektora na drugog i na kraju nista... a ti bi nam zapisi u ovom slucaju dobro dosli...

Kako bi de eventualno moglo doci do njih??? Ima netko ideju??? Jel bi mogao odvjetnik doci do njih???

Hvala na svim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imamo sve jer smo slali pismeni zahtijev (sa datumom i urudzbenim brojem) na koji smo u roku mjesec dana trebali dobiti odgovor odnosno zapise. pricekali smo tih mjesec dana pa smo onda poceli nazivati svakodnevno ali nismo dobili nista osim kulturne odbijenice... sve u svemu nama to izgledala kao namjerno ksporavanje jer je bila napomena da su nam potrebni spisi za sudski spor koji se vodio, ali bi nam i u oboj situaciji dobro dosli...

 

Ažurirano

 

*Namjerno osporavanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno angažirajte odvjetnika, jer sve ovo što ste napisali je vrlo, vrlo nategnuto i "mršavo".

 

Ja mogu primjerice skinuti s neta neke fotografije "marice", napisati dnevnik (ako sam ambidekster ili pak zamoliti neku osobu da mi to napravi, tako da ne mogu utvrditi da sam ja to napisao) i kupiti tu lampu, pa onda prijaviti nekoga tko mi se zamjerio, da sam eto ja to našao i sada kao dobar građanin, prijavljujem. Bez konkretnih dokaza, a ovo sve su indicije, a i to ne previše jake, pa kada se to spoji sa ovim sporom koji otac i sin imaju, a vezano uz imovinske odnose - šansa da se to ospori pred sudom je vrlo dobra.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasli smo odvj koji je odmah rekao ici na priznanje bez ikakvog razmiljanja, kao, situacija je cista ko suza. On je vec imao susreta sa tim drzavnim odvj kod kojeg se ide na ispitivanje i da ce otici kod njega i izpregovarati uvjetnu sto ce naravno i kostati odredenu povecu svotu novaca. sto meni nije bas normalno... citam ovdje da su ljudi kojima su nadene i biljke uz skruseno priznanje i necu nikad vise dobivali uvjetne.

Da je moja situacija ja bi definitivno razmislila o posjetu drugome odvj samo si sada postavljam pitanje da se nebi nesto zakompliciralo po tom pitanju pa da nebi bilo od strane tog odvj, gle ovaj mali me otkanto ajmo mi njemu malo zapaptit situaciju... nisam pametna! Nazalost u Lijepoj nasoj pravde ima za tebe koliko mozes platiti sto nam je otvoreno receno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je li sin ranije osuđivan, prekršajno ili kazneno, zbog istovjetnog djela? je li odvjetnik kojega je sin angažirao kaznenjak? ima li još neki dokaz kojega je otac dostavio? predlažem da sin angažira drugog odvjetnika, ako ovome ne vjeruje, ako nije ranije osuđivan, i sam će si znati isposlovati uvjetnu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasli smo odvj koji je odmah rekao ici na priznanje bez ikakvog razmiljanja, kao, situacija je cista ko suza. On je vec imao susreta sa tim drzavnim odvj kod kojeg se ide na ispitivanje i da ce otici kod njega i izpregovarati uvjetnu sto ce naravno i kostati odredenu povecu svotu novaca. sto meni nije bas normalno...

 

Ako vam je konkretan odvjetnik to izrijekom rekao - moja sugestija je da ga odmah mijenjate. Sankcija koja bude na kraju izrečena (ako bude izrečena) nema APSOLUTNO NIKAKAV utjecaj na trošak branitelja, koji se obračunava po Tarifi.

 

Ova okolnost ranije konzumacije i posjeda na strani sina je otegotna, tako da sam mišljenja da je ovo 50:50 slučaj, tj. može otići na obje strane.

 

Sugestija je naći iskusnog kaznenjaka, koji će uvidom u cijelu dokumentaciju dati najbolji mogući savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija