Jump to content

Rad u osnovnoj školi i dijagnoza psihijatra


DJURDJEK

Preporučene objave

Zanima me da li je moguće da u osnovnoj školi, na mjestu domara (znači rad u kotlovnici, na krovu, s kosilicom i sl.) može raditi osoba koja prijeti suicidom (napominjem ovo nije rekla kazala varijanta, već pismeni dokazi, kao i liječnička dijagnoza, dakle ne daj Bože može se nešto dogoditi i pred maloljetnom djecom). U isto vrijeme mudro uzima bolovanje u vrijeme kada ima puno posla oko škole kako bi zamjena sve odradila i ucjenjuje suicidom kada se počinje govoriti o zapošljavanju "zamjene" umjesto njega na dugoročnije razdoblje. Usput, dotični ima i PU dosje o obiteljskom nasilju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo sam napisala kakvo je trenutno stanje. Znam da ovo nažalost funkcionira, ali me zanima koja zakonska regulativa može pomoći školi, odnosno nesnlažljivoj ravnateljici i tajnici koje se boje bilo što što poduzeti, jer ih je strah da osoba zbilja ne počini suicid? Odnosno, po kojoj zakonskoj osnovi je moguće zaštiti ostalo osoblje u školi zbog eventualne štete (materijalne i nematerijalne) nastale ovakvim pritiskom. Da li je potrbno obavijestiti inspekcijski nadzor u Ministarstvu obrazovanja, ili pak ići preko prijave policiji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda da dodam: prema Zakonu o radu (koji se supsidijarno primjenjuje uz kolektivni ugovor), poslodavac može, ako posumnja da radnik nije sposoban obavljati poslove svoga radnog mjesta (čl. 24. ZOR), uputiti radnika na liječnički pregled (čije troškove, istini za volju, snosi poslodavac) - ako on to odbije ili ako liječnički pregled pokaže da radnik nije sposoban obavljati poslove svog radnog mjesta, ima mjestu okončanju radnog odnosa na odgovarajući način, po mom mišljenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo sam napisala kakvo je trenutno stanje. Znam da ovo nažalost funkcionira, ali me zanima koja zakonska regulativa može pomoći školi, odnosno nesnlažljivoj ravnateljici i tajnici koje se boje bilo što što poduzeti, jer ih je strah da osoba zbilja ne počini suicid? Odnosno, po kojoj zakonskoj osnovi je moguće zaštiti ostalo osoblje u školi zbog eventualne štete (materijalne i nematerijalne) nastale ovakvim pritiskom. Da li je potrbno obavijestiti inspekcijski nadzor u Ministarstvu obrazovanja, ili pak ići preko prijave policiji?

 

Očito se radi o osobi koja je stvarno opasna (bar se tako percipira) i pritom je i inteligentni manipulator.

Da se radi o kakvim lažnim optužbama i dijagnozama kojima se nekoga želi diskreditirati i otpustiti, taj bi već davno bio otpušten i sklonjen.

 

Sa stvarno opasnima se nitko ne želi baviti dok ne naprave nešto jako ozbiljno.

 

To je realnost u kojoj živimo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija