Jump to content

Kako ću m 2 ( kvadratni ) pretvoriti u m 3 ( kubični ) ?


anonimno

Preporučene objave

Jedan m2 ne može se pretvoriti u m3, jer je m2 jedinica za površinu, a m3 za volumen (zapremninu) i to bi ostalo tako čak i da Sabor donese zakon da se to može, a kamoli da se ta činjenica može promijeniti rješenjem ili presudom :-)

 

Vas su vjerojatno pitali koliki je volumen kuće. Volumen za tijela oblika kvadra (što je najčešći oblik kuće, ako zanemarimo krovište) se računa po formuli d x š x v, gdje je d duljina, š širina, a v visina.

 

Usput, jeste li ikad pohađali ikakvu školu? Gdje ste se opismenili i kako to da znate pristupiti Internetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da se radi o obračunu komunalne naknade.

Izračun je u pravilu vrlo jednostavan:

površina, npr. Tvojih 220 m2 x npr. 2,60 m (visina)

daje = 572 m3. Kod nas (ČK) postoji pravilnik u

kojem je navedena cijena po m3, po zonama, kao

i način obračuna (podrumske i tavanske prostorije

se obračunavaju drugačije). To je naročito važno

ako si u situaciji da npr. rušiš staru kuću i umjesto

nje na istoj parceli gradiš novu, jer se plaća RAZLIKA

između kubature stare i nove

kuće (prema izračunu projektanta). Moj je savjet dobro

proučiti materiju jer se može prilično love uštediti. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

;-)

 

I tebi pajdo puno hvala. A što se tiče tvoga pitanja gdje sam pohađao ikakvu školu i gdje sam se opismenio da znam pristupiti internetu, pa nisu se svi rodili pametni. Ima nas različitih, koji učimo ovako i kojima su mama i tata plačali različite škole i školice i koji sa 35 godina nemaju ni dana radnoga staža nego su vijećni studenti ili učenici i žive sa roditeljima na njihovoj grbači. Ima ih doduše i onih koji rade, pa nismo svi jednaki i pametni.

 

Ja sam lijepo i kulturno pitao , a ljudi su mi lijepo i kulturno odgovorili i hvala svima.

 

A što se tebe tiče ;-) (smiješko), budi malo fleksibilniji i manje bahatiji ( nemoj da ti se to jednom obije o glavu, nešto kao bumerang ), okreni se oko sebe i vidjet češ različite ljude koji uče od drugih i koji nemaju novaca za razno razne školice, eto tako sam i ja naučuio pristupiti internetu ( mic, po mic, malo od ovoga malo od onoga ).

 

Pozdrav svima !

 

I još jednom svima hvala.

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, da ste u prva 4 razreda osnovne škole - a sigurno ste ih završili, vidim po tome kako pravilno pišete - naučili matematiku tako dobro kao što se znate prepirati, sigurno Vam se ne bi događalo da o sebi (nepotrebno) ne ostavljate tako loš dojam kakav ste ostavili ovakvim postavljanjem pitanja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako pitate obračun volumena kuće zbog plačanja komunalnog doprinosa, nemojte se uopće mućiti. To ne izračunavate Vi nego posebna služba koja Vašem referentu daje podatke a Vi ćete jednostavno dobiti uplatnicu. Isto je za vodnu naknadu koju Hrvatske vode same obračunavaju.

Inače, pretpostavljam da zato pitate, dobro je da sami pokušate izračunati samo kao kontrolu njihove računice. Ne zaboravite, računate brutto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija