Jump to content

Zaustavljanje vozila koje nije u prekršaju i alkotestiranje vozača


Rasoman

Preporučene objave

prije svega pozdrav svima

 

molio bih vas nekoliko savjeta, situacija je sljedeća:

 

naime mladi sam vozač, imam 20 godina i 2godine iskustva, ovaj vikend je policija provodila akciju protiv alkohola u prometu, dakle očito je da sam i ja sudjelovao u akciji, ali s druge strane palice. Napuhao sam 0.85(umanjeno 0.75) i zaradio kaznu od 1000kn i mjesec dana oduzimanja vozacke. Posto sam poprilicno ovisan o autu zbog obaveza na fakultetu i studentskom poslu kojeg obavljam u kontinuitetu vec dulje od godine dana kako bih platio fakultet i ostale zivotne troskove planiram uloziti zalbu ili prigovor na izrecenu kaznu, najveci problem mi je tih mjesec dana oduzimanja vozacke dozvole, novce cu vec nekako skupit.

 

da napomenem da mi je ovo prvi prekrsaj vezan za alkohol

 

sad kad sam opisao problem, pitanja su sljedeca:

 

1. kakve su mi šanse posto je kazna minimalna da mi ne uzimaju vozacku

 

2. postoji li mogucnost placanja kazne na rate

 

3. koliko bi mi dobar argument bio da u žalbi napišem da su me zaustavili iako je auto koji sam vozio tehnički ispravan, a vožnja je bila propisna(cito sam da po zakonu ne postoji osnova koja dozvoljava zaustavljanje vozila koje je tehnicki ispravno i krece se po propisima, štoviše da se krši sa ustavnim pravom slobode kretanja)...koliko takvi članci i izjave na forumima imaju pravne osnove, ako je uopce i imaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja bih sam odbacio tu tvrdnju da mi tata koji je umirovljeni policajac nije vise puta rekao da u policiji ne postoji rutinska kontrola i da je kod neosnovanog zaustavljanja vozila vrlo lako oboriti sve prikupljene dokaze, u mom slucaju rezultat alkotesta

 

Ako ima netko tko se bavi prometnim i prekrsajnim pravom molio bih ga da mi potvrdi ili opovrgne ovu sumnju

uređeno: od G-man
dupliranje teksta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko bi mi dobar argument bio da u žalbi napišem da su me zaustavili iako je auto koji sam vozio tehnički ispravan, a vožnja je bila propisna(cito sam da po zakonu ne postoji osnova koja dozvoljava zaustavljanje vozila koje je tehnicki ispravno i krece se po propisima, štoviše da se krši sa ustavnim pravom slobode kretanja)...koliko takvi članci i izjave na forumima imaju pravne osnove, ako je uopce i imaju?

 

Imaju pravne osnove, ali u USA.

Kod nas zaboravi na takve pravne akrobacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja bih sam odbacio tu tvrdnju da mi tata koji je umirovljeni policajac nije vise puta rekao da u policiji ne postoji rutinska kontrola i da je kod neosnovanog zaustavljanja vozila vrlo lako oboriti sve prikupljene dokaze, u mom slucaju rezultat alkotesta

 

Ako ima netko tko se bavi prometnim i prekrsajnim pravom molio bih ga da mi potvrdi ili opovrgne ovu sumnju

Ta šema je bila poznata krajem 90-tih ali se sad više ne koristi.Imaju pravo kontrolirat/zaustavljat bio u prekršaju ili ne.

 

čl.18 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_12_141_2831.html

 

Eto vidiš tata može sve riješit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nisi prije imao prekršaja samo predaj žalbu i mir. I izbjegavaj citiranje zakone, teorije urote i slično. Napiši samo kratak i jasan prigovor, ima primjera tu na forumu. Samo napišeš, teška fin situacija, otac umirovljenik, student, obaveze na fakultetu, stud posao i možeš navesti da ti javni prijevoz se ne poklapa i da bi ugrozilo tvoje akademsko obrazovanje i egzistenciju te obavezno napiši da se kaješ. Teško da će te i novčane kazne osloboditi, to platiš 2/3 unutar 8 dana od rješenja (cca 760kn sve skupa).

 

Evo ja sam danas dobio rješenje, ukinuta zabrana. Isto 0.8.

 

A sad za ovo zaustavljanje, iako razumijem frustraciju, što nije ipak bolje da rade kontrole, jer sumnjam da je i tebi svejedno da si u prometu okružen sa ljudima koji voze sa promilom ili dva u krvi? I sam si iz medija mogao vidjeti zadnjih 10 dana što se događa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije svega pozdrav svima

 

 

3. koliko bi mi dobar argument bio da u žalbi napišem da su me zaustavili iako je auto koji sam vozio tehnički ispravan, a vožnja je bila propisna(cito sam da po zakonu ne postoji osnova koja dozvoljava zaustavljanje vozila koje je tehnicki ispravno i krece se po propisima, štoviše da se krši sa ustavnim pravom slobode kretanja)...koliko takvi članci i izjave na forumima imaju pravne osnove, ako je uopce i imaju?

 

bio bi dobar argumet kad bi imao diplomatski imunitet, ali nemaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja bih sam odbacio tu tvrdnju da mi tata koji je umirovljeni policajac nije vise puta rekao da u policiji ne postoji rutinska kontrola i da je kod neosnovanog zaustavljanja vozila vrlo lako oboriti sve prikupljene dokaze, u mom slucaju rezultat alkotesta

 

Ne znam u kojoj policiji ti je tata radio, ali naša niti okolne nisu nikada imale takva pravila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam u kojoj policiji ti je tata radio, ali naša niti okolne nisu nikada imale takva pravila.
Je i to krajem 90-tih.Ako nisi bio u prekršaju a zaustavljen si i kažnjen ili je išla ondašnja prijava samo si MUP-u dao žalbu i stvar si riješio a djelatnik koji je to napravio završio je na disciplinskom.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, i ja se sjećam toga.

 

Kao bilo je pravilo da smije zaustavljat i kontrolirat ako bi postavili

2-3 znaka na cestu, kao za brzinu pa stop policija ili tako nešto.

To bi kao bio kontrolni punkt i tu ako ti nađe nepravilnost neku ide kazna.

A ako te zaustavio bez toga, piši kući propalo.

Jednom sam tako isprepadao nekog mladca da me nije stigao ni prometnu tražiti

već me odmah pustio dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što opisuješ su kontolni punktovi u slučaju operativnih akcija blokada nekog područja i nemaju nikakve veze s kontrolom prometa po ZSPC-u.

 

Mislite li na razdoblje nakon 2001. god. (a ne kraj 90-tih) nakon promjene vlasti kada se često spominjala ta "rutinska kontrola", tj. nepostojanje zakonskih uvjeta za njeno provođenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je bilo devedestih jedno vrijeme.

 

To što kažeš da su danas punktovi, nešto slično tome je bilo i tada.

 

Samo tada se takvi punktovi nisu postavljali samo u slučaju oružane pljačke npr.

već su se postavljali i radi ovoga o čemu govorimo.

 

Tko se uopće devedesetih pridržavao kontroloe prometa po ZSPC-u...ako smo ZSPC uopće i imali :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija