Jump to content

Udruga za zaštitu životinja - donacije hrane


IlonaC

Preporučene objave

Dragi svi,

Nisam pravnica, pa oprostite ako zvučim nestručno.

 

Volonter sam Udruge za zaštitu životinja, te nam jedna firma hoće donirati hranu Kategorije 3, međutim traži od nas da smo registrirani kao primatelji hrane Kategorije 3.

 

S novim zakonom o donacijama i oslobađanjem od PDV-a, nas nitko ne želi registrirati u Ministarstvu poljoprivrede, kao ni Upravi za veterinarstvo, jer se u navedenom pravilniku referiraju samo na osobe i to socijalno ugrožene: PRAVILNIK O UVJETIMA, KRITERIJIMA I NAČINIMA DONIRANJA HRANE I HRANE ZA ŽIVOTINJE.

 

Vrag mi ne da mira i ja nađem sljedeći pravilnik:

PRAVILNIK O REGISTRACIJI SUBJEKATA I ODOBRAVANjU OBJEKATA U KOJIMA POSLUJU SUBJEKTI U POSLOVANjU S NUSPROIZVODIMA ŽIVOTINjSKOG PODRIJETLA KOJI NISU ZA PREHRANU LjUDI

 

Prema meni, oni nas s obzirom da imamo sklonište za napuštene životinje moraju zapravo registrirati.

 

Molim pomagajte jer zivkajući Ministarstvo poljoprivrede i sve moguće i nemoguće Uprave, samo me šaljkaju s broja na broj ili mi kažu da ne mogu, a neki su rekli i da mogu.

 

Long story short:

Udruga za zaštitu životinja Noina Arka želi se registrirati za primanje hrane Kategorije 3.

Možemo li se registrirati?

Je li firma koja nam donira hranu Kategorije 3 - istek roka trajanja, oslobođena od plaćanja PDV-a?

Naglasak je na hranu Kategorije 3.

 

Napravite dobro djelo i pomozite nam, barem da do istine dođemo, što možemo, što ne možemo...

 

Lp

 

Ilona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija