Jump to content

Rad u HR sa stranim fakultetom


SwissLegal

Preporučene objave

Postovani

 

Ja sam prvi pu ovdje, ali imam jedno pitanje, pa me zanima Vase misljenje.

 

Diplomirana sam odvjetnica u svicarskoj, gdje sam zavrsila fakultet i drzavni ispit te radim 6 godina u advokaturi.

 

Iz privatnih razloga mi stalno razpravljamo o povratku u Hrvatsku, pa bih volila znati, kakove su mi sanse nesto raditi kao pravnica/odvjetnica i kako je najbolje poceti. U vezi dozvole znam, da svicarska ima ugovor sa EU, tako da mi se Diploma priznaje, ali za dalje savjete bi bila zahvalna.

 

Lijep pozdrav

SwissLegal

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

da bi strani odvjetnik u RH mogao obavljati poslove odvjetničkog poziva, morao bi zadovoljiti uvjete iz čl. 36a-36h Zakona o odvjetništvu.

 

Vidjet ćete kako se navedeni članci odnose isključivo na odvjetnika iz druge države članice EU, a obzirom Švicarska konfederacija nije u EU, sugeriram Vam da Vaš upit adresirate Hrvatskoj odvjetničkoj komori, kako biste dobila provjerenu informaciju. Ili će se ovdje javiti netko tko znade točan odgovor na Vaš upit.

 

Što se obavljanja ostalih pravnih poslova tiče, mišljenja sam da biste definitivno mogla pronaći angažman koji uključuje poznavanje pravnog sustava Švicarske konfederacije, obzirom vam je isti poznat. Jasno, kod onih poslodavaca koji primjerice posluju/posreduju u poslovanju sa pravnim ili fizičkim osobama iz Švicarske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija