Jump to content

podaci o imovini


markun

Preporučene objave

molim vas za odgovor. Da li se može putem interneta skinuti podaci o tome imam li u posjedu ili vlasništvu kakvu imovinu ili moram ići na katastar po uvjerenje o neposjedovanju nekretnine. Dovoljna mi je i neslužbena verzija, pa ako ima aplikacija na internetu, ljubazno molim za odgovor i postupak..

 

puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretraživanje po imenu i prezimenu putem interneta nije moguće, pa ćete za to morati ići na katastar i gruntovnicu te zatražiti uvjerenja tamo. Napominjem da će vas sud u Zagrebu baš izričito tražiti uvjerenje s katastra prije nego vam izda uvjerenje s gruntovnice, pa ako se radi o Zagrebu ne bi bilo loše da odete prvo na katastar, a tek onda na gruntovnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani nisam upoznata sa pravnim stvarima pa bi vas zamolila za pomoc

Moja baka koja zivi u rogoznici primila je pismo o porezu na promet nekretnina.

Tu nekretninu dobili su ona i njen brat nakon smrti njihove sestre .

Danas san ja nazvala umisto nje kontakt koji je bio na tom pismu ..

Gospoda mi je rekla da mora dodi da se izracuna koliko ko poreza duguje buduci da nemaju jednaku velicinu zemljista..

Nakon toga mi je rekla da postoji jedna kuca na kojoj ona isto ima dio i da se kuca treba slikati i izracunat i tu porez...

Medutim niko o nas nema znanje da njoj ista pripada na toj kuci a od brata nemoze saznati jel nemaju kontakt

ono sto je nama poznato je da kuca u potpunosti pripada njenom bratu.

zanima me mogu li i kako saznati sto je tocno od nekretnina na njoj odnosno di moran otic buduci da sam u splitu a to pretpostavljan moran ici u sibenik...

Postoji li mogucnost uvida u to...

Unaprijed zahvaljujen i ispricavan na losem objasnjenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima al u tom rjesenju se ne spominje kuca...

Jedino ako to nije neko nesto prepisa bez njenog znanja ako je to moguce..

Zato me i zanimalo postoji li mogucnost uvida u svu nekretninu

 

Možda kuća faktički postoji, ali nije ucrtana odnosno pravno ne postoji. Provjerite si o kojoj čestici se radi, pa ćete moći vidjeti na netu (ARKOD i slično) je li to čestica iz rješenja ili ne. Ako nije, onda do Gruntovnice pa zatražite uvid u ZK da se vidi temeljem čega je baka onda upisana. I kada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda kuća faktički postoji, ali nije ucrtana odnosno pravno ne postoji. Provjerite si o kojoj čestici se radi, pa ćete moći vidjeti na netu (ARKOD i slično) je li to čestica iz rješenja ili ne. Ako nije, onda do Gruntovnice pa zatražite uvid u ZK da se vidi temeljem čega je baka onda upisana. I kada.

 

Hvala puno na odgovorima i pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda kuća faktički postoji, ali nije ucrtana odnosno pravno ne postoji.

 

Prije bi moglo biti obrnuto - da se na tom naslijeđenom zemljištu nekad davno nalazila kakva kuća koja je u međuvremenu propala i potpuno srušena. Pa nasljednici nisu ni svjesni da se ta čestica vodi sa tim objetom. Oni napišu u ostavinskoj raspravi samo zemljište, ali kako se na čestici vodi i objekt, naslijede formalno i taj 'objekt'.

To nije rijedak slučaj.

 

 

 

Zato me i zanimalo postoji li mogucnost uvida u svu nekretninu

 

Morate sa bakom otići u poreznu, da vam po OIB-u izistaju šo sve baka posjeduje. Referent to neće izlistati vama (ne bi smio) osim ako možete objasniti da se radi o staroj baki koja je teško pokretna, itd...

 

Pa kad te podatke dobijete, provjerite u E-zemljišnim knjigama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije bi moglo biti obrnuto - da se na tom naslijeđenom zemljištu nekad davno nalazila kakva kuća koja je u međuvremenu propala i potpuno srušena. Pa nasljednici nisu ni svjesni da se ta čestica vodi sa tim objetom. Oni napišu u ostavinskoj raspravi samo zemljište, ali kako se na čestici vodi i objekt, naslijede formalno i taj 'objekt'.

To nije rijedak slučaj.

 

Može i to biti. Zavisi koliko je kuća stara, ako je "prastara" onda je vjerojatnije da je pravno nema, kako se to već delalo u stara dobra vremena. No, svakako provjeriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija