Jump to content

Naplata usluge preuzimanja malog e bay paketica na salteru HP-a


kolunjo

Preporučene objave

Postovani

 

 

Molim pravnu pomoc vezano za naplatu naknade od 4.50HK za preuzimanje malog e bay paketica na salteru Hrvatske poste.

Naime godinama preuzimam takve paketice bez ikakve naknade ali su mi htjeli 03.05.2016g.naplatiti taj iznos naglasavajuci da je od tog datuma stupio na snagu novi cjenik o postanskim uslugama .Ulozio sam prigovor Hrvatskoj posti e mailom i trazio da mi u pisanom obliku dostave obrazlozenje i dostave stari i novi cjenik gdje je vidljiva ta promjena.Dostavili su mi samo stari cjenik iz 2015.gdje pise samo da u slucaju dostave na kucnu adresu postoji ta spomenuta naknada u istom iznosu.Poslao sam jos 3 maila i trazio na uvid novi cjenik,do sada nikakvog odgovora

Po mojim informacijama koje sam dobio od udruge za zastitu potrosaca stoji da se postarina nemoze placati dva puta ,sto znaci ako je platio posiljatelj primatelj ne placa.Mali paketic se transportira zrakom,morem i kopnom,prode pola svijeta u tranzitu i nitko ne naplacuje nikakve naknade jer je sve pokriveno troskovima slanja posiljatelja,a HP uzima sebi za pravo naplatiti nekakvu izmisljenu naknadu za preuzimanje na salteru.Nesto tu ocito ne stima?Takoder imam inf. da se sve vise gradana zali na takve postupke HP-a

 

Molio bih vas da provjerite pravno i zakonski dali postoji osnova za ovakvo ponasalje HP-a i kako se postaviti slijedeci put prilikom preuzimanja e bay paketica kojih imam nekoliko u dolasku.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija