Jump to content

Prisilni umješač


Jethro

Preporučene objave

tužitelj u parnici poziva umješača.

upozoren je od strane suca da umješač mora sam tražiti da bude umješač, tj da mora pristati i imati interes.

na raspravi se nije pojavio umješač, niti je tražio da bude umješač, smatra da nema interes.

protustranka (tuženi) zahtjeva od suda da bude svjedok.

sud ignorira zahtjev tuženog i naređuje da se pozove xy kao umješač (???).

 

da li je ovo standardni postupak koji sudac može učiniti prema zpp, što ako se umješač ne odazove pozivu suda, može li se xy ("umješač") zvati kao svjedok? može li sudac, kakav je, tražiti privođenje umješača?

ogs u zagrebu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sud smatra da je njegov iskaz pravno relevantan, može ga na prijedlog stranke zvati kao svjedoka (no nije li možda tipfeler da ga se zove kao umješača, a sud je ustvari mislio reći - kao svjedoka?). prisilno dovođenje je moguće, kao i novčana kazna, te zatvor ako svjedok uskrati iskaz (čl. 248. ZPP-a), ali ja nisam čula za takav slučaj u parnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sud smatra da je njegov iskaz pravno relevantan, može ga na prijedlog stranke zvati kao svjedoka (no nije li možda tipfeler da ga se zove kao umješača, a sud je ustvari mislio reći - kao svjedoka?). prisilno dovođenje je moguće, kao i novčana kazna, te zatvor ako svjedok uskrati iskaz (čl. 248. ZPP-a), ali ja nisam čula za takav slučaj u parnici.

hvala na odgovoru, ali odgovor je ne, ne i ne!

 

"sud ga poziva u svojstvu umješača kako je zatražio tužitelj"

stvar je u tome da ga tuženik želi pozvati kao svjedoka, a sud ga zove u svojstvu umješača, kako traži tužitelj!

nije li ovo presedan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je moguće, ako primjerice potencijalni umješač na prethodnu raspravu nije uredno pozvan, odnosno ako mu se poziv nije mogao dostaviti, pa se onda ponavlja poziv, primjerice. pretpostavljam da nije zabranjeno sudu ponavljati poziv umješaču čak i ako je uredno pozvan, a nije se odazvao, iako ne znam kako je to ekonomično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija