Jump to content

Ogranicenje brzine


default_null

Preporučene objave

dobra vece,

javljam se s pitanjem posto su me malo prije zaustavili i napisali kaznu od 500kn

iz razloga jer sam prekoracio ogranicenu brzinu (ogranicenje 50)

vozio sam 75, sad me zanima posto je kruzni tok koji vodi van naselja prema sljedecem naselju nakon njega je ogranicenje 50 i zabrana preticanja te su se oni sakrili tako rec u sumu i nisam nit primjetio njihovo vozilo. samo su mi iskocili lizalicom.

nakon ispisane kazne krenuo dalje te nakraju ceste je opet kruzni i primjetio sam da je za drugu traku ogranicenje 70 a ista cesta.

nekuzim caku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Aha, različita ograničenja na istoj cesti ovisno o smjeru u kojem ideš. Moram priznati da to još nisam vidio, pa budeš pričekao nekog pametnijeg.

 

Što se tiče toga što su bili skriveni, to nema nikakav utjecaj na izmjerenu brzinu i utvrđen prekršaj. Možeš spomenuti u prigovoru ako misliš da trebaš (ne preporučam), ali sud to neće niti razmatrati. Možeš poslati žalbu na MUP/PU zbog takvog njihovog postupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ograničenje brzine se postavlja po potrebi, sukladno sigurnosnim prosudbma itd.

Ako su okolnosti takve (pad ceste, uspon, nailazak na pješački i dr.), ograničava se i različito (drugčije po smjeru kretanja), što je i logično.

Skrivanje policije ne može utjecati na činjenicu da niste poštovali prometna pravila.

Policajci vrše nadzor prometa i tjelesno upravljanje prometom pa tako zaustavljaju u pokretu iz vozila, posebnim uređajima (displejem), sa druge strane ceste...

Uglavnom, nisu oni krivi što se prekoračili ograničenje, dužni ste se držati zakona iako policije nema u blizini.

Sjetite se presretača, motocikala bez policijskih obilježja, civilne ophodnje i dr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija