Jump to content

Prevara prodaja auta


Kristijan2109

Preporučene objave

Ovako kupio sam auto vrijednosti 9.000,oo Kn 17.5.2016 te se tog istog dana nakon sto je auto preuzet/isplacen ispostavilo da je motor u kvaru(vjerovatno je aditiv bio unutra prilikom prodaje-sto nemogu dokazati) mogu jedino otici kod bilo kojeg majstora i traziti napismeno da je motor los te da sam ja zapravo prevaren. Sada moje pitanje je kako stoji zakon u ovakvim situacijama dali da zovemo policiju,da pokrecem privatnu tuzbu(dali je to isplativo) stvarno neznam sto napraviti. Svaka pomoc dobro dosla. Hvala svima unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kristijane, ja vas razumijem, ali čak i u slučaju uspjeha u sporu, to će vas koštati toliko vremena, živaca i novaca da ćete na kraju biti sretni ako ćete biti na nuli (obzirom na ono što ste platili za auto).

 

Ovakve stvari treba utvrditi vještačenjem, što košta poprilično, trebat ćete stručnu pomoć, koja opet košta i sve to vam još nije garancija za uspjeh. I onda još ako se nemate otkuda naplatiti od drugoga - doslovce ste novac bacili u koš za smeće.

 

Pazite, ja vas ne odgovaram od toga da se borite za svoje prava, ali vam samo ukazujem na moguće poteškoće. A vi odlučite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako kupio sam auto vrijednosti 9.000,oo Kn 17.5.2016 te se tog istog dana nakon sto je auto preuzet/isplacen ispostavilo da je motor u kvaru(vjerovatno je aditiv bio unutra prilikom prodaje-sto nemogu dokazati) mogu jedino otici kod bilo kojeg majstora i traziti napismeno da je motor los te da sam ja zapravo prevaren. Sada moje pitanje je kako stoji zakon u ovakvim situacijama dali da zovemo policiju,da pokrecem privatnu tuzbu(dali je to isplativo) stvarno neznam sto napraviti. Svaka pomoc dobro dosla. Hvala svima unaprijed.

 

Ako ste potpisali ugovor o kupoprodaji motornog vozila i isti je ovjeren kod javnog bilježnika , pogledajte točku 3.gdje lijepo sve pise " Prodavatelj jamči da je vozilo njegovo vlasništvo, a kupac nakon što je pregledao vozilo nema prigovora u vezi s kvalitetom i prodajnom cijenom ".

 

To je najbitnija točka ugovora !

 

Možete vi tužiti koliko želite dalje ali ova točka ruši sve , osim da vozilo nije vlasništvo prodavatelja.

 

Drugi puta kad budete kupovali auto, platite strucnjaku 200-300 kn neka ga pregleda i vi mirni.

 

Da, ovakve se stvari događaju ali tu nema riječi o prevari jer vam prodavatelj nije pismeno pod napomenom u kupoprodajnom ugovoru garantirao ispravnost vozila !

 

Recimo da ga i tuzite. Ako vam nije prodao ukradeno vozilo ili vozilo koje nije njegovo a jamčio je svojim potpisom u ugovoru da je vozilo njegovo. Za što bi ga tužili ? Za to što ste kupili auto koji se odmah isti dan pokvario ? To se događa. Auti se kvare.

 

Da ga tuzite i da se ispostavi recimo da vas je prevario jer dokumenti vozila nisu bili uredni ili je vozilo ukradeno i slicno. Njega ce u tom slucaju sud osuditi a tko ce vama novce vratiti ? U takvim situacijama auto se oduzima i vraca vlasniku od kojega je ukradeno. Znaci ostali bi i bez auta i bez novaca koje ste dali za isti auto.

Znam da ovo zvuči grubo ali je to u praksi tako.

 

Drugi puta cete sigurno biti puuuno oprezniji ( kao i ja sto sam drugi puta bio puuuno oprezniji nakon slicne situaciji koja mi se dogodila kao i vama ).

 

Inace kod polovnih auta , sve je lutrija sto se ispravnosti tiče.

Što je auto stariji, vece su sanse da bude problema sa ispravnošću.

 

Ako niste potpisali ugovor o kupoprodaji onda ste u jos vecim problemima . Naime, taj od kojega ste auto kupili moze reci da mu niste isplatili ni kunu. Auto je jos pravno gledajuci njegov.

 

Moj vam je savjet ili da popravite taj auto ( ako je isplativo ) ili da ga prodate dalje nekom drugom " sretniku ". Mozete ga prodati i u staro zeljezo ili za dijelove ako ne zelite i vi nekoga " zalevatiti " glede tog auta, kao sto je ovaj zalevatio vas !

 

Nema prevare, sve je to igra u kojoj netko gubi a netko dobiva ( to je gledajuci pravno ).

Gledajuci stvarno i s moralne strane, e to je onda gnjusna prevara ali koga je danas vise briga za moral ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na brzim odgovorima, covjek koji mi je prodao auto je jednostavno nestao,ne javlja se na telefom, ne odgovara na poruke, na adresi stanovanja ga nema, pa sam jednostavno odlucio da ga pustim na miru jer takve kao sto je on ce pravda stici kad tad. A sad malo o autu, posto auto ne zelim prodavati u ovakvom stanju pa da mene netko trazi tako kao sto ja njega trazim, a staro zeljezo/prodaja u dijelove bi bila prevelik gubitak novca, odlucio sam se malo stisnuti par mjeseci i srezati troskove te popraviti auto, popravak ce kostati 3700 kn+ ruke cca 1000 kn. Sto je otprilike pola vrijednosti auta, ali servis daje garanciju 100 000 km nakon odradjene generalke pa to onda ima smisla. Eto samo sam vam htio javiti kako je sve zavrsilo da ne mislite da bezveze odgovarate a ja nista :) na kraju vrijedi ona: "sve je dobro sto se dobro svrsi" :) a od tuzbe sam odustao jos kad sam procitao odgovor od "G-mana" ako se ne varam tako ide nick. Hvala jos jednom svima koji su odgovorili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija