Jump to content

EOS matrix i ovrha


rumpelstilskin

Preporučene objave

Pozdrav.

Imam sljedecu situaciju: 2011 godine sam ostao bez posla sa minusom na tekucem racunu u RBA, i dvije kreditne kartice. Minus sam zatvarao polako ali sigurno (posudjivao novac) ne mogu se sad vise sjetiti koliki je iznos bio ali ne bas jako velik. Dosao sam jedan dan u banku provjeriti stanje i sluzbenik RBA u Vukovarskoj mi je rekao, citiram: racun je zatvoren, kartice su zatvorene i nemamo potrazivanja, nista nam niste vise duzni. Dao covjeku kartice, on ih ispred mene prerezao i dovidjenja. Ne mogu se sjetiti da li sam tada dobio ikakvu potvrdu o tome. Nasao sam posao 2012. i od tada neprekidno radim. Da bi mi sada 2016., u svibnju, bila obustavljena placa po nalogu EOS matrixa na iznos od 25000 kn + neke njihove kamate, ukupno 34000 kn. Navodno, a da ja nisam bio obavijesten, a to odgovorno tvrdim, banka je minus po tekucem prodala temeljem cesije po Z.O.o. jos 2012. godine EOS-u. Sada oni od mene potrazuju taj iznos tvrdeci da je sve legalno, po zakonu i da im mogu uplatiti sve odjednom uz popust od 5-10% ili u 33 rate!!!

Zanima me da li banka stvarno moze tako prodati dugovanje po tekucem nekoj drugoj firmi koja isisava zivot iz duznika i sto sve trebam traziti od EOS-a kao dokaz da su kupili dug i da li su mi duzni predociti iznos uplate prema RBA.

 

Bio sam u EOS-u prije par dana i pokusao dogovoriti da se povuce ovrha, a ja da placam mjesecno 1000 kn, na sto je mladi nadobudni decko s kojim sam razgovarao nacelno pristao ali mora njihova pravna sluzba donijeti odluku i obecali javiti do utorka 24.05.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi mi sada 2016., u svibnju, bila obustavljena placa po nalogu EOS matrixa na iznos od 25000 kn + neke njihove kamate, ukupno 34000 kn. Navodno, a da ja nisam bio obavijesten, a to odgovorno tvrdim, banka je minus po tekucem prodala temeljem cesije po Z.O.o. jos 2012. godine EOS-u.

 

obustavljena plaća po nalogu EOS-a ?????

za obustavu na plaći potrebno je rješenje o ovrsi.

iz fine traži obavjest koji javni bilježnik je dostavio rješenje. traži (pismeno) od javnog bilježnika dostavu rješenja.

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/86475-Zakon-o-parni%C4%8Dnom-postupku

 

Ažurirano

 

Zanima me da li banka stvarno moze tako prodati dugovanje po tekucem nekoj drugoj firmi koja isisava zivot iz duznika i sto sve trebam traziti od EOS-a kao dokaz da su kupili dug i da li su mi duzni predociti iznos uplate prema RBA.

 

banka može prodati dug ali o prodaji duga mora obavjestiti dužnika.

 

ZOO

Obavješćivanje dužnika

Članak 82.

(1) Za ustup tražbine nije potreban pristanak dužnika, ali je ustupitelj dužan obavijestiti dužnika o ustupanju.

(2) Ispunjenje ustupitelju prije obavijesti o ustupanju pravovaljano je i oslobađa dužnika obveze, ali samo ako nije znao za ustupanje, inače obveza ostaje i on ju je dužan ispuniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Bio sam u EOS-u prije par dana i pokusao dogovoriti da se povuce ovrha, a ja da placam mjesecno 1000 kn, na sto je mladi nadobudni decko s kojim sam razgovarao nacelno pristao ali mora njihova pravna sluzba donijeti odluku i obecali javiti do utorka 24.05.

 

super. priznao si dug i vjrerovnika iako ti nisu uručili obavjest o otkupu duga ili ugovor.

rečeno ti je da banka više nema potraživanja? nisi obavješten o ustupanju duga.

Predaja isprava o dugu

Članak 85.

(3) Ustupitelj je dužan primatelju, na njegov zahtjev, izdati ovjerovljenu potvrdu o ustupanju.

 

traži od banke (pismeno preporučeno sa povratnicom) potvrdu o stanju duga i potvrdu o visini ustupljenog duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ja nista priznao nego se cudom cudio sto je to, zato sam i bio tamo. Ponuda je dosla sa njihove strane sto ne znaci da cu ja to prihvatiti.

 

Nikada nismo o tome telefonski razgovarali da su mogli ista snimiti.

 

Kazu dostavljenom ovrsnom ispravom. Kojom ispravom? Ne radi li FINA ovrhe? Ovako ispada sa su oni sami zakljucili da dug postoji, sami napravili nekakvu "ispravu" i poslali poslodavcu.

A u firmu je doslo ovo:

 

ho5ggqwd.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam ja nista priznao nego se cudom cudio sto je to, zato sam i bio tamo. Ponuda je dosla sa njihove strane sto ne znaci da cu ja to prihvatiti.

 

Nikada nismo o tome telefonski razgovarali da su mogli ista snimiti.

 

Kazu dostavljenom ovrsnom ispravom. Kojom ispravom? Ne radi li FINA ovrhe? Ovako ispada sa su oni sami zakljucili da dug postoji, sami napravili nekakvu "ispravu" i poslali poslodavcu.

A u firmu je doslo ovo:

 

ho5ggqwd.jpg

 

ako si razgovarao o dugu moguće je da se to tumaći kao priznanje duga.

ovršnu ispravu donosi javni bilježnik. uz ovu obavjest trebala je biti i ovršna isprava. nemože ti firma samo temeljem obavjesti oduzimai dio plaće.

plari si dio duga moraš imati(tražit i dobit) obavjest koliko duga si platio.

traži i rješenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, evo da se i ja na neki način uključim u raspravu o tom EOS matrix. Naime, imam nenamjenski kredit u splitskoj banci koji iz nekih razloga (da sad ne pišem romane) nisam uspio redovito otplaćivati. Banak je to potraživanje ustupila ovima iz matrixa i o tome sam dobio poštanski obavijest, preporučeno. Pošiljku sam potipsao jer nisam znao što je u kuverti, makar je bila prepoznatljiva omotnica splitske banke. To je bilo prije 10-ak dana ali još uvijek me nitko iz Matrixa nije kontaktirao.

E sad...na bolovanju sam nešto duže od dvije i po godine, imam zaštićeni račun na splitskoj banci na koji primam plaću. Obzirom da su primanja dok sam na bolovanju izuzeta od ovrhe, taj period banka nije mogla naplatiti ni kunu svojih potraživanja. Nekretnine kojih sam bio suvlasnik sam prepisao na djecu i dobio pravomoćno rješenje o prenosu vlasništva. Od pokretnina, na meni je jedino 7-metarski brod koji se nalazi na suhom vezu i praktički je neupotrebljiv bez opsežnijeg popravka. Zanima me, kako se sad treba postaviti prema tom EOS Matrixu kad mi se jave? Mogu li moja djeca biti terećena za ovaj kredit u slučaju da se meni "nešto dogodi"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me, kako se sad treba postaviti prema tom EOS Matrixu kad mi se jave? Mogu li moja djeca biti terećena za ovaj kredit u slučaju da se meni "nešto dogodi"?

 

ako saznaju da si posjedovao nekretnine koji si darovao mogu podnijeti tužbu za pobijanje dužniovih radnji i osporit darovni ugovor.

zastara je tri godine od sklapanja darovnog ugovora.

 

čekaj da se jave iz EOS-a odnosno da pokrenu ovrhu (ako to banka nije napravila).u zakonsom roku piši prigovor i osporavaj dug zbog zastare (nemožeš ništa dodatno izgubiti zbog navođenja zastare). ako postoji zastara sud će i o njoj odlučiti.

koje godine je ugovor o kreditu otkazan? zastara je 5 godina od otkazivanja ugovora .

osporavaj ugoor o prodaji duga (fiktivan). traži ugovor o otkupu tog duga. ako uz ugovor ne prileži uplatnica kao dokaz plaćanja po ugovor ugovor je fiktivan (to čuvaj za sud).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu, možda će značiti nešto još jedna činjenica vezana uz te nekretnine. Naime, nisam bio vlasnik predmetnih nekretnina nego suvlasnik i to manjeg dijela. Radi se o 1/8 stana u Splitu u kojem živim, ostali suvlasnici su majka i brat. Druga nekretnina je suvlasništvo kuće na moru, moj udio je 10/32 dijela. Možda je bitno napomenuti da sam u posjed tih nekretnina došao naslijeđem, ostavinskom raspravom nakon smrti oca. Nakon što mi je lani u travnju umrla žena, svoj dio nekretnina sam prepisao djeci. Može li netko uopće ovršiti ovakav udio kao što je bio moj u dijelu vlasništva?

Vezano za EOS i banku, nitko još nije pokrenuo ovrhu.

 

Naime, lani u veljači, banka mi je slično ovom, poslala dopisu u kojem su me obavijestili da su svoja potraživanja prebacili na Progreso grupu. Oni su me kontaktirali, okvirno smo razgovarali o načinu otplate duga ali sve je ostalo na dva-tri telefonska razgovora. Nakon toga banka je ponovo počela slati svoje potraživanje, da bi prije nepunih mjesec dana stiglo ovo vezano za EOS koji se još nije oglasio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija