Jump to content

Dug iza pokojnog oca


gordana08

Preporučene objave

Pokojni otac bio je član građevinske zadruge preko koje je dobivao poslove kao obrtnik. 1989.napravio je posao za koji se utvrdilo da nije napravljen po pravilima struke pa su ga tužili.Spor se vodi od 1994. Otac je umro 2012. i 3 mjeseca kasnije održana je Ostavinska rasprava na kojoj saznajem da me otac razbaštinio.Pozivam se na nužni dio kao prvi nasljedni red i dobivam 1/6 njegove imovine.Nismo znale-sestra i ja da je otac vodio spor, u suprotnom se ne bi prihvatile ostavine. Mislile smo da tu priča završava. No,u rujnu 2015.dobivamo Rješenje od suda o isplati i tada pomalo saznajemo sve. Postupak se sa počecima,prekidima i nastavcima vodi 23 godine.Tuži nas građevinska zadruga za koju saznajem da je u stečaju od 13.04.2016. 3 godine nije predan financijski izvještaj...kako smo upućene,kao poslovni subjekt trebao bi biti brisan iz Sudskog registra,međutim nije jer netko podatke treba ažurirati a to će biti kad dođe na red. U međuvremenu prošli tjedan smo pozvane na sud,sutkinja je predložila nagodbu tako da isplatimo glavnicu od 1994.bez zateznih kamata jer nismo znale za vođenje spora.Za 2 tjedna idemo ponovo da čujemo da li se suprotna strana slaže s nagodbom ili ne. Novca za odvjetnika nemamo,osim toga pok.otac ga je imao pa je spor trajao 20-tak godina za njegovog života i ništa nije riješeno.Znamo da suprotna strana od nas može potraživati što hoće ali smo obavezne isplatiti samo do visine nasljeđenog duga. No i to mi je puno previše jer imam stambeni kredit koji ću isplatiti kad budem imala 75 godina a mjesečni anuitet je nešto veći od 1/3 moje plaće.Što možemo napraviti,ako ne pristane na nagodbu i ako moramo platiti koliko smo naslijedile,od čega se sve dotični može naplatiti.Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija