Jump to content

dionice za HRVI i udjeli u fondu HB


crny46

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

niti s jednom nema prometa zadnjih godina...iz Dalme je izvučeno sve,tako da im je vrijednost skoro nikakva. Glede Jadrana-ne prodaji ako ti nije o glavi riječ! firma se sredila,počela su ulaganja, i završili godinu sa zaradom. 410.00 m kvadratnih uz more zemljišta,8 hotela i 2 kampa....takve dionice će za 10 godina vrijediti dvostruko!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, dado38 je napisao:

hvala

al za deset g necu ni biti ziv vise kako ide s nama braniteljima

bolje mi je rijesit se toga na vrijeme a i kako drzava brine s nama i sve propada bolje izvuc na vrijeme i to malo sirotinje

Nemoj tako crno gledati stvari, zašto nebi bio živ...?

Sa ovim drugim dijelom tvog posta se u potpunosti slažem..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam-ali Jadran ne prodaji-ostavi ih sebi,svojoj dici!  samo zemljište Jadrana je 410 000 kvadrata puta 250-300 eura,8 hotela i  2 kampa!!!!!  pročitaj gori moj post o dionicama Solarisa šibenik! nemoj sad dati za šaku kikirikija,jer njihova vrijednost će biti barem duplo veća za desetak godina!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 sati , crny46 je napisao:

neznam-ali Jadran ne prodaji-ostavi ih sebi,svojoj dici!  samo zemljište Jadrana je 410 000 kvadrata puta 250-300 eura,8 hotela i  2 kampa!!!!!  pročitaj gori moj post o dionicama Solarisa šibenik! nemoj sad dati za šaku kikirikija,jer njihova vrijednost će biti barem duplo veća za desetak godina!

Ipak malo opreza i rezervi ne bi škodilo prilikom ovakvih nagovaranja.

Tvrtka nema samo imovinu, nego ima i dugove, upisane hipoteke, nenaplativa potraživanja i ugovorne obaveze koje lako tvrtku odvedu u stečaj. Čak i dublja analiza svih ovih podataka neće nužno dati jasnu sliku. Samo upućeni insajderi imaju uvid što se sa tvrtkom događa. Ne treba gledati dalje od najboljeg primjera - koncerna Agrokor. Tko je prije 3 godine 'znao' da slijedi to što se sada događa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felix u pravu si. ali firma je izišla iz predstečaja,imala je dobit 12 M kn,investirala je 83 M kn. samo zemljište ima nominalnu vrijednost,bez 8 hotela i 2 kampa! cijena zemljišta je cijenjena na 50-60 eura za kvadrat! a realna je-ispod 300 eura nema uz more ni kamena! zato mislim da ih ne triba prodati. jer neće nas 12 ooo kn spasiti,ni osiromašiti.  ali ako sad svi pustimo gomilu dionica u prodaju-cijena će biti nikakva. a država tj CERP je vlasnik 62 posto dionica.  tako su se dionice nominalne vrijednosti 300 kn prodavale za 20-30 kn....sad su nedavno pale...zadnja prodaja neki dan je bila 1040 kn!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , koookan je napisao:

udio b mogao biti i 5000 kuna,,neznam na sta sugeriras,,na prodaju  ??

Ne sugeriram na prodaju.nedaj Bože.svatko odlučuje da li prodati ili ne prodati.ako prodati gdje sa lovom od udjela.ja sam svoje odavno prodao (dok su još bile zajedno HT i INA) i lovicu stavio u životno osiguranje.vrijednost udjela ovisi o cijeni dionica HT.e,sad hoće li gore ili dolje to isključivo određuje tržište.da će 1000 kn sumnjam a o 5000 kn ni ne maštam.znači svatko je kovač svoje sreće. LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je receno od strane brokera da mozda budu za nekoliko godina se moglo prodati ako neki RUS ILI TURCIN kupi i čude se sto nam daju uopće takve jer samo stvaraju probleme..sto nam ne daju one koje vrijede..to je samo znak koliko nas branitelje postuju.tj.znaci nista..zalosno..vijerovatno su EDITIRAO MODERATOR koja nas prestavljaju dobila bolje neko mi mali 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , stradivari je napisao:

I moj stari je dobio iste dionice. Ravnatelj agencije iz naslova rješenja je moj dobar prijatelj. Kaže, Jadran je poprilično dobra priča trenutno, i to bi moglo za koju godinu nešto vrijediti više, savjet mu je bio da ne prodajemo kad budu na tržištu.

jednostavna računica-zemljište u vlasništvu jadrana je veće vrijednosti sada nego je bila nominalna vrijednost kod procjene. na to dodaj vrijednost 6 hotela i 2 kampa. dobit prošle godine je bila oko 8M kn,ove godine investiraju 83 M kn. hoteli solaris nakon pretvorbe-nominala 300 kn-prodavane za 20-30 kn torbarima. od torbara UGO kupuje javnim pozivom po 240 kn! prije 3 godine cijena na tržišti je dosezala 1400 kn,a trenutno se trguje na razini 1000-1100 kn!

sad da prodamo dobili bi šaku kikirikija i nikakva korit. uvjeren sam da je dionica jadrana tribala biti 20 kn....a uz to s investicijama....ko zna za desetak godina!  jer turizam raste i jača!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Prije 28 minuta, stradivari je napisao:

Ma to je za naš boljitak za 50-tak godina će biti čudo od dionica,znaš da imamo vidovnjake u vladi i da oni jedini štite braniteljska prava

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , dado38 je napisao:

Editirao moderator

Molim malo pažnje pri izražavanju.

Sadržaj Tvog posta nije primjeren topiću o braniteljima.oduvijek je bilo da se ogriju oni bliže vatri.ako si kasno otišao u mirovinu ,kad su sve beneficije potrošenponemogu Ti drugi biti krivi već zakon koji je na snazi.misliš si da se svi vesele novom zakonu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda2 ako zakon kaze a on to kaze da imas pravo na odredeni broj dionica onda onaj vol koji ti ih dodjeluje treba dati dionice koje vrijede bar 50 lipa a ne 0 lipa jer je to cisto izrugivanje sa onima kojima su te dionice dodjeljene,tu nije kriv zakon nego onaj ko je odredio da nam se to dodjeli,nisam siguran mislim da je to posao ministra za drzavnu mirovinu Marica,nije istina da nema vrijedne imovine ima za njih a ne za nas dado38 je upravu,mogu mi dati bilijarde ali dok sam ziv moj glas vise nikad nece dobiti

uređeno: od dalmatino-39
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , dalmatino-39 je napisao:

Buda2 ako zakon kaze a on to kaze da imas pravo na odredeni broj dionica onda onaj vol koji ti ih dodjeluje treba dati dionice koje vrijede bar 50 lipa a ne 0 lipa jer je to cisto izrugivanje sa onima kojima su te dionice dodjeljene,tu nije kriv zakon nego onaj ko je odredio da nam se to dodjeli,nisam siguran mislim da je to posao ministra za drzavnu mirovinu Marica,nije istina da nema vrijedne imovine ima za njih a ne za nas dado38 je upravu,mogu mi dati bilijarde ali dok sam ziv moj glas vise nikad nece dobiti

Zakon kaže da se dionice dobivaju po nominalnoj cijeni a ne po tržinoj.kada se pisao zakon tko je znao da dionice neće vrijediti ni deset posto ? 2007 su vrijedile puno više od nominale.trebalo se višak love vratiti ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dado, hvala na ponudi ali ne treba..slične dionice dobih i sam..

..ako baš smatraš da nisi nikoga uvrijedio mogu ti vratiti post nazad pa da vidimo je li ili nije..ovo nije birtija u kojoj čemo razglabati tko je gdje bio '91, bori li se tko za naša ili samo svoja prava, tko je kriv zašto dobijamo dionice kakve dobijamo, sa korištenjem rijeći kakove si napisao. Ovo je pravni forum sa svim svojim pravilima te se za takovo što inaće ide na hlađenje od foruma na tjedan dana, a zašto nisi i ti pogledaj prvih par postova u temi u ovome podforumu pod nazivom Nasmijati se ili plakati. Možda ti onda bude jasnije da imam nekad i previše razumjevanja za sve što se ovdje napiše pa pustim i više nego bih trebao. Ali ovo je bilo pretjerano. Možda me ova država ne voli i puno više nego tebe, no još uvijek imam mrvu kulture a to tražim i od svih vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ću dodati -

momci, sve razumijem, vjerujte, ne iz osobnog iskustva, jer sam bio klinjo u tim danima, ali vidim po susjedima i boli me to, i kao čovjeka i kao pravnika, no sve to nije opravdanje za ovakvo izražavanje, a pogotovo ne međusobno prepucavanje i vrijeđanje. Gdje je onda u svemu tome razlika između vas i onih koje prozivate? Samo razmislite o tome malo. Ako ste sami razjedinjeni, bogami olakšavate posao politici.

I druga stvar, u ovom PDF-u dozvoljavamo daaaaleko veću slobodu izražavanja doli u drugima, baš iz razloga jer imamo razumijevanja za problematiku i svakodnevnicu kroza koju prolazite, ali nemojte to onda zloupotrebljavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Dado, hvala na ponudi ali ne treba..slične dionice dobih i sam..

..ako baš smatraš da nisi nikoga uvrijedio mogu ti vratiti post nazad pa da vidimo je li ili nije..ovo nije birtija u kojoj čemo razglabati tko je gdje bio '91, bori li se tko za naša ili samo svoja prava, tko je kriv zašto dobijamo dionice kakve dobijamo, sa korištenjem rijeći kakove si napisao. Ovo je pravni forum sa svim svojim pravilima te se za takovo što inaće ide na hlađenje od foruma na tjedan dana, a zašto nisi i ti pogledaj prvih par postova u temi u ovome podforumu pod nazivom Nasmijati se ili plakati. Možda ti onda bude jasnije da imam nekad i previše razumjevanja za sve što se ovdje napiše pa pustim i više nego bih trebao. Ali ovo je bilo pretjerano. Možda me ova država ne voli i puno više nego tebe, no još uvijek imam mrvu kulture a to tražim i od svih vas.

ok...samo samo sam iznio svoje mišljenje koje se nemora nikom svidjeti ili složiti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , dado38 je napisao:

A gdje si Ti u toj priči ? Ovdje država prodaje svoje dionice.ne Tvoje.vlasnik koji otkupi od njih je i večinski s obzirom koji postotak kupuje.on od  Tebe nemora kupiti ni jednu.Tebi u najboljem slzčaju ide (ako ide i kada ) dividenda.

Jedino ako budu dokupljivali na burzi preostale , možeš utržiti svoje.i naravno ostaje pitanje cijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , crny46 je napisao:

o ovim dionicama sam pisao i pričao. buda-ostavi se ove teme, nije to za tebe. dado,ako bude išla prodaja-nikako nemoj prodati!  za par godina bit će barem 3 puta vridnije nego sada!

Izvini ako sam Te uvrijedio pisanjem.ali znam nešto o tome jer sam neko vrijeme trgovao na burzi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , buda2 je napisao:

Izvini ako sam Te uvrijedio pisanjem.ali znam nešto o tome jer sam neko vrijeme trgovao na burzi.

naravno da se ne ljutim....država prodaje svoj paket dionica izravnom ponudom. ali dionice kao što su od Jadrana neće doniti tako brzo dividendu niti će se s njima trgovat na sitno-ali s obzirom na vrijednost imovine-iste bi za desetak godina mogle doseći i 20 kn za dionicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , crny46 je napisao:

naravno da se ne ljutim....država prodaje svoj paket dionica izravnom ponudom. ali dionice kao što su od Jadrana neće doniti tako brzo dividendu niti će se s njima trgovat na sitno-ali s obzirom na vrijednost imovine-iste bi za desetak godina mogle doseći i 20 kn za dionicu.

Vrijednost nekretnine je jedno a kako posluje/uprava je drugo.naravno da dok vlasnik ne povrati uloženo nemora biti dividende.ako i kad se ostvari dobit ona se "lako" prenese u pričuvu firme za "razvoj" u pričuvu.da li će vlasnik htjeti otkupljivati pojedinačno dionice sa burze ovisi o poslovanju firme izvlačenju gotovine preko dividende.mada se plaća porez na dividendu.uglavnom proči će dosta vremena (kako i sam navodiš) da se sagleda situacija oko kupnje dionica od malih dioničara.imaocima ostaje nada da će one ipak nešto vrijediti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , buda2 je napisao:

Vrijednost nekretnine je jedno a kako posluje/uprava je drugo.naravno da dok vlasnik ne povrati uloženo nemora biti dividende.ako i kad se ostvari dobit ona se "lako" prenese u pričuvu firme za "razvoj" u pričuvu.da li će vlasnik htjeti otkupljivati pojedinačno dionice sa burze ovisi o poslovanju firme izvlačenju gotovine preko dividende.mada se plaća porez na dividendu.uglavnom proči će dosta vremena (kako i sam navodiš) da se sagleda situacija oko kupnje dionica od malih dioničara.imaocima ostaje nada da će one ipak nešto vrijediti.

pisao sam slučaj hotela Solaris-Šibenik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 1 sat, buda2 je napisao:

Mislim da si na krivom portalu.sjedi i zagrij tipkovnicu : Poslovni,Hrportfolio,Seebiz,Banka,Investa,Kapital-plus,Lider ...

Tamo ćeš naći informacije o "tvojim" dionicama.

hvala, svaka je info. zlata vrijedna. ja to čisto onak informativno. ne mislim prodavati jer se slažem sa svime što je Veteran napisao, tak da :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija