Jump to content

Geodetski elaborat za upis u gruntovnicu i katastar na tri čestice.


njemackamarka

Preporučene objave

Poštovani,

Na jednoj čestici gdje je kuća vlasnici smo žena i ja po pola,dok na druge dvije čestice gdje je pomoćni objekt i iz kuće stubište prelazi na česticu gdje je vlasnik samo moja žena pa nam geodeta sugerira da bi najjednostavnije bilo da žena da meni polovinu od ostale dvije čestice i tako se upišemo na sve po pola.Dali postoji neka druga varijanta za geodetski elaborat i da li da samo odemo u gruntovnicu i tamo potpišemo papirologiju ili moramo pisati ugovor o darivanju.Inače su objekti na sve tri čestice legalni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

geodeta sugerira da bi najjednostavnije bilo da žena da meni polovinu od ostale dvije čestice i tako se upišemo na sve po pola.

 

Ne vidim jednostavnije rješenje.

 

da li da samo odemo u gruntovnicu i tamo potpišemo papirologiju ili moramo pisati ugovor o darivanju.

 

Kod bilježnika ovjerite porpis na ugovor u darivanju i taj ovjereni ugovor predate na gruntovnici uz prijedlog za upis.

Formular ugovora imate u knjižari, kod ispunjavanja pazite da točno upišete podatke kako su upisani u gruntovnici.

Napravite bar dvije kopije (jedna za gruntovnu , druga za poreznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija