Jump to content

Kupnja nekretnine


1nedobosanac

Preporučene objave

Oprostite mi ako griješim, ali nisam mogao svoje pitanje staviti ni u jednu kategoriju foruma.

Oprostite mi iskreno Vas molim, ako sam već bio postavio ovo pitanje,pa mi samo pokažite gdje bi mogao vidjeti odgovor,ali ja eto sad moram da pitam.

Izgleda da mi se bliži trenutak kada bi imao od kuda kupiti neku nekretninu u Hrvatskoj, a državljanin sam BiH.

Možete li me uputiti na koji način da to pravno provedem i mogu li to uopće pravno provesti?

Hvala svakome tko mi pomogne.

 

Nedeljko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://pravosudje.gov.hr/pristup-informacijama-6341/najcesca-pitanja-i-odgovori/stjecanje-prava-vlasnistva-nekretnina/6674

 

Dakle, nakon što pronađete nekretninu koju biste kupili, trebate podnijeti zahtjev za ishođenje suglasnosti na stjecanje prava vlasništva Ministarstvu pravosuđa Republike Hrvatske te ili angažirati odvjetnika u Hrvatskoj koji će vas zastupati u tom postupku ili imenovati punomoćnika za primanje pismena Hrvatskoj.

 

Ako vam Ministarstvo izda suglasnost, možete kupiti nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija