Jump to content

Rokovi u upravnom postupku i izmjene prostornih planova


skymario

Preporučene objave

Poštovani svi,

 

Dobio sam rješenje drugostupanjskog tijela u kojem je rješenje prvostupanjskog poništeno zbog nepravilnosti i pogrešne primjene materijalnog prava kao i zbog toga što su u tijeku izmjene prostornog plana te je predmet vraćen prvostupanjskom tijelu na rješavanje.

 

U kojem roku prvostupanjsko tijelo mora donijeti novo rješenje odnosno kada nastupa zastara?

 

Da li je nakon nastupa zastare (ako postoji) moguce ponovno pokretati rjesenje za istu stvar tj obnavljati postupak?

 

u pravnom lijeku stoji da žalba nije dozvoljena no da je moguće pokrenuti upravni spor u roku od 30 dana.

 

Radi objasnjenja:

 

Postavio sam montažni objekt kada je već izrađen prijedlog novog prostornog plana no isti nije bio usvojen i još uvijek nije i pitanje da li ce biti jer postoje prijepori oko toga, a po starom prostornom planu mi je to bilo prešutno dopušteno zbog čega je prvo rješenje poništeno i vraćeno prvostupanjskom.

 

U novom prostornom planu stoji da se postojece poljske kucice zadrzavaju no u mom slucaju se ne radi o klasicnoj građevini već o stambenom kontejneru koji je u novom planu zabranjeno postavljati dok to u starom planu nije bilo tako jasno definirano zbog cega je prvo rjesenje i palo. iako sam ja vec u prvoj zalbi definirao da se ne radi o nekretnini vec o pokretnini te da se kontejner koristi kao spremiste za alat na parceli sa zasađenom kulturom velicine cca 1400 m2

 

Nadalje ako donesu rjesenje po novom prostornom planu, a vidljivo je da je postupak pokretan dok isti jos nije bio usvojen mogu li se pozivati na to da se ne moze primjenjivati novi plan obzirom je objekt postavljen u vrijeme kada je stari prostorni plan bio aktualan tj. kada je za novi plan bio napravljen prijedlog no jos nije bio usvojen?

 

pomalo sam zbunjen pa molim pomoć

 

Ako sam sto bitno izostavio mogu se dopuniti, a svima zahvaljujem na sudjelovanju i odgovorima.

 

Srdacno,

Mario

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Zakon o općem upravnom postupku ne poznaje termin zastare. Postoje određeni rokovi. Za vas su zanimljivi čl.101, 102 a posebno čl.133 st.3 istog zakona.

 

Po novom planu ne bi trebali donositi rješenje jer je i samo drugostupanjsko tijelo po takvoj povredi materijalnog prava poništilo rješenje. Samim poništavanjem, sve se vraća na početak, dakle odlučuje se po početnom zahtjevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija