Jump to content

PLAĆANJE PDV-a


baksuz12

Preporučene objave

poštovani,

 

imam pitanje, na koje nisam dobila odgovor u PU ni na sudu.

odnosno, PU se ne brine jer oni žele svoj pdv, a od koga...nije im bitno.

 

iz straha da se nebi sve zakompliciralo oko pdv-a, molim pomoć:

 

fizička osoba je kupila nekretninu na dražbi (ovrhovoditelj banka, ovršenik porezni obveznik)

 

postignuta cijena smatra se da je sa pdv-om.

 

da li će banka nakon što joj sud prebaci novac od kupovinine, PU prebaciti naknadno pdv , ili ja odmah nakon uplate moram reagirati na sudu i navesti da se izda takav nalog prema banci?

 

 

hvala,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani, imam pitanje, na koje nisam dobila odgovor u PU ni na sudu. odnosno, PU se ne brine jer oni žele svoj pdv, a od koga...nije im bitno. iz straha da se nebi sve zakompliciralo oko pdv-a, molim pomoć: fizička osoba je kupila nekretninu na dražbi (ovrhovoditelj banka, ovršenik porezni obveznik) postignuta cijena smatra se da je sa pdv-om. da li će banka nakon što joj sud prebaci novac od kupovinine, PU prebaciti naknadno pdv , ili ja odmah nakon uplate moram reagirati na sudu i navesti da se izda takav nalog prema banci? hvala, lp
Neću vam tvrditi sa sigurnošću, no poprilično sam sigurna da je obveza kupca samo položiti kupovninu u danom roku i ništa više. I naravno, podnijeti Poreznoj prijavu poreza na promet nekretnina. No, možda bolje da se konzultirate s odvjetnikom kako biste bili sigurni.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija