Jump to content

Odricanje nasljedstva - amerika apostille pečat i hrvatska?


Tamie Tam

Preporučene objave

Poštovani, imam kompleksnu situaciju i definitivno mi treba savjet kako ovo odraditi što kvalitetnije i ispravnije.

 

Gopođa hrvatskog drzavljanstva je preminula u hrvatskoj. Iza nje je ostao suprug koji je poprilicno onemogucen nakon prezivljavanja nekolicine mozdanih udara.

Sin od preminule gospodje iz prvog braka se nalazi u americi vec 20ak godina te ima americko drzavljanstvo.

Gospodja nije ostavila oporuku i sve sto je posjedovala je automatizmom dodjeljeno njezinom sinu u americi.

 

Sin iz amerike se zeli odreci cjelokupnog nasljedstva u korist svoga ocuha ( radi se ionako samo o automobilu starijem vise od 20 godina ).

 

Da bi situacija bila dodatno komplicirana, sin u americi je tocno na rubu sposobnosti samostalnog funkcioniranja. Ima problema i s njim se treba jako polako i strpljivo da uopce shvati sto se dogadja i sto treba napraviti.

 

Dakle tu su dvije osobe koje su obje zbog posljedica bolesti "sporije". Sin je poprilicno nesposoban shvatiti sto treba i kako napraviti tako da im je potrebna pomoc.

 

Uputvstvo koje je dato je točno ovo :

" nasljednicka izjava kojom se odrice nasljedstva u korist........... sa ovjerom potpisa i klauzulom i nezaboraviti APOSTILE "

 

Mene sad zanima, da li ja mogu iskoristiti šprancu koju ste vi ovdje postavili za nasljedničku izjavu NA HRVATSKOM jeziku , koju ce on u americi potpisati i na koju ce u americi opaliti Apostille pečat ILI da jednostavno prevedem kompletnu izjavu na engleski, nek to tamo ovjeri i pošalje na engleskom i onda kod sudskog tumača prevedemo to u hrvatskoj?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija