Jump to content

Bankarska garancija


Ina83

Preporučene objave

Molim za odgovor dobre duše koje se razumiju u bankarske garancije.

 

Dakle, stranke su sklopile ugovor o kupoprodaji za poslovnu 2016 godinu i u ugovoru je navedeno da će kupac kao osiguranje plaćanja dostaviti bankarsku garanciju. Ugovor je sklopljen u veljači 2016., bankarska garancija izdana u svibnju 2016. godine i osnova garancije je navedeni ugovor, a rok plaćanja po ugovoru 30 dana.

U razdoblju od veljače do svibnja bilo je nekoliko isporuka robe koje kupac nije platio.

 

Zanima me da li izdana garancija pokriva razdoblje od veljače do datuma izdavanja garancije?

Može li prodavatelj tražiti naplatu po garanciji za račune izdane prije svibnja 2016 ili tek nakon datuma izdavanja garancije?

 

I još pitanje, može li se izdati bankarska garancija za već postojeći dug? Jedan kupac bi promijenio banku (ima dosta dugovanja koje je pokriveno bankarskom garancijom), te traži da se odreknemo već postojeće garancije prethodne banke, a nova banka bi nam izdala novu garanciju. Ne znam je li uopće takvo što moguće i to mi zvuči prilično rizično.

 

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija