Jump to content

Transakcije - fizička osoba


danXV

Preporučene objave

Ako fizička osoba iz inozemstva uplaćuje neku svotu na račun fizičke osobe u RH, mora li osoba koja prima novac u RH platiti neku vrstu poreza na tu transakciju?

 

 

Ako da, kako se računa taj porez i postoji li neki limit svote ispod kojeg se taj porez ne plaća (tj. iznad koje se svote vrši oporezivanje)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam za porez. Valjda ovisi o kakvoj je uplati riječ. Ako ste nešto zaradili jer prodajete nešto ili slično onda bi rekla da tu ide nekakav porez. Ali mislim da kod tih inozemnih transakcija svakako banci plaćate naknadu neku koja nije baš jako mala osim ako se to obvezao onaj koji je izvršio uplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam za porez. Valjda ovisi o kakvoj je uplati riječ. Ako ste nešto zaradili jer prodajete nešto ili slično onda bi rekla da tu ide nekakav porez. Ali mislim da kod tih inozemnih transakcija svakako banci plaćate naknadu neku koja nije baš jako mala osim ako se to obvezao onaj koji je izvršio uplatu.

 

Za naknadu banki sam provjerio i onaj tko uplaćuje obično plaća naknadu, ali za porez mi nisu znali ništa reći. Svrha uplate nije specificirana, radi se općenito o transferu novca. Netko zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija