Jump to content

Moguća ovrha od EOS Matrixa?


art1245

Preporučene objave

Pozdrav svima koji su se susreli sa navedenom firmom. Ono što mene zanima je može li EOS u slucaju neuplaćivanja duga izvršiti ovrhu i blokirati račun? Naime, moja tetka ima dug u RBA 17 000 kn i kako je EOS preuzeo dugove sada ju zovu stalno, a ona stalno govori budem uplatila i nikako da uplati. Mozda je uplatila svega 3 000 kn. Vec im jako dugo nije uplatila apsolutno ništa i zbilja zovu sve cesce i ona se ne javlja. Mene zanima da li oni i dalje budu samo dosadni i zivkaju i mole te da uplatiš ili im s vremenom dosadi i jednostavno ti izvrse ovrhu?

 

Jel itko ovdje imao takav slucaj da su im blokirali racun zbog dugovanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovorom o cesiji RBA je sva prava po pitanju duga prenijela na EOS,što će reći da mogu pokrenuti ovrhu.

 

Kako se nitko onda ne žali da su im blokirali račun, nego samo da ih psihicki maltertiraju pozivima i prakticki mole da im se barem nesto uplati. Osobno ne znam za nikoga,a vidim da i tu na forumu nitko nije napisao da im je račun blokiran od strane EOS-a. Sva sreca na tome!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto onda pitaš kad znaš?

 

Činjenica je da oni otkupljuju svakakve dugove, naplative i nenaplative, važeće i one u zastari, one s urednim papirima i bez njih. Nitko tu ne može znati u koju grupu spada ovaj koji tebe muči, ali na forumu imaš dovoljno savjeta kako to saznati (negirati dug, tražiti ugovore, specifikacije, pravni slijed...).

 

Je li moguće da je ovaj dug nenaplativ? Je, moguće je, ali je isto tako moguće da je potpuno naplativ (možda i samo zato jer se nešto platilo i time se dug priznao). Njima se više isplati dobivati malo po malo novca, jer dug vjerojatno svejedno raste i nije im u interesu sve to prerezati ovrhom.

 

Je li teta dobila kakve papire od EOS-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto onda pitaš kad znaš?

 

Činjenica je da oni otkupljuju svakakve dugove, naplative i nenaplative, važeće i one u zastari, one s urednim papirima i bez njih. Nitko tu ne može znati u koju grupu spada ovaj koji tebe muči, ali na forumu imaš dovoljno savjeta kako to saznati (negirati dug, tražiti ugovore, specifikacije, pravni slijed...).

 

Je li moguće da je ovaj dug nenaplativ? Je, moguće je, ali je isto tako moguće da je potpuno naplativ (možda i samo zato jer se nešto platilo i time se dug priznao). Njima se više isplati dobivati malo po malo novca, jer dug vjerojatno svejedno raste i nije im u interesu sve to prerezati ovrhom.

 

Je li teta dobila kakve papire od EOS-a?

 

 

E sada ne znam je li dobila kakve papire. E hvala ti odmah na odgovoru, baš htjedoh pitati raste li taj dug. Definitivno ima logike to da svako malo zovu i stvaraju pritisak da nešto uplatiš nego ovako odmah ovrhom to rješiti, njima super. Ma samo me zanimalo blokiraju li račun jer mi svi govore da oni to ne rade baš. HVALA na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, molio bi Vas za savjet.

 

Naime uzeo sam brzi sms kredit preko Nereide u iznosu 4.500kn. Uplatio im do sada 3.500kn. Ali uzeo sam to preko njihove globalne garancije, te sam po prijedlogu ovrhe dužan još 4.425,00 kn. Jasno mi je da sam napravio glupost i da sam dužan još to što sam dužan. Da li oni mogu po zakonu to raditi? ni Nereida ni Global Guarantee nemaju dozvolu ministarstva financija. Jel je trebaju imati? ako bi mi mogli odgovoriti, da znam da li mi se isplati pisati žalba. Također u njihovim općim uvjetima stoji da su nadležni sudovi u Madridu i u Estoniji? jel to sve po zakonu. i u opcim uvjetima pise da kad se prvi puta trazi kredit da se maksimalno moze dobiti 3.000 kn, meni su dali 4.5000 .Platio bi ja još 1.000 kn i zakoneske zatezne kamate. Al me ta garancija muči. Hvala Vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija