Jump to content

zastara nakon rastave braka


mimosa

Preporučene objave

Ako se razvede brak sporazumno, nije bilo ostavinske rasprave nit ju je itko pokrenuo, zanima me ako je bračni par imao stan koji je kupio suprug na kredit i glasi na njega ali su bili vec u braku da li supruga ima pravo naknadno pokrenuti ostavinsku raspravu kako bi dobila svoju polovicu , odnosno da li to zastarijeva? i da li u tom slučaju mora nastavit plaćat pola kredita ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li supruga ima pravo naknadno pokrenuti ostavinsku raspravu kako bi dobila svoju polovicu ,
pa tko je nasljedio umrlog vlasnika
da li to zastarijeva?
nezastarijeva
da li u tom slučaju mora nastavit plaćat pola kredita ?
ne automatizmom,odnosno banka je neće teretiti,već nosioca kredita tj.osobu koja ga nasljedila,a po otplati isti može tužbom potraživati izdatke koje je dao za suprugu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se razvede brak sporazumno, nije bilo ostavinske rasprave nit ju je itko pokrenuo,

 

Je li netko umro ili ste pobrkali ostavinsku raspravu i spor za podjelu bračne stečevine?

 

zanima me ako je bračni par imao stan koji je kupio suprug na kredit i glasi na njega ali su bili vec u braku da li supruga ima pravo naknadno pokrenuti ostavinsku raspravu kako bi dobila svoju polovicu , odnosno da li to zastarijeva? i da li u tom slučaju mora nastavit plaćat pola kredita ?

 

A koliko dugo ste bili u braku otkad je kupljen stan, i na koliko godina je kredit?

Možda se vama uopće i ne isplati potraživati pola stana nego neku skromnu naknadu - ako je otplaćen tek manji dio kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jooj, krivo sam se izrazila, nije ostavinska rasprava, nitko nije umro , ali muz i zena na brakorazvodnoj parnici nisu govorili o imovini , dakle, ona je iselila a on ostao u tom stanu, dal ona ima naknadno pravo trazit svoju polovicu iako je stan na njega jer je zapravo on dobio kredit za stan kao branitelj...ne radi se o meni

bili su u braku malo, mozda dvije godine kad je stan kupljen , u braku su bili ukupno 14 g

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija