Jump to content

Zabrana vožnje i dostava rješenja


Bleki1982

Preporučene objave

Pozdrav!

Suprug je prije točno godinu dana skrivio prometnu nesreću pod utjecajem alkohola. Nakon žalbe (10. mj 2015.) novčana kazna je plaćena, a dobio je i zabranu vožnje od dva mjeseca.

29.7., dakle prekjučer je poštar ostavio obavijest o prispijeću pošiljke. Piše samo AR i broj. Nadala sam se da se radi o dostavi privremenog poreznog rješenja, no sad čitam kako ih tek sad printaju.

Suprug se trenutno nalazi na radu u inozemstvu. Koliko znamo zabrana tamo ne vrijedi.

Hoće li imati problema pri prelasku granice? Automobil nije na njemu, već na meni.

Ako se stvarno radi o dostavi rješenja o početku zabrane vožnje od kad točno počinje teći?

Što ako ne preuzme pošiljku još tjedan dana? Hoće li to odgoditi početak zabrane?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprug se trenutno nalazi na radu u inozemstvu. Koliko znamo zabrana tamo ne vrijedi.

Točno.

 

Hoće li imati problema pri prelasku granice? Automobil nije na njemu, već na meni.
Dakako da hoće.nema auto zabranu nego on.

 

Ako se stvarno radi o dostavi rješenja o početku zabrane vožnje od kad točno počinje teći?

Što ako ne preuzme pošiljku još tjedan dana? Hoće li to odgoditi početak zabrane?

Sutradan od dana primitka.Ukoliko ne preuzme mogu smatrat da ne želi primit pa će obavijest objesit na oglasnu ploču tako da neće ni znat od kad mu ide zabrana ali će bit zabilježena u policijskim evidencijama i kod kontrole,piši kući propalo je.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitavo vrijeme zapravo pokušavam odgonetnuti što će se dogoditi ako suprug ne podigne obavijest (jer realno vjerojatno neće ni stići iz inozemstva u tom roku za podizanje od 5 radnih dana) i što će se dogoditi ako ga kad stigne zaustavi policija.

 

Ažurirano

 

Jer trenutno još nikakva kazna nije vidljiva u sustavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisao sam ti to. Ako ne uspije uručenje poštom, obavijest će na kućnu adresu donijeti policija. Ako niti oni ne uruče, ili će doći kad se vrati iz inozemstva (tj. kad im se kaže da bi se trebao vratiti) ili će raspisati objavu, pa će ga na povratku na granici zaustaviti i uručiti mu obavijest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija