Jump to content

Rad u Hr i BiH istovremeno?


Mia767

Preporučene objave

Poštovani,

 

Posjedujem dvojno drzavljanstvo-HR i BiH, prebivaliste mi je u BiH. Posto zivim u pogranicnom podrucju, imam mogucnost zaposliti se u Hr na pola radnog vremena u privatnom sektoru-4 sata, te također 4 sata dnevno u drzavnoj skoli u BiH. Zanima me je li moguće raditi istovremeno u dvije drzave, te da li je moguće raditi u Hr tih 4 sata, bez prijave prebivalista i boravista u Hr? Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav!

Mene također zanima isto. Koja su prava dnevnog migranta? 

Jesam li dnevni migrant ako imam prebivalište u BiH ali radim u RH (dakle putujem svaki dan) , ili se to odnosi samo na EU zemlje (članice) koliko sam čitala...

Posjedujem HR državljanstvo i putovnicu i osobnu ali sa BIH adresom (prebivalištem). Svakodnevno putujem na posao (škola) u RH. Zbog udaje sam se preselila izvan RH. Tretiram li se ja na natječaju isto kao netko s prebivalištem u RH jer to nije uvjet pri zasnivanju radnog odnosa koliko znam. 

Isto tako, trudna sam, i sva u zabuni. Nemam pojma hoću li ostvariti sva prava kao rodilja u RH. Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija