Jump to content
Mia767

Rad u Hr i BiH istovremeno?

Preporučene objave

Poštovani,

Posjedujem dvojno drzavljanstvo-HR i BiH, prebivaliste mi je u BiH. Posto zivim u pogranicnom podrucju, imam mogucnost zaposliti se u Hr na pola radnog vremena u privatnom sektoru-4 sata, te također 4 sata dnevno u drzavnoj skoli u BiH. Zanima me je li moguće raditi istovremeno u dvije drzave, te da li je moguće raditi u Hr tih 4 sata, bez prijave prebivalista i boravista u Hr? Zahvaljujem

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Što se tiče policije ne moraš se prijavit jer ćeš bit dnevni migrant.Naravno zaposlit ćeš se kao rh državljan.

Ostalo je pitanje plaćanja poreza i prireza i za porezno pravo je.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav!

Mene također zanima isto. Koja su prava dnevnog migranta? 

Jesam li dnevni migrant ako imam prebivalište u BiH ali radim u RH (dakle putujem svaki dan) , ili se to odnosi samo na EU zemlje (članice) koliko sam čitala...

Posjedujem HR državljanstvo i putovnicu i osobnu ali sa BIH adresom (prebivalištem). Svakodnevno putujem na posao (škola) u RH. Zbog udaje sam se preselila izvan RH. Tretiram li se ja na natječaju isto kao netko s prebivalištem u RH jer to nije uvjet pri zasnivanju radnog odnosa koliko znam. 

Isto tako, trudna sam, i sva u zabuni. Nemam pojma hoću li ostvariti sva prava kao rodilja u RH. Hvala

Podijeli ovu objavu

Jesi dnevni migrant ali ne u pravom smislu riječi jer imaš RH državljanstvo.

Uvjet za zaposlenje je državljanstvo a ne prebivalište osim ako se isto ne traži u natječaju.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad