Jump to content

pala je plinska boca s auta


laticaa

Preporučene objave

Pozdrav

Nadam se da mi možete pomoći. Unaprijed Vam kažem da ne znam pravilne termine.

Dakle:

Kupili smo novi auto 2008.g. i dali da se tvornički ugradi auto plin. Plinska boca se nalazi na mjestu rezervne gume - učvršćena je odozdola, odnosno visi.

U petak je boca PALA, odnosno ostala je visjeti na 1 držaču tako da sam morala zvati vučnu službu da mi auto odšlepaju do servisa. Srećom je auto bio parkiran dok se to dogodilo jer je plin šištao van dok smo auto premještali.

U auto kući gdje smo kupili auto i gdje je ugrađen plin kažu da oni ne daju nikakvu garanciju za to i da nije njihova odgovornost što je boca pala. Kažu da su u servisu trebali vidjeti da su nosači zahrđali i da su ih oni trebali zamijeniti.

U ovlaštenom servisu (tamo sam bila zadnja 3-4 puta) kažu da nisu oni krivi jer bi to trebalo izdržati min. 10 godina koliko je i atest i da su to trebali vidjeti na tehničkom.

 

Svi se ograđuju. A netko JE odgovoran.

Jel ima tko kakvo iskustvo sa tim?

Po mom mišljenju je odgovoran onaj tko je ugradio plin.

Svaki savjet je dobrodošao. Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U auto kući gdje smo kupili auto i gdje je ugrađen plin kažu da oni ne daju nikakvu garanciju za to i da nije njihova odgovornost što je boca pala.

 

Vi ste naknadno to ugrađivali, pa auto kuća nikako nemože biti odgovorna. Pogotovo nakon 8 godina, sve i da je tako kupljeno.

 

U ovlaštenom servisu (tamo sam bila zadnja 3-4 puta) kažu da nisu oni krivi jer bi to trebalo izdržati min. 10 godina koliko je i atest i da su to trebali vidjeti na tehničkom.

 

A je li vam taj ovlašteni servis ugradio plin?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da nemate pravne osnove od nikoga traziti odstetu ili naknadu za popravak...

jer niti je vozilo pod garancijom, niti plin...

 

eventualno ako ste u ovlastenome servisu ugradili plin i cijelo vrijeme sve servise vozila i plina radili iskljucivo u ovlastenom servisu. tek onda, iako sumnjam...

 

a i kakvu odstetu bi ih trazili!??!

250kn za vucnu?!

100kn za ucvrstiti plinsku bocu natrag?!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plin je ugradila auto kuća u svom servisu - to je bio uvjet da ostane garancija. kod njih smo prvoh nekoliko godina išli na servise. onda smo se prebacili na servise u drugi (također) ovlašteni servis za taj plin jer su jeftiniji nego u auto kući.

plin nije ugrađen naknadno, nego odmah kad smo kupili auto.

 

stvar je u tome da se plinska boca mora zamijeniti (ne da se drugačije složiti) i ta auto kuća koja je ugrađivala taj plin traži 2700 kn za to. ili moram platiti 700 kn da se plin makne iz auta.

 

nije mi problem vučna služba, nego zašto JA moram platiti zamjenu nečeg što bi trebalo trajati minimalno 10 godina. naročito zato jer sam išla stalno u ovlaštene service i nitko nigdje nije rekao da nešto ne valja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitao bih samo koji je auto u pitanju,jer meni nisu dali u ministarstvu prometa da ugradim bocu ispod vozila -kod mene je u pitanju Peugeot 206 sw ,jer mora biti cca najmanje 35 cm od tla i boca mora imati oko sebe zaštitu što ružno izgleda.ubacio sam bocu u gepek sa strane boca je 50 litara i ima dvije stege oko sebe.A najvjerojatnije da bi Vama prišili neku grešku tipa da ste išli preko bankine ili kamenja.Tako da od tužbi ništa,a ionako će te uskoro morati bocu dati na pregled (10 godina),razmislite o promjeni mjesta boce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako promjeni lokaciju boce morati ce raditi komplet atest vozila i ode 1000kn iz dzepa... jer doticni slikavaju lokaciju boce...

 

Pitao bih samo koji je auto u pitanju,jer meni nisu dali u ministarstvu prometa da ugradim bocu ispod vozila -kod mene je u pitanju Peugeot 206 sw ,jer mora biti cca najmanje 35 cm od tla i boca mora imati oko sebe zaštitu što ružno izgleda.ubacio sam bocu u gepek sa strane boca je 50 litara i ima dvije stege oko sebe.A najvjerojatnije da bi Vama prišili neku grešku tipa da ste išli preko bankine ili kamenja.Tako da od tužbi ništa,a ionako će te uskoro morati bocu dati na pregled (10 godina),razmislite o promjeni mjesta boce.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitao bih samo koji je auto u pitanju,jer meni nisu dali u ministarstvu prometa da ugradim bocu ispod vozila -kod mene je u pitanju Peugeot 206 sw ,jer mora biti cca najmanje 35 cm od tla i boca mora imati oko sebe zaštitu što ružno izgleda.ubacio sam bocu u gepek sa strane boca je 50 litara i ima dvije stege oko sebe.A najvjerojatnije da bi Vama prišili neku grešku tipa da ste išli preko bankine ili kamenja.Tako da od tužbi ništa,a ionako će te uskoro morati bocu dati na pregled (10 godina),razmislite o promjeni mjesta boce.

 

auto je dacia logan mcv. Na njih tvornicki ugrađuju plin dole, na mjesto rezervne gume, jer su visoko od tla

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija