Jump to content

Prijedlog za ovrhu - zaštićeni račun


rhianna_p

Preporučene objave

Primila prijedlog za ovrhu , ukoliko se u roku 8 dana ne podmiri dug i cijelosti ide ovrha.

Mene sad zanima budući da 15. bude plaća ako stigne blokada na finu, koliko meni fina može uzeti, tj. bojim se da blokada ne sjedne eto baš 15. .......

Kad si ja onda mogu otvorit zaštićeni račun? Sjedne plaća i cap oni sve uzmu i nema ništ od plaće?!

Molim ako netko zna da mi odgovori, hvala...

 

Ažurirano

 

I da: ako se djelomično plati dug, oni ne trebaju onda izmijeniti prijedlog za ovrhu? Da iznos ovrhe umanje za uplatu, to mi nije jasno? Ili ako ja platim sve osim troškova odvjetnika oni budu ovršili cijeli dug radi dugovanja prema odvjetniku ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo ce te morati biti blokirani da bi mogli otvoriti zasticeni racun.

i ta ce blokada pojesti sve sto se nadje na racunu...

 

drugi "problem" je administrativne naravi...

a to je sto nakon blokade otvarate zasticeni racun, pa onda sa tim zasticenim racunom idete u knjigovotsvo njima dajete podatke o racunu, tek nakon toga vam oni isplacuju placu tj dio place na njega...

a obracuni placa idu vec sada ako i nisu zavrseni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko zna kad prođe rok da se plati dugovanje po prijedlogu za ovrhu, koliko vremena odprilike prođe da se napiše i pošalje rješenje o ovrsi i da ono završi na FINI? Da li su tako brzi da to stigne u 5 dana? Zabrinuta sam naime jer rok za podmirenje bude 10.07. a budući da je mogu platiti dug, a 15. nam sjeda plaća....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što ste primili (najvjerojatnije) nije prijedlog za ovrhu nego rješenje o ovrsi koje je donio javni bilježnik (na zadnjoj stranici bi se trebao nalaziti pečat javnog bilježnika i uokvireni tekst da se prihvaća prijedlog za ovrhu i troškovi postupka određuju u nekom iznosu).

 

Protiv tog rješenja o ovrsi imate pravo prigovora u roku od 8 dana od kada ste ga primili.

 

Ako u tom roku ne uložite prigovor, bilježnik po proteku daljnjih 8 dana može iskazati pravomoćnost i ovršnost rješenja o ovrsi.

 

Pravomoćno rješenje o ovrsi bilježnik dostavlja ovrhovoditelju i tek nakon toga ovrhovoditelj to rješenje dostavlja FINA-i.

 

Dakle, račun vam neće biti blokiran najmanje 15 dana od kada ste primili rješenje o ovrsi, a najvjerojatnije će blokada ići tek za cca mjesec dana od primitka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija